portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Osiedlowe » Forum » Budowa bloku 13C
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budowa bloku 13C

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 13:18    Temat postu: Budowa bloku 13C

Czy kogoś z mieszkańców mających okna od strony budowy wkurzyły dzisiejsze prace Budimexu prowadzone od wczesnych godzin rannych, pomimo ustawowego dnia wolnego? Mnie zbudzili już po 7:00
Zadzwoniłem w tej sprawie do kierownika budowy, który zbytnio się nie przejął sprawą i użył nawet sformułowania tu cyt. "przecież to nasz teren"
Po kilku minutach wymiany argumentów stwierdził, że zadzwoni na budowę (bo sam oczywiście sobie wypoczywał w tym czasie) i poprosi tu kolejny cyt., "żeby trochę ściszyli pracę". Rezultat raczej mierny.
Na szczęście nagrałem kilka filmów tel. komórkowym więc chyba prześlę go do PIP-u, żeby im czasami nie przyszło do głowy wykonywać prace w kolejne święta.
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 13:56    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Niestety mogą oni wykonywać swoją pracę 7 dni w tygodniu między 6 a 22.

Ustawa mówi o punktach handlowych głownie spożywczych a usług to nie dotyczy....
bohdan44 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Maj 18, 2012 20:06
Posty: 11
Skąd: poznan

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 16:14    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

przepisów się nie zna, na forum mądrzy, a na koniec zawraca tyłek kierownikowi na urlopie.. brak słów na niektórych.
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 10:53    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Okoliczności, w których praca w niedziele i święta jest dozwolona

Okoliczności uzasadniające powierzenie pracy w niedziele i święta na podstawie Kodeksu Pracy

Konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii
art. 151'10 pkt 1
Prace przy niezbędnych remontach
art. 151'10 pkt 4
Stosowanie: systemu czasu pracy w ruchu ciągłym, pracy zmianowej oraz pracy weekendowej (świadczenie pracy wyłącznie
w piątki, soboty, niedziele i święta)
art. 151'10 pkt 2, 3 i 10
Prace w transporcie i w komunikacji
art. 151'10 pkt 5
Prace w zakładowych strażach pożarnych i w zakładowych służbach ratowniczych
art. 151'10 pkt 6
Prace przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób
art. 151'10 pkt 7
Prace w rolnictwie i hodowli
art. 151'10 pkt 8
Wykonywanie prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności, w szczególności w:
- zakładach świadczących usługi dla ludności,
- gastronomii,
- zakładach hotelarskich,
- jednostkach gospodarki komunalnej,
art. 151'10 pkt 9
- zakładach opieki zdrowotnej i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia
wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych,
- jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej oraz jednostkach organizacyjnych wspierania rodziny i systemu
pieczy zastępczej zapewniających całodobową opiekę,
- zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, oświaty, turystyki i wypoczynku.
art. 151'10 pkt 9
Wykonywanie prac:
a) polegających na świadczeniu usług z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów
o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub urządzeń telekomunikacyjnych w rozumieniu przepisów prawa telekomunikacyjnego, odbieranych poza terytorium RP, jeżeli zgodnie z przepisami obowiązującymi odbiorcę usług, dni, o których mowa w art. 1519 § 1 k.p. (czyli niedziele i święta będące dniami ustawowo wolnymi w Polsce), są u niego dniami pracy,
b) zapewniających możliwość świadczenia usług, o których mowa w lit. a
art. 151'10 pkt 11
Wykonywanie prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności w placówkach handlowych (dotyczy wyłącznie pracy w niedziele).
art. 151'9a § 3

Ja do żadnej z tych kategorii nie mogę zaliczyć prac przy budowie budynków mieszkalnych
bohdan44 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Maj 18, 2012 20:06
Posty: 11
Skąd: poznan

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 12:13    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Oprócz kodeksu pracy mamy jeszcze szereg umów śmieciowych, do których kodeksu się nie stosuje. Jakoś jestem sobie w stanie wyobrazić, że podwykonawcy na budowie zamiast umowy o prace oferuja wlasnie zlecenia i inne śmieciówki. To tak bardzo z grubsza..
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 21:26    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Ja mam okna od strony budowy i prace mi w ogóle nie przeszkadzają. Z tym trzeba było się liczyć. Już prędzej dzwony kościoła o 7 rano i na każdą mszę ale trudno. Jak mnie rano owe dzwony właśnie obudziły to bardziej się zdziwiłam, że chłopaki z budowy pracują w święto i było mi ich szkoda raczej niż miałam do nich pretensje. Ps. przynajmniej wstałam wcześniej i wykorzystałam w pełni dzieńSmile trzeba widzieć trochę więcej pozytywówSmile Pożytek z tego taki, że im częściej pracują tym szybciej skończą.
l.a.y.l.a 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Cze 27, 2012 21:57
Posty: 36
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 23:20    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Hałasy za dnia to nie tragedia, wylewanie betonu o g.2 w nocy to już gorzej :-\ ale to jeszcze przed Wami Wink
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 15:14    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Jeśli chodzi o budowę kolejnych etapów to jak podpisywałem umowę odbioru mieszkania, to była chyba klauzula, że wyrażam zgodę na to żeby się budowali i nie mam przeciwwskazań do hałasów. Sprawdzę i dam znać.
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 19:21    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

to chyba nawet nie tyle w umowie odbioru bylo ile w akcie notarialnym, chyba ze ktos nieuwaznie lub w ogole nie przeczytal tego co podpisal, a pretensje wtedy nie do dewelopera tylko do samego siebie (niestety wiekszosc Polakow nie czyta tego co podpisuje, sama doswiadczylam tego ze np. bankowcy czy inni uslugodawcy sie dziwili ze chce przeczytac co podpisuje...)
mieszkanka13b 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Nie Kwi 26, 2015 14:56
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 15:08    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Wszystko wszystkim ale styropian i kurz który jest wszędzie jest strasznie irytujący! W momencie uchylenia drzwi balkonowych lub okna nie wspominając już o otwieraniu, powoduje że wszystko jest zakurzone a na podłodze tworzy się biały dywan! O suszeniu ubrań na balkonie czy tarasie można zapomnieć bo jest w dużo gorszym stanie nie było przed praniem...
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 19:36    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

mieszkanka13b napisał:
Wszystko wszystkim ale styropian i kurz który jest wszędzie jest strasznie irytujący! W momencie uchylenia drzwi balkonowych lub okna nie wspominając już o otwieraniu, powoduje że wszystko jest zakurzone a na podłodze tworzy się biały dywan! O suszeniu ubrań na balkonie czy tarasie można zapomnieć bo jest w dużo gorszym stanie nie było przed praniem...


Mam ten sam problem, dlatego praktycznie codziennie robię na swoim balkonie zdjęcia i dokumentuję jego zaśmiecanie. Wczoraj zebrałem całą siatkę drobinków styropianu.
Napisałem już kolejną skargę do Budimexu, proponuję zrobić to samo.
Ponadto będę naciskał na administrację, żeby wyegzekwowała od Budimexu dokładnie posprzątanie naszego terenu po skończeniu ocieplania III etapu bo ten styropian jeszcze wszędzie.
nelka1111 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 27, 2014 10:54
Posty: 56
Skąd: wlkp

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 21:53    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Kammon napisał:
Okoliczności, w których praca w niedziele i święta jest dozwolona

Okoliczności uzasadniające powierzenie pracy w niedziele i święta na podstawie Kodeksu Pracy

Konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii
art. 151'10 pkt 1
Prace przy niezbędnych remontach
art. 151'10 pkt 4
Stosowanie: systemu czasu pracy w ruchu ciągłym, pracy zmianowej oraz pracy weekendowej (świadczenie pracy wyłącznie
w piątki, soboty, niedziele i święta)
art. 151'10 pkt 2, 3 i 10
Prace w transporcie i w komunikacji
art. 151'10 pkt 5
Prace w zakładowych strażach pożarnych i w zakładowych służbach ratowniczych
art. 151'10 pkt 6
Prace przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób
art. 151'10 pkt 7
Prace w rolnictwie i hodowli
art. 151'10 pkt 8
Wykonywanie prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności, w szczególności w:
- zakładach świadczących usługi dla ludności,
- gastronomii,
- zakładach hotelarskich,
- jednostkach gospodarki komunalnej,
art. 151'10 pkt 9
- zakładach opieki zdrowotnej i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia
wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych,
- jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej oraz jednostkach organizacyjnych wspierania rodziny i systemu
pieczy zastępczej zapewniających całodobową opiekę,
- zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, oświaty, turystyki i wypoczynku.
art. 151'10 pkt 9
Wykonywanie prac:
a) polegających na świadczeniu usług z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów
o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub urządzeń telekomunikacyjnych w rozumieniu przepisów prawa telekomunikacyjnego, odbieranych poza terytorium RP, jeżeli zgodnie z przepisami obowiązującymi odbiorcę usług, dni, o których mowa w art. 1519 § 1 k.p. (czyli niedziele i święta będące dniami ustawowo wolnymi w Polsce), są u niego dniami pracy,
b) zapewniających możliwość świadczenia usług, o których mowa w lit. a
art. 151'10 pkt 11
Wykonywanie prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności w placówkach handlowych (dotyczy wyłącznie pracy w niedziele).
art. 151'9a § 3

Ja do żadnej z tych kategorii nie mogę zaliczyć prac przy budowie budynków mieszkalnych


Z tego co się orientuję, istnieje m.in. coś takiego jak równoważny czas pracy - wówczas dozwolona jest praca w weekendy, dni wolne można wówczas oddać w inne dni tygodnia. Jeśli firma dysponuje kilkoma ekipami pracowników, to wówczas mogą oni pracować przy budowie przez wszystkie dni w tygodniu. Mogę się jednak mylić..
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 23:19    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Owszem, jest balagan i kurz w domu, ale po to Budimex w dokumentach ujął informacje o planowanych pracach budowlanych. Chyba kazdy kupujac mieszkanie wiedzial o conajmniej 4 etapach osiedla.
Dla nas to mialo duze znaczenie, glownie z tego powodu nie chcielismy mieszkania od strony III etapu, mysle ze mieszkancu I etapu tez to przechodzili przy budowie naszego bloku i kazdy musi to przetrwac. Zostaje liczyc ze prace remontowe przebiegna bez opoznien.
mieszkanka13b 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Nie Kwi 26, 2015 14:56
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 7:54    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

ale z tego co się orientuje prace budowlane powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zaśmiecaniem. A jak widać ta nieszczelna, prowizoryczna siatka nie spełnia swojego zadania. I tu się dokładnie zgadzam, że budmiex powinien być odpowiedzialny za prace porządkowe. To tak samo jak z tymi dwoma miejscami parkingowymi koło śmietnika - skoro zostają one bardzo często zajęte przez prace budowlane to niech budimex wyznaczy miejsca zastępcze.
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 10:49    Temat postu: Re: Budowa bloku 13C

Moje skargi i dokładna dokumentacja fotograficzna przyniosła skutek.
W najbliższy piątek zjawi się u mnie podwykonawca Budimexu, ktory ociepla blok III etapu i na moim balkonie oraz zewnętrznej stronie moich okien będzie sprzątać styropian, który nanosił się przez te wszystkie dni.
Także jak widać Dawid czasami może wygrać z Goliatem Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama