portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » Prośba do palacz
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prośba do palacz

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 22:55    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Agnieszka866 napisał:
To jeszcze nic...ja już na tarasie miałam roztrzaskanego kota, który wyleciał z 3 piętra


Takiego z porcelany? Shocked Confused
Agnieszka866 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Maj 22, 2012 8:18
Posty: 66
Skąd: Poznań - Stare Miasto

PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 7:59    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Nie...niestety żywego rudzielca, który wypadł z 3 piętra i nie wiem jakim cudem przeżył....niestety przez ponad 5 godzin nie było nikogo z właścicieli więc na swoim tarasie zrobiłam mini szpital i opatrywałam zaryczanego i przerażonego kota...taras we krwi, ja we krwi, kilka szram na rękach...Całe szczęście wieczorem właścicielka wróciła..a kot miał szczęście- połamany nosek, złamane podniebienie, połamane pazury... Ale wiedział gdzie spaść Smile
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 9:24    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Bóg niech Ci w dzieciach wynagrodzi, fajnie że się takowym kocurem zaopiekowałaś, chwalić Cię to mało. Super Smile
oneal34 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Lip 04, 2013 15:10
Posty: 39
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Cze 11, 2014 12:27    Temat postu: Re: Prośba do palacz

dobrze ze mieszkam na 4 piętrze i mam wszystko w pompie.

Dziwie się jednak sąsiadom mieszkającym w piwnicach tj. parterach.

Wiadomo było, że ludzie w Polsce to świntuchy więc zarzyganie balkonu, czy jak to dumnie brzmi "ogródku" hehhe, a już na pewno leżące pety to nic dziwnego i było do przewidzenia. Wiadomo też że to się nie skończy. z uwagi na mentalność polaków.

Smile
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 10:03    Temat postu: Re: Prośba do palacz

oneal34 napisał:
dobrze ze mieszkam na 4 piętrze i mam wszystko w pompie.

Dziwie się jednak sąsiadom mieszkającym w piwnicach tj. parterach.

Wiadomo było, że ludzie w Polsce to świntuchy więc zarzyganie balkonu, czy jak to dumnie brzmi "ogródku" hehhe, a już na pewno leżące pety to nic dziwnego i było do przewidzenia. Wiadomo też że to się nie skończy. z uwagi na mentalność polaków.

Smile



Żal mi du.e ściska jak to czytam, jak dla mnie jesteś burakiem mieszkającym hehe w "penthousie". Dziwię Ci się, że umiesz pisać, mam nadzieję że Cię nie zdziwi , jak jakiś orzeł będzie przelatywał nad Twoim balkonem i Ci nasra tak, że nie starczy Ci litrów w wiadrze od mopa. Hehe, ot mentalność orłów. Dobrze, że mam to w pompie
oneal34 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Lip 04, 2013 15:10
Posty: 39
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 12:16    Temat postu: Re: Prośba do palacz

właśnie widzę hehehe że wypowiedź była ci obojętna....

I tak wszyscy wiedzą że na ogródki będą zlatywać różne rzeczy hehe i będzie to postępować
JoannaWeronika 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Nie Lip 22, 2012 15:50
Posty: 88
Skąd: Poznań-Rataje

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 12:58    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Ja nie wiedziałam i wcale nie uważam się z tego powodu za pierwszą naiwną. Na Ratajach przez trzydzieści lat mieszkałam na 3 piętrze i nigdy do głowy mi nie przyszło, by zrzucać coś z balkonu na dół. Po pierwsze mama mnie tego uczyła od dziecka, po drugie mam świadomość, że jestem odpowiedzialna za własne śmieci, po trzecie lubiłam moich Sąsiadów i w życiu bym im nie podrzucała swoich brudów. Niczego też nie zrzucali nam Sąsiedzi z góry.
Nie sądzę więc by zrzucanie śmieci przez sąsiadów z góry sąsiadom z niższych pięter było normą czy sprawą oczywistą jak uważasz. Chyba że się mieszka na Osiedlu Smolna - tutaj bez oporów można śmiecić sąsiadom, wyprowadzać dwa urocze pieski i nie sprzątać po nich, parkować przy brzegu tych marnych trawników i wysiadając z samochodów rozdeptywać co rośnie...itd itp. Nawet szkoda klikać w klawiaturę bo to i tak nic nie zmieni.
Agnieszka866 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Maj 22, 2012 8:18
Posty: 66
Skąd: Poznań - Stare Miasto

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 15:53    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Myślę, że nasz sąsiad nazywający partery "piwnicami" sam pewnie jest jednym z tych, którzy nie widzą nic dziwnego w zaśmiecaniu tarasów i balkonów ludziom z niższych pięter...Sami sobie kreujemy otoczenie, w którym żyjemy i fajnie byłoby mieć za sąsiadów ludzi z podobnym podejściem do kwestii kultury osobistej...Oby jak najmniej takich sąsiadów z "mądrymi" radami i stwierdzeniami....
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 13:21    Temat postu: Re: Prośba do palacz

JoannaWeronika napisał:
Ja nie wiedziałam i wcale nie uważam się z tego powodu za pierwszą naiwną.

Ja też nie... Może gdybym wiedział, to wybrałbym lokal na 4rtym piętrze i cieszył się że krowy nie latają Laughing
Co do mentalności Polaków to jest to grubo naciągane uogólnienie, bo pety leżą ciągle takie same, więc śmiem przypuszczać że syfiarz jest 1, a sąsiadów nad sobą mam kilkunastu. Ci inni jakoś dają radę nie śmiecić, ale może oni są właśnie "inni" - jeśli tak to Lubię To.

JoannaWeronika napisał:
Nawet szkoda klikać w klawiaturę bo to i tak nic nie zmieni.

A ja uważam że warto klikać, mówić, pokazywać - jednym słowem piętnować takie zachowania! Może sąsiad z góry przeczyta i się zastanowi, że pod nim nie ma wysypiska śmieci, tylko że tam również mieszkają ludzie! Zaczyna się od petów, a później nie będzie się chciało puszki po piwie odnieść do kosza, kubełek na śmieci się zapełni a na dworze pada, to siup go przez balustradkę! Dziecko w pieluszkę narobiło, to przewinę na balkonie bo nie będzie w domu "aromatów"... a co z pieluszką?? Przecież mój sąsiad z dołu kocha dzieci, no to...
Pomysły może przesadzone, ale jak sobie pozwolimy zrzucać pety na głowę to w końcu wyląduje tam i coś większego!

Wracając do 4tego piętra... nad nim jest jeszcze dach, na który też da się wejść, więc nikt z nas nie zna dnia ani godziny Wink
JoannaWeronika 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Nie Lip 22, 2012 15:50
Posty: 88
Skąd: Poznań-Rataje

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 18:12    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Ja nie mam lęku wysokości... Cwaniak
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 20:38    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Kozaczki napisał:

A ja uważam że warto klikać, mówić, pokazywać - jednym słowem piętnować takie zachowania! Może sąsiad z góry przeczyta i się zastanowi, że pod nim nie ma wysypiska śmieci, tylko że tam również mieszkają ludzie! Zaczyna się od petów, a później nie będzie się chciało puszki po piwie odnieść do kosza, kubełek na śmieci się zapełni a na dworze pada, to siup go przez balustradkę! Dziecko w pieluszkę narobiło, to przewinę na balkonie bo nie będzie w domu "aromatów"... a co z pieluszką?? Przecież mój sąsiad z dołu kocha dzieci, no to...
Pomysły może przesadzone, ale jak sobie pozwolimy zrzucać pety na głowę to w końcu wyląduje tam i coś większego!

Wracając do 4tego piętra... nad nim jest jeszcze dach, na który też da się wejść, więc nikt z nas nie zna dnia ani godziny Wink


Jestem tego samego zdania.

Zastanawiam się czy u nas nie może być normalnie?
Pewnie za chwilę ktoś napisze Grzegorzu co to znaczy normalnie.
Zastanawiam się nie raz skąd ci ludzie wynieśli te zwyczaje i czy tam gdzie mieszkali też tak robili a może ich wygonili , mieli ich dosyć.
Pewnie nie wiedzą co to szacunek dla drugiej osoby , sąsiada , nie wspominając o kulturze, może jej nie mają, na pewnie nie mają!

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 9:59    Temat postu: Re: Prośba do palacz

JoannaWeronika napisał:
Ja nie mam lęku wysokości... Cwaniak


Rotfl Super
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 12:17    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Pytanie - dlaczego skoro nasze osiedle jest "tak czyste" miedzy blokami nie ma ani jednego śmietnika? Tak samo od przystanku do bloków śmietników brak... nie dziwne ze ludzie rzucają pety na ziemie skoro nie maja innego miejsca żeby je wyrzucić..
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 16:08    Temat postu: Re: Prośba do palacz

Bardzo ciekawa uwaga !!!
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Piotr-Smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Pią Kwi 27, 2012 15:31
Posty: 103
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 22:32    Temat postu: Re: Prośba do palacz

To prawda, że na osiedlu brakuje koszy, ale to nie usprawiedliwia śmiecenia.
Na Starej Smolnej są kosze tylko po stronie kamienic. Trzeba się troszeczkę tylko wysilić aby z nich skorzystać.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama