portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Poznaj i porozmawiaj z sąsiadem » Forum » Miejsca parkingowe.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Miejsca parkingowe.

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Aga_Pawel 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 30, 2012 10:10
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 19:40    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Jasne, że można nie mieć pieniędzy na parking - ale bądź co bądź trzeba było przewidzieć jakie będą tego konsekwencje. To tak jakby kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, nie mieć kasy na jego wykończenie i wierzyć że jakoś uda się w nim normalnie mieszkać Confused
W Poznaniu jak i w innych dużych miastach problem z parkowaniem był, jest i będzie. Nie ma tu rozwiązań na skróty - czyli albo znajdziesz kasę na miejsce postojowe, albo będziesz parkować wiele kilometrów dalej albo... nie decyduj się na mieszkanie wiedząc jak jest Wink
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 19:46    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Też byłam w szoku ze az musiałam zrobic zdjecieWink osiedle wyglada tak jakby zombie na nie napadli haha
Śmieszy mnie tylko ze niektórzy oczekiwali ze zastawienie drogi wymusza otwarcie parkingu przez Budimex.. Chociaż przyznam ze takowy by sie przydał..
ginko75 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Sob Lis 10, 2012 14:45
Posty: 120
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 19:48    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Wina Budimexu jest taka, że na samym początku powinni mówić prawdę,
a nie wciskać kitu i pokazywać ten pseudo parking co ogrodzili

I tu Panie z kontenera pokazały brak profesjonalizmu, bo mimo wszystko lepiej by było by mówiły wyraźnie, że parking jest tymczasowy itp.
Wielu z nas by przemyślało temat i problem byłby mniejszy.

Wina mieszkańców jest taka, że brak miejsc na osiedlu i tłumaczenie, że nie wiedziałem, nie mam kasy nie zwalnia od łamania przepisów.
Tylko u nas większość z zatrzymanych przez drogówkę za łamanie przepisów
zaczyna się tłumaczyć i negocjować płakać przed Policjantem.
Nie słyszałem by w innych krajach zachodnich odbywały się takie "negocjacje" z drogówką.
Ryzykujesz popełniasz wykroczeniem musisz się liczyć z karą.
Tak samo z parkowaniem. Stoisz na miejscu niedozwolonym ryzykujesz i ponosisz konsekwencje.

Po 2 Budimex wyraźnie poinformował o możliwości wynajęcie terenu ogrodzonego.
Pytam się dlaczego nie zebrała się grupa mieszkańców i nie poszła rozmawiać z Budimeksem?
Pytam się raz jeszcze dlaczego nikt nie podjął tematu?
Przecież w czasach netu itd. łatwiej się zorganizować?
A może się mylę?

Po 3 Budimex proponuję 19.000
Pytam czy nie może się zebrać 20 osób a może tylko 10 i kupić hurtem
i wynegocjować 1 gratis?
Po 4 Jeśli ktoś ma problem z B to zawsze może wybrać się do kontenera i coś zrobić pozytywnego nie dla siebie ale dla członków Wspólnoty.
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 19:59    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Z B. sie nie negocjuje.. tzn oni wiedząc ze jest taka syt nie negocjują bo sa na wygranej pozycji.. Dziwie sie ze nie podwyższyli teraz ceny do tych 25 widząc jak zdesperowani ludzie chodzili dzisiaj pytać o wolne miejsca w hali bud 13B
ginko75 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Sob Lis 10, 2012 14:45
Posty: 120
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 20:03    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Wiem B to ciężki temat, ale nie można zakładać na stracie porażki.
Jednostka nie zrobi nic.
Ale kilka osób ma już większą siłę.

Pozdrawiam
Aga_Pawel 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 30, 2012 10:10
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 20:12    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

ginko75 napisał:
Wina Budimexu jest taka, że na samym początku powinni mówić prawdę,
a nie wciskać kitu i pokazywać ten pseudo parking co ogrodzili

I tu Panie z kontenera pokazały brak profesjonalizmu, bo mimo wszystko lepiej by było by mówiły wyraźnie, że parking jest tymczasowy itp.
Wielu z nas by przemyślało temat i problem byłby mniejszy.



No cóż możliwe że wiele osób takie obietnice od Budimexu słyszało. Oni jednak kierowali się prostą zasadą - zdobądź klienta za wszelką cenę. Proszę sobie wyobrazić jak wyglądała by ich sprzedaż gdyby od razu powiedzieli, że: będzie kilka ogólnodostępnych miejsc postojowych na ok. 380 mieszkań i radzimy po dobroci zakupić miejsce w hali garażowej albo w przyszłości szukać miejsc parkingowych na smolnej i głównej... taką mieli alternatywę

Tak naprawdę to nawet gdyby liczyć że ten dziki parking by pozostał dostępny to naiwnością było sądzić że pomieści wszystkich tych co nie kupią miejsca postojowego Confused To było liczenie na to że "jakoś się uda" lub na cud.
wojtek83 
   

Nowy na forum


Wiek: 40
Dołączył: Śro Wrz 24, 2014 9:45
Posty: 2
Skąd: Poznań Smolna

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 20:13    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Po 3 Budimex proponuję 19.000
Pytam czy nie może się zebrać 20 osób a może tylko 10 i kupić hurtem
i wynegocjować 1 gratis?



OK
Jestem chętny, zobaczymy czy ktoś dołączy.
robur11 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Lut 04, 2014 23:28
Posty: 37
Skąd: Jestem z miasta

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 20:21    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Ale mamy zasyfione chodniki i drogi olejami silnikowymi Rotfl
5093924
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 20:29    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

nawet nie słyszałam, że Budimex oferował wynajęcie tego terenu...może tędy droga. Nie wiem czy w obecnej chwili Rada Dzielnicy na szybko coś wymyśli, pewnie to trochę potrwa zanim się zorganizują, a zorganizować się muszą, bo z 3 etapem będzie tragedia z parkowaniem na Smolnej i Głównej. Pamiętam też mimo otwartego dzikiego parkingu i tak auta stały wzdłuż drogi dojazdowej.
ginko75 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Sob Lis 10, 2012 14:45
Posty: 120
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 20:40    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Nie ukrywam, że próbowałem założyć parking przy kościele,
ale nie udało się z pewnych względów.

Generalnie wszystko mam przygotowane, plan jak uzyskać pozwolenie itd.
Jaki czynsz zaproponować jakie koszty prac i kto miałby wykonać.
Jak formuła itp

50 osób musiało by wnieść wkład 600zł by przygotować teren.
Koszt utrzymania miejsca max 100.

Musi być osoba która by zarządzała tym wszystkim i administrowała
Tą osobą byłbym np. ja (nie za darmo)
Taki mam pomysł.
Możemy do tego podejść sami.
Pomyśleć nad formułą i uderzyć z konkretami do Kurii.

Pozdrawiam
dmnjbw 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 23, 2014 10:54
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 22:15    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

dawcaaa napisał:
Wywozili na lawetach? Jak widać pewna grupa osób potrafi zadziałać zadzwonić. A ja chaiałbym monitoring zamiast słupków. A z jakiej kasy poszło na słupki? Rozumiem że nie z wspólnoty bo nie wyrażałem zgody, w przeciwieństwie do monitoringu.


Nagle się wszyscy zainteresowali tym co teraz zrobić. Jak pisaliśmy o tym od kilku miesięcy to wszyscy mieli to w d... Po raz kolejny okazuje się, że niektórych trzeba "walnąć po kieszeni" żeby zrozumieli.

" Szanowni Państwo,

Informuję, iż w dniu 09.09.2014 r. na terenie Wspólnoty Mieszkaniowej Smolna 13A oraz Smolna 13B miała miejsce inspekcja Straży Pożarnej mająca na celu kontrolę drożności dróg pożarowych na terenie obu wspólnot. W wyniku niniejszej kontroli stwierdzono całkowitą niedrożność dróg uniemożliwiającą poruszanie się po Osiedlu pojazdu Straży Pożarnej. W następstwie powyższych ustaleń jako administrator osiedla zostałem wezwany (dosłownie i w przenośni) do złożenia szczegółowych wyjaśnień w Komendzie Straży Pożarnej przy ul. Bobrzańskiej w Poznaniu oraz zostałem zobligowany do udrożnienia dróg pożarowych w trybie pilnym.

Zgodnie z art. 61 Ustawy Prawo Budowlane właściciel lub zarządca nieruchomości zobowiązany jest do zapewnienia właściwego użytkowania obiektu w przypadku wystąpienia sił zewnętrznych, których następstwem jest zagrożenie życia lub zdrowia ludzkiego, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Na podstawie art. 91 ww. ustawy kto nie dochowuje tego obowiązku podlega karze grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Ponadto zgodnie z paragrafem 5 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków innych obiektów budowlanych i terenów: właściciele lub zarządcy terenów utrzymują znajdujące się na nich drogi pożarowe w stanie umożliwiającym ich wykorzystanie przez pojazdy ochrony przeciwpożarowej zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (rozporządzenie MSWiA z 24 lipca 2009 r.)

Z uwagi na powyższe począwszy od dnia 23.09.2014 r. na terenie Wspólnoty Mieszkaniowej Smolna 13A oraz Smolna 13B prowadzone będą czynności jednostek Straży Miejskiej mające na celu wypełnienie wymagań Straży Pożarnej, a zdejmujące z właścicieli nieruchomości zagrożenie poważnymi sankcjami wynikającymi z przytoczonych przepisów prawa.

Przypominam również, iż wjazd na teren Osiedla zaopatrzony jest w znak informacyjny Strefa Zamieszkania, który w sposób jednoznaczny reguluje sposób parkowania na terenie Wspólnot. Znak ten funkcjonuje od początku istnienia Wspólnot co powoduje, iż każdy wjeżdzający na teren Osiedla miał możliwość zapoznania się z tym faktem, a stając się członkiem Wspólnoty zobowiązał się do przestrzegania przepisów prawa powszechnie obowiązującego i wewnętrznego.

Ponadto w lipcu 2014 r. administracja przeprowadziła akcję informacyjną przypominając, iż parkowanie na drodze pożarowej jest nielegalne oraz grozi poważnymi konsekwencjami.

W dmiach 22-23.09.2014 r. także straż miejska przeprowadziła akcję informacyjną o podobnym charakterze.

Z poważaniem,

Kamil Rutkowski - Administrator Osiedla"
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 22:20    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Mnie np nie klamali jak spytałam o tamten parking usłyszałam odpowiedz ze jest tylko tymczasowy
robur11 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Lut 04, 2014 23:28
Posty: 37
Skąd: Jestem z miasta

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 22:22    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

A może jest szansa na zagospodarowanie parkingu na górce, może jakieś kamery dla bezpieczeństwa naszych lusterek i szyb samochodu. Ktoś? coś? Może spotkamy się kiedyś, ludzie zainteresowani bezpiecznym parkowaniem (burza mózgów i te sprawy). Z każdą następną interwencją staży miejskiej robi się co raz większa wrzawa, a mieszkamy tu dopiero pół roku... Ginko75 nie spodziewaj się, że ludzie będą inwestować pieniądze w Twój pomysł na biznes, który masz gdzieś tam w głowie, czy na papierze... Będzie płatny parking to ludzie ewentualnie wykupią miejsce... Pozdrawiam wkur...wio...nuch, ukaranych mandatem.
5093924
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 22:37    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

nie mam miejsca parkingowego wykupionego, ale nie powiem, całkowicie odpowiada mi że w końcu można iść po chodniku i nagle jakieś auto za drugiego na ciebie nie wyskoczy. Jednej rzeczy mi tylko brakuje, co widziałam na wielu osiedlach, kawałeczek miejsca wyznaczonego na postój auta na 20 min na czas rozładowania zakupów, i akurat na zaobserwowanym osiedlu to się sprawdzało, nigdy nie miałam problemu wjechać tam i zaparkować, żeby się rozładować, nie zauważyłam, żeby ktoś tam na dłużej parkował. Co myślicie o takim pomyśle? Zwłaszcza drodzy sąsiedzi z miejscem wykupionym, żeby znowu nie było obrazy, ze chcemy coś za darmo. Ponad to jeszcze tak dużego problemu nie ma z parkowaniem na Smolnej, 100 m w tą czy to - spacer to zdrowie Wink ale problem zrobi się z momentem wprowadzania się etapu 3, więc mamy kilka dobrych miesięcy, żeby zacząć działać. Jak najbardziej spotkajmy się, zróbmy burzę mózgów, zorganizujmy się jakoś - najlepiej przed zebraniem wspólnoty - 13 b jakoś niebawem ma mieć.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 23:43    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe.

Szkoda tylko naszego straconego czasu na styczniowe spotkania w sprawie parkingu, miejsc postojowych, szkoda bo była możliwość zrobienia płatnego parkingu ale niestety zgłosiło się tylko kilka osób.

Może więcej w tym temacie przedstawi Gino75, może jest jeszcze szansa na parking?

ginko75 napisał:
Wina Budimexu jest taka, że na samym początku powinni mówić prawdę,
a nie wciskać kitu i pokazywać ten pseudo parking co ogrodzili

I tu Panie z kontenera pokazały brak profesjonalizmu, bo mimo wszystko lepiej by było by mówiły wyraźnie, że parking jest tymczasowy itp.
Wielu z nas by przemyślało temat i problem byłby mniejszy.

Wina mieszkańców jest taka, że brak miejsc na osiedlu i tłumaczenie, że nie wiedziałem, nie mam kasy nie zwalnia od łamania przepisów.
Tylko u nas większość z zatrzymanych przez drogówkę za łamanie przepisów
zaczyna się tłumaczyć i negocjować płakać przed Policjantem.
Nie słyszałem by w innych krajach zachodnich odbywały się takie "negocjacje" z drogówką.
Ryzykujesz popełniasz wykroczeniem musisz się liczyć z karą.
Tak samo z parkowaniem. Stoisz na miejscu niedozwolonym ryzykujesz i ponosisz konsekwencje.

Po 2 Budimex wyraźnie poinformował o możliwości wynajęcie terenu ogrodzonego.
Pytam się dlaczego nie zebrała się grupa mieszkańców i nie poszła rozmawiać z Budimeksem?
Pytam się raz jeszcze dlaczego nikt nie podjął tematu?
Przecież w czasach netu itd. łatwiej się zorganizować?
A może się mylę?

Po 3 Budimex proponuję 19.000
Pytam czy nie może się zebrać 20 osób a może tylko 10 i kupić hurtem
i wynegocjować 1 gratis?
Po 4 Jeśli ktoś ma problem z B to zawsze może wybrać się do kontenera i coś zrobić pozytywnego nie dla siebie ale dla członków Wspólnoty.


To osoba która w tym temacie ma pojęcie zaufajcie, ale też pomóżcie, sam tego nie udźwignie.

Na spotkaniu z Radą Główna przedstawiliśmy możliwe tereny na parking , Rada doskonale była zorientowana, ale skończyło się na obietnicach. Kwasny Kwasny Kwasny

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Odpowiedz do tematu Strona 37 z 39 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama