portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Poznaj i porozmawiaj z sąsiadem » Forum » Miejsca parkingowe.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Miejsca parkingowe.

Idź do strony 1, 2, 3 ... 37, 38, 39    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Meszuga 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 21, 2014 8:51
Posty: 33
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 8:44    Temat postu: Miejsca parkingowe.

Witam wszystkich.

Drodzy sąsiedzi. Chciałbym poruszyć temat zewnętrznego parkingu strzeżonego lub nie strzeżonego. Mamy problem i będziemy mieli jeszcze większy z zaparkowaniem samochodów pod domem. (oczywiście zwracam się do tych lokatorów, którzy z różnych powodów nie wykupili miejsca parkingowego w garażu podziemnym). Nie wiem czy można będzie w jakiś prawny sposób zawalczyć z deweloperem o miejsca parkingowe (raczej nie sądzę), ale wydaje mi się, że powinniśmy spróbować coś z tym zrobić. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 9:08    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Temat już był poruszany Rada Osiedla I etapu non stop pracuje nad tym problemem, niestety ze względu na to że jest to forum ogólnodostępne nie mogę Państwu przedstawić informacji jakie kroki poczyniliśmy.

http://poznan-na-smolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=104048&start=105

http://poznan-na-smolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=109830

Tylko proszę nie róbcie nic na własną rękę ponieważ może nam to zaszkodzić wszystkie podejmowane kroki powinny być skonsultowane i przemyślane ponieważ inaczej będzie nam trudno cokolwiek zrobić.
Szamotanina nic nam nie da, a może tylko zaszkodzić.

Jeżeli nie damy rady wtedy możemy podjąć bardziej zdecydowane kroki, niestety jeżeli nic nie zrobiliśmy przez tyle czasu to teraz nie oczekujmy że w ciągu miesiąca znajdzie się darmowy parking, bo my tak chcemy.


Ważne jest to by zacząć Działać Wspólnie !
Jako Wspólnota!

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Monika-Robert 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 14, 2013 13:37
Posty: 117
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 9:32    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Rozumiemy wyjaśnienia, ale my, mieszkańcy II etapu nie mamy wglądu w Wasze zamknięte forum i o wielu ustaleniach zwyczajnie nie wiemy i nie mamy skąd się o nich dowiedzieć, nie dziwcie się więc, że część ludzi z II etapu będzie chciała działać na własną rękę, zwłaszcza że widzimy, jak mieszkańcy I budynku parkują pod blokiem II budynku, nie dając możliwości zaparkowania mieszkańcom naszego budynku. Problem jest już teraz widoczny, a odebrano co najwyżej połowę mieszkań. A co będzie gdy większość ludzi za miesiąc czy dwa na dobre ruszy z urządzaniem się w swoim m?
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 10:03    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Działając w sprawie miejsc parkingowych nie myślimy kto będzie z nich korzystał działamy po prostu dla ogółu.
Dobrzy byłoby gdybyśmy działali razem, daleko od siebie nie mieszkamy Smile.

Ważne jest to by zacząć Działać Wspólnie !
Jako Wspólnota!

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 10:12    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Może skoro już niektórzy odebrali mieszkania i są oficjalnymi mieszkańcami etapu II może możecie dopuścić nas do Waszego forum? Wprawdzie wierze Panu Grzegorzowi, że pracują w tym temacie, ale chociaż by z ciekawości jakie kroki czynicie na jakim etapie jesteście? Ps chciałam powiedzieć, że Pan/Pani, którzy zostawiają auto na parkingu dla niepełnosprawnych zostawiają swój numer tel. dobry pomysł.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 10:34    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Dobrym rozwiązaniem było by się spotkać i porozmawiać, miejsce mamy hala garażowa tam nam nikt nie będzie przeszkadzał.
Co do forum nie jestem właścicielem lecz Masters, na dodatek muszą na to zgodzić się mieszkańcy I etapu.
Na mogę jedynie podać informacje że oczekujemy na pewne decyzje odnośnie miejsc parkingowych ale niczego nie obiecujemy.
Może będzie trzeba potem podjąć inne kroki.

Martwi mnie jedynie to że otrzymałem tylko kilka maili w tej sprawie od mieszkańców,z zapytaniami , propozycjami, ale wygląda na to że nikt nie chce nam pomóc w tej sprawie nie wierzę że wśród 400osób nie ma osób które mogły by nam w temacie konkretnie pomóc , może po prostu nie chcą . Niepewny

Obserwując forum ludzie potrafią tylko psioczyć ale żeby wspólnie działać to nie cyt'' Jak zwykle dużo gadania i nic do przodu '' A może by tak zakasać rękawy i wziąć się do roboty a nie czekać na gotowe . Zalamany

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Meszuga 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 21, 2014 8:51
Posty: 33
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 12:39    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Jasna sprawa, że powinniśmy działać wspólnie i właśnie z tego względu mam nadzieje, że mieszkańcy II etapu ( czyli też oczywiście ja) nie będą nic robić na własna rękę. Jednak jeżeli mamy działać razem to raczej powinnismy wiedzieć jak sprawa się ma i na jakim jest etapie. W związku z tym chętnie się spotkam i dowiem na czym stoimy. Pewnie, nie tylko ja się pojawię- mam taka nadzieję- „w kupie siła” jak mawiają starzy Indianie Smile
Proponuję jakiś wieczór...może sobota? I rozumiem, że w hali garażowej I etapu?

Pozdrawiam
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 13:03    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

W sobotę i niedzielę pracuje ale czwartek, piątek jestem do dyspozycji.
Proszę o info możemy spotkać się przed ochroną I etapu potem pogadamy w naszej hali.
Nie tylko w tym temacie możemy pracować razem, a oszczędności będą od razu widoczne które odczujecie w waszym czynszu.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 13:28    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

My również chętnie dołączymy do takiego spotkania Smile

Pozdrawiamy
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 13:36    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

grigori24 napisał:
W sobotę i niedzielę pracuje ale czwartek, piątek jestem do dyspozycji.
Proszę o info możemy spotkać się przed ochroną I etapu potem pogadamy w naszej hali.
Nie tylko w tym temacie możemy pracować razem, a oszczędności będą od razu widoczne które odczujecie w waszym czynszu.


Panie Grzegorzu, na jakiej podstawie chce Pan organizować spotkania z mieszkańcami II etapu w naszej hali garażowej? Jako współwłaściciel hali nie chciałbym, aby osoby postronne były wprowadzane na teren hali. Jeśli mieszkańcy etapu II mają potrzebę spotkania się z Panem to proszę bardzo, ale w ich hali garażowej a nie naszej.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 13:45    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Pytam się grzecznie a kierowcy wjeżdżający i nie zamieszkujący w naszej wspólnocie to inne osoby?
Zresztą to będą moi goście anie Pana, mało tego mogę im dać pilota i mogą stanąć na moim miejscu postojowym tak samo jak to robią inne osoby.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 14:01    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

grigori24 napisał:
Pytam się grzecznie a kierowcy wjeżdżający i nie zamieszkujący w naszej wspólnocie to inne osoby?
Zresztą to będą moi goście anie Pana, mało tego mogę im dać pilota i mogą stanąć na moim miejscu postojowym tak samo jak to robią inne osoby.


Bardzo mnie smuci Pana podejście do bezpieczeństwa na terenie osiedla. Tym bardziej, że jest Pan członkiem Rady Wspólnoty i wielokrotnie z taką troską wypowiadał się Pan na ten temat. Jak widać były to tylko puste słowa.
Meszuga 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 21, 2014 8:51
Posty: 33
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 14:03    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

W takim razie wydaje mi się, że chyba najwygodniej byłoby się spotkać w piątek wieczorem. Może 19? Jak innym odpowiada ten termin?
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 14:21    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Czy Pana podejście jest poprawne do bezpieczeństwa Wspólnoty cyt'' w ostatnim czasie sam wynajmowałem miejsce w hali od innego mieszkańca, aby rodzina mogła spokojnie parkować '' .
Pytam się firmy które wpuszczam ( a było ich 11 ) w sprawie monitoringu to nie są osoby postronne nie wspomnę że mieszkańcy pozamawiali po kilkanaście pilotów i każdy z rodziny i znajomi parkują w hali garażowej możemy teraz wymieniać w nieskończoność.
Ja tego prawa nie wprowadziłem.

Jeżeli tak Panu przeszkadza to spotkamy się u mnie w domu, chyba nie jest zabronione wpuszczanie osób postronnych na klatki schodowe ?

Ok. możemy się spotkać i pogadać o 19 przed punktem Ochrony I etapu, poinformuje Państwa jakie zostały poczynione kroki w sprawie parkingu itp.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 14:37    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Panie Grzegorzu, nie rozmawiamy o tym kto korzysta z hali garażowej tylko o organizowaniu zebrań z postronnymi osobami na terenie naszej wspólnoty bez jej zgody. To, że jest Pan członkiem Rady Wspólnoty nie upoważnia Pana do takich działań. Co do kwestii monitoringu to dobrze Pan wie, że taka możliwość jest rozważana przez Wspólnotę, tak więc nie widzę nic dziwnego w tym, że potencjalni wykonawcy zapoznają się z warunkami na obiekcie.

Poza tym, jeśli dobrze rozumiem, ponieważ część mieszkańców robi to co robi to wg Pana każdy może tak działać. Gratuluję takiego toku rozumowania.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 39 Idź do strony 1, 2, 3 ... 37, 38, 39    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama