portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » Odbiory mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiory mieszkań

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Piotr-Smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Pią Kwi 27, 2012 15:31
Posty: 103
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 16:45    Temat postu: Odbiory mieszkań

WAŻNE!!!

Ważna informacja dla przyszłych właścicieli mieszkań, którzy uczestniczą przy odbiorze mieszkań.

Proszę nie zawierać jakichkolwiek DŻENTELMEŃSKICH UMÓW z osobami z BUDIMEXU.

Po podpisaniu protokołu odbioru mieszkania już nie będziecie w stanie nic zrobić w kwestii ewentualnych poprawek.

Odkąd odebrałem mieszkanie mam problem z niepomalowanym parapetem na balkonie (pod barierką) i nie mogę się doprosić aby Budimex (a zwłaszcza jego przedstawiciel, który obiecał poprawkę zrobić) wywiązał się z DŻENTELMEŃSKIEJ UMOWY!

WSZYTKO MUSI BYĆ NA PAPIERKU!
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 17:15    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

My planujemy wynająć profesjonalistę do odbioru, bo jest to nasze pierwsze mieszkanie i na pewno nie będziemy w stanie wszystkiego wyłąpać i o wszystkim pamiętać. Może któryś z przyszłych mieszkańców z pobliskich nam numerków (bo podobno odbiory idą numerami mieszkań) chciałby wynająć taką osobę z nami? Razem na pewno wyjdzie taniej.
ad-hoc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 12:31
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 18:06    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Agnieszka - ja również zamierzam wynająć specjalistę, który pomoże mi ogarnąć temat odbioru Smile Ktoś kiedyś na forum pisał o wsparciu z zewnątrz:
http://poznan-na-smolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=68996&start=195

Razem taniej, więc zbierajmy ludzi Smile
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 20:33    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Też będę chętny, widzę że cenowo wychodzi korzystnie... A im więcej nas tym lepiej Smile

Link: http://odbiormieszkaniadomu.pl/
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 21:35    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Wydawało mi się, że to jest droższa sprawa - ale tym lepiej. Poza tym - wspólny ekspert na pewno będzie lepiej znał problemy, tzn. po pierwszym mieszkaniuWink
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 25, 2013 16:23    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

na 1 etapie korzystaliśmy z usług pana od odbiorów i grupowo wyszło taniej o 50 zł chyba...bo poleciłam ostatnio tego samego pana moim rodzicom i od nich samych wziął 50 zł więcej jak dobrze pamiętam....
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 15:25    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

My również będziemy chcieli skorzystać z profesjonalnego odbioru mieszkania przez osobę, która się na tym zna. Jeśli będzie wiadomo już kiedy odbiory się rozpoczną trzeba będzie zrobić listę chętnych osób, faktycznie będzie taniej grupowo.
EwkaP86 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Gru 02, 2012 21:21
Posty: 27
Skąd: Poznań- Smolna 13B

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 17:09    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Od sąsiada z I etapu posiadam kontakt do inspektora nadzoru budowlanego, który odbierał kilka mieszkań w I etapie. Sama będę korzystała z jego usług, więc chętnie podzielę się nr telefonu do niego oraz umówię na odbiory z większą grupą nowych lokatorów. Sąsiad z I etapu był zadowolony z jego usług ( wykrył kilka usterek). Podobno dla Smolnej były też jakieś specjalne rabaty Smile
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 21:12    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

My również będziemy zainteresowani skorzystaniem z takiej usługi.
Ceny są bardzo zróżnicowane a może grupowo faktycznie wyjdzie taniej.
Ola13b 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pią Paź 18, 2013 12:25
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 12:36    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Witam serdecznie! Czy ktoś z Państwa wie kiedy będzie realnie możliwy odbiór mieszkań? Na początku mówiono o listopadzie, teraz w grę wchodzi jedynie początek przyszłego roku.
ad-hoc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 12:31
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 12:39    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Zgodnie z umową: po wpłacie ostatniej transzy, a przed 31 marca 2014 Smile
Ola13b 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pią Paź 18, 2013 12:25
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 12:58    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Tak, ostatnia transza idzie w grudniu, ale można przecież przyspieszyć procesSmile Pewnie ta jak wszystkim zależy mi na jak najszybszym odbiorze mieszkania Smile
Ola13b 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pią Paź 18, 2013 12:25
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 13:00    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Poza tym witam sąsiedztwo! Smile Dokonałam zakupu mieszkania w budynku 13 b Smile
dawcaaa 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Cze 04, 2012 21:40
Posty: 79
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Paź 19, 2013 12:37    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Z tego co ja się orientuję i pamiętam polecenie zapłaty ostatniej transzy wydaje inwestor a wymaganie budimexu jest takie że mają być wszystkie zapłacone przed odbiorem mieszkania....
JoannaWeronika 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Nie Lip 22, 2012 15:50
Posty: 88
Skąd: Poznań-Rataje

PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 19:37    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Witaj Olu.
Też mam nadzieje ( zwłaszcza moja córcia ), że pewnego dnia po otwarciu poczty znajdę informację od Budimexu o wcześniejszym zakończeniu prac i w zwiazku z tym wcześniejszą możliwością przelania ostatniej transzy i w zwiazku z tym wcześniejszym odbiorem mieszkania i w związku z tym...wcześniejszym zamieszkaniem TAM. Afirmujmy w myślach to może, może... Laughing Laughing Laughing
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama