portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » Odbiory mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiory mieszkań

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Rahim88 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Czw Paź 22, 2015 13:11
Posty: 1
Skąd: Poznań - Główna

PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 13:16    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Witajcie,

Z tego co się dowiedziałem odbiory rozpoczęły się 13.10.2015r. Dzwoniłem do BUDIMEXu na początku października i data startu odbiorów nie była sprecyzowana. Tydzień później dowiedziałem się, że odbiór mam 16.10.2015r. a więc jestem już po!

Z tego co zaobserwowałem to odbiory odbywają się klatkami ale niekoniecznie po kolei, wg numeracji mieszkań.

Ps. w klatce 1 wciąż nie działa winda ( nie wiem jak w innych). Jest to niesamowicie wkurzające gdy macie np do wniesienia 400kg paneli. Radzę zaczekać.
Mika76 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Wrz 07, 2015 12:39
Posty: 2
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Śro Paź 28, 2015 12:16    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Co do odbiorów to ja dzwoniłam do firmy Bora Bud i wystarczy powołać się na grupę "Na Smolnej" i dostaje się zniżkę grupowąSmile
ad-hoc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 12:31
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 28, 2015 15:27    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Hej!
Zarejstrujcie sie na naszym Smolnym Forum, gdzie dzieje się znacznie więcej: www.smolna13.pl
cookie_monster 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Cze 17, 2015 23:31
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 10:21    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Jak wyglądają te odbiory z firmą zewnętrzną. Słyszałem opinię, że pracownicy tych firm znają się z tymi z Budimexu i niezbyt się garną do wykrywania usterek
sandra106 
   

Początkujacy


Wiek: 32
Dołączył: Nie Paź 18, 2015 13:18
Posty: 8
Skąd: Poznań-Smolna

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 13:00    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Witam,
Patrzac z boku jak inni przychodzili z tym kolesiem z BoraBud- pic na wode, fotomontarz. Cudują z jakimis poziomicami czy aparatami mierzacymi wilgotnosc...
Ja wzielam fachowca ktory bedzie robic prace w naszym mieszkaniu. Wszystki sam posprawdzal i nie wzial 200 zl w przeciwienstwie do tych czarodzieji. Przeciez golym okiem widac czy sciany sa krzywe, a co do wilgotnosci to na logike- blok jest nowy wiec trzeba wywietrzyc muryWink

Pozdrawiam
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 15:46    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Pan z Borabudu jest super ....

a jak na gołe oko widzisz ze posadka schodzi o 1-2mm to gratuluje oczu Wink
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 18:20    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Jak ktoś jest specem budowlanym to dla niego może gość z Borabud'u jest cudakiem, ale u mnie powykrywał usterki o których ja bym nawet nie pomyślał żeby ich szukać. Wg mnie solidnie zapracował na swoją stawkę.
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 23:26    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Dokładnie! U mnie sufit był krzywy w 2 miejscach, i dokładnie tam gdzie mam szafy do zabudowy... jakby nie zostało zgłoszone to miałbym problem z wypadającymi drzwiami... Podłoga- to samo- uginające sie panele, bo przy drzwiach były zbyt duże garby. Także ciesze się ze miałem czarodzieja z magiczną poziomicą, a 150 zł przy 200-300 tysiącach za mieszkanie to grosze...

Serio- nie zastanawiajcie się, tylko bierzcie fachowców Smile
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 04, 2015 10:50    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

To były grube rzeczy, a u mnie było też mnóstwo dupereli które w trakcie eksploatacji by mnie wkurzały, albo generowany dodatkowe (czytaj: zbędne ) koszty. Np. brak uszczelek w roletach zewnętrznych, rysa na szybie, rysy na kaloryfery, parametrach, powypaczane okładziny drzwi, uszkodzony próg automatyczny w drzwiach, krzywe nadproże, wysokość otworów drzwiowych to chyba losowo była odbierana bo każdy miał inny wymiar, itd. itp.
Pan Krzysztof wszystko "wyniuchał" i BX bez dyskusji wpisał do protokołu poprawki Smile
nelka1111 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 27, 2014 10:54
Posty: 56
Skąd: wlkp

PostWysłany: Śro Lis 04, 2015 14:28    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

cookie_monster napisał:
Jak wyglądają te odbiory z firmą zewnętrzną. Słyszałem opinię, że pracownicy tych firm znają się z tymi z Budimexu i niezbyt się garną do wykrywania usterek

Panowie znają się z odbiorów - trudno żeby tak nie było skoro panowie z Borabud odbierają już 3 etap BDX i sporo osób bierze właśnie tych panów do odbioru. Przy moim odbiorze była całkiem przyjemna atmosfera, nie przeszkadzało to jednak w tym, abym tego mieszkania nie odebrała ze względu na usterki, których sama bym pewnie nie wykryła.

Co do mierzenia krzywizn na ścianach gołym okiem - po to zapewne ktoś wymyślił poziomicę, żeby nie sprawdzać czy coś jest krzywe na oko, nawet sokole.
sandra106 
   

Początkujacy


Wiek: 32
Dołączył: Nie Paź 18, 2015 13:18
Posty: 8
Skąd: Poznań-Smolna

PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 22:48    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Jeżeli potrzebny jest facet z firmy do odbiorów mieszkan z POZIOMICĄ!za 200zł to gratuluje Very Happy

Każdy fachowiec potafi sprawdzić poziom ścian i nie potrzebny do tego nawet fachowiec nie trzeba miec wyksztalcenia budowlanego zeby to umiec zrobić... pzdr
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 14:46    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

nie odbierałem z BoraBudem, ale z tatą budowlańcem i jednak oni mają trochę inne pojęcie o odbiorach, widzą więcej bo sami konstruują, budują i remontują, ja byłem zachwycony bo to był odbiór mojego pierwszego M, więc łyknąłbym wszystko byleby tylko mieszkać, ale jak tata zaczął punktować to zbladłem, ściany są krzywe, szyby porysowane i inne różne cuda, nie mówiąc o izolacji posadzki bo to była padaka. Osobiście radzę odbierać z fachowcem który ma poziomicę albo dalmierz bo BX tnie w ch. na całego.
mateuszp86 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Gru 27, 2018 15:55
Posty: 1
Skąd: Poznania

PostWysłany: Czw Gru 27, 2018 16:08    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań

Ja odbierałem z firmą pewny lokal i bardzo sobie chwalę Smile Inżynier sprawdził wszystko nawet wilgotność. I znalazł np brak kąta prostego w łazience, kotłowni, drzwi wejściowe niewyregulowane, rysy na oknie tarasowym.

Dobrze że wziąłem fachowca a nie szwagra który niby coś wie ale wiadomo. Nawet fajne ceny mają https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/
Odpowiedz do tematu Strona 9 z 9 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama