portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Osiedlowe » Forum » RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 21:42    Temat postu: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

W dniu 15 kwietnia 2015 r.o godzinie 17.00 w Gimnazjum nr 20 przy ulicy Głównej 42 odbędzie się sesja inauguracyjna oraz zaprzysiężenie członków Rady Osiedla Główna.

http://www.poznan.pl/mim/osiedla/wyniki-wyborow,p,29254,29262,29851.html

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 23:30    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

W dniu dzisiejszym odbyła się sesja inauguracyjna Rady Osiedla Główna, na której Radni złożyli ślubowanie, otrzymując stosowne zaświadczenia oraz pamiątkowe legitymacje.
Następnie ze swojego grona wybrano przewodniczącego Rady Osiedla Główna kadencji 2015-2019 którym został p. Ludwik Stefan Troiński. Gratulujemy Smile

Dziękujemy także : Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Poznania Michałowi Grzesiowi, Pani Danucie Łabuzińskiej Dyrektorowi oddziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta Poznania za sprawne przeprowadzenie sesji inauguracyjnej oraz Panu Bartłomiejowi Sita pracownikowi Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta Poznania, oraz pozostałym gościom.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 15:48    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Jeszcze nie ochłonęliśmy po wczorajszej pierwszej inauguracyjnej sesji to już przed nami kolejna sesja Rady Osiedla Główna która odbędzie się we wtorek 21.04.2015r o godzinie 18.00.
Już na kolejnej sesji pewnie będzie się sporo działo Smile prawdopodobnie nastąpią kolejne nominacje i nie tylko, nastąpią pierwsze decyzje Smile .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 9:39    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Przedstawiam zagadnienia nad którymi chciałbym pracować w Radzie Osiedla Główna w kadencji 2015-2019, zdaje sobie sprawę że nie będzie to łatwe zadanie, ale wierze że wiele spraw uda się zrealizować niewielkim nakładem finansowym, a w niektórych przypadkach w ogóle takich nakładów nie będzie wystarczy podjąć odpowiednie działania. Liczę również na ogromne wsparcie reszty Radnych Osiedla Główna i mam nadzieje że wiele tematów uda nam się wspólnie zrealizować. Przykładem może być niedawno zakończona sukcesem akcja sprzątania Rzeki Główna w której wzięło udział około 60 wspaniałych mieszkańców ( całe rodziny z dziećmi ) z naszego osiedla, przy okazji zostały posprzątane ogromne tereny wokół Rzeki, wywieziono kilkanaście kontenerów śmieci, a organizatorem była Fundacja https://www.facebook.com/ekorady?fref=nf&pnref=story. Ogromnie się cieszę że przyczyniłem się już do zrealizowania dwóch zagadnień na których mocno mi zależało. Mam nadzieje że jeszcze w tym roku uda się zorganizować kolejną taką akcję, już teraz zapraszam do wzięcia udziału.

Na kolejnej sesji Rady Osiedla Główna przedstawię Radnym zagadnienia które chciałbym zrealizować w Radzie Osiedla Główna w latach 2015 – 2019 .

• Poprawienie wyglądu Rynku Wschodniego i jego okolic jako wizytówki Osiedla Główna.
• Renowacja wszystkich skwerów zielonych i uporządkowanie placu przy sklepie Społem (IWA) na Osiedlu Główna.
• Podjęcie działań w celu zmiany wizerunek sklepu Społem (IWA).
• Systematyczna wymiana chodników na terenie Osiedla Główna, w pierwszej kolejności (ulice Smolna i Średnia).
• Pomoc i udział w corocznym organizowaniu akcji sprzątania terenów zielonych Osiedla Główna.
• Pomoc i udział w corocznym organizowaniu czyszczenia Rzeki Główna.
• Wyremontowanie Jazu na rzece Główna.
• Podjęcie odpowiednich działań w celu integracji mieszkańców Osiedla Główna (wykonanie profilu społecznościowego na facebooku – społeczność mieszkańców Osiedla Główna), organizowania warsztatów komputerowych dla osób 50+ i 60+ oraz zajęcia Nirdic Walking dla osób 50+ i 60+, a także organizowania wycieczek turystycznych dla osób 50+ i 60+, pogłębienia współpracy z parafią pw. NMP Niepokalanie Poczętej; organizowania corocznych dni Osiedla Główna, festynów dla dzieci (Dzień Dziecka), akcji charytatywnych dla ubogich i potrzebujących tj. szlachetna paczka, wyprawka szkolna itp.
• Przeprowadzenie konkursu ‘’ Zielony Poznań ‘’ w etapie osiedlowym i miejskim.
• Realizacja drugiej siłowni w Parku Ks. Tadeusza Kirschke oraz dostawienie 2-3 urządzeń do istniejącej siłowni.
• Złożenie wniosku do Zarządu Transportu Miejskiego o postawienie na osiedlu Główna (Rynku Wschodnim) stacji rowerów miejskich.
• Złożenie wniosku do Zarządu Transportu Miejskiego o postawienie nowoczesnego biletomatu przy przystanku Rynek Wschodni (ul. Główna).
• Poprawa przepływu informacji o działaniach Rady Osiedla Główna (wykonanie strony internetowej, postawienie dodatkowych słupów ogłoszeniowych lub tablic informacyjnych).
• Wprowadzenie akcji promocyjnej Osiedla Główna czyli oznakowanie specjalnymi tabliczkami miejsc historycznych i godnych uwagi na Osiedlu Główna, zgodnie z miejskim systemem oznakowania miejsc historycznych.
• Wniosek do ZDM o postawienie nowych tablic z nazwami ulic i numerów w ramach wdrażania Systemu Informacji Miejskiej.
• Realizacja monitoringu na Osiedlu Główna (Główna, Nadolnik, Park Ks.Tadeusza Kirschke).
• Dofinansowanie na remonty placówek oświatowych, szkół, przedszkoli i żłobków.
• Podjęcie kroków w celu zmniejszenia poziomu hałasu na ulicy Hlonda.
• Przeprowadzenie rozmów z ZTM w sprawie postawienia nowych wiat przystankowych na ulicy Hlonda oraz zwiększenia częstotliwości kursowania linii autobusowej nr 78.
• Zwiększenie ilości ławek oraz śmietników na terenie Osiedla Główna.
• Wymiana nawietrzni asfaltowej na ulicy Smolnej.
• W ramach zwiększenia bezpieczeństwa na Osiedlu Główna będę brał udział w cyklicznych spotkaniach z Policją i Strażą Miejską w celu zwiększenia ilości patroli policyjnych na terenie naszego osiedla.
• Podjęcie działań aby ZDM wykonał oznakowanie pionowe i poziome przejścia dla pieszych, które ma służyć dzieciom w bezpiecznej drodze do szkoły (skrzyżowanie ulicy Smolna/Średnia ).
• W ramach bezpieczeństwa pieszych, podjęcie rozmów z ZDM w celu wykonania dodatkowego przejścia dla pieszych na wysokości przystanków autobusowych na ulicy Głównej w kierunku ulicy Smolnej.
• Zwiększenie ilości miejsc parkingowych na Osiedlu Główna, w szczególności w okolicy ulicy Smolnej.
• W ramach bezpieczeństwa podjęcie starań o doświetlenie ulicy dojazdowej do bloków 13A-13B-13C na ulicy Smolnej.
• Uporządkowanie boiska Polonii Poznań oraz terenów przyległych.
• Budowa boiska Orlik.
• Stały kontakt z Radnymi Miasta Poznania i jednostkami pomocniczymi.
• Wysłuchanie i realizacja propozycji zgłaszanych przez mieszkańców Osiedla Główna.
• Obowiązki statutowe, które wynikają ze statutu Osiedla Główna.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
l.a.y.l.a 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Cze 27, 2012 21:57
Posty: 36
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 12:49    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Ambitnie Smile
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 14:22    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Super, trzymam kciuki Smile

Co do wiat przystankowych i kursowania 78- może jest szansa na przeniesienie którejś linii z Rynku Wschodniego na ul Hlonda? Wg mnie lepiej/szybciej będzie się jechać 85 przez Hlonda Smile
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 15:57    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Widać ogromny zapał do pracy Panie Grzegorzu, tak trzymać! Podziwiam naprawdę. Bardzo dobre postulaty, jeden tylko budzi moje wątpliwości. Jak mogę wyrazić swoją opinię to nie jestem za kolejnym "urbanizowaniem" naszego parku... mam na myśli powstanie kolejnej siłowni, która w mojej opinii jest totalnie zbędna. Nie zostanie tam już żadnej zieleni, tylko wszechobecny beton... już teraz uważam jest go za dużo. A jest to taki piękny park z pięknymi starymi drzewami...
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 16:48    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Oczywiście biorę pod uwagę wszystkie głosy, te za i przeciw, też nie jestem za betonem, ale piasek leżący i niczemu nie służący to też mi się nie podoba, przecież to miejsce można po prostu wykorzystać. Zobaczcie sobie Państwo na siłownie które nie są stawiane na betonach lecz w warunkach naturalnych https://www.google.pl/search?q=si%C5%82ownie+na+powietrzu+pozna%C5%84&biw=1366&bih=609&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=bGQ2VeX3LKPmyQOv5ICwDw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAg . Pieski i tak załatwiają się gdzie popadnie, ale to już inny temat.
Myślę że siłownia w drugim boksie przyda się ale oczywiście z innymi urządzeniami.
To czy powstanie druga siłownia to nie będzie zależało tylko o de mnie, tylko od całej Rady Osiedla Główna w której znajduje się 15 Radnych.
Wiele punktów jest po prostu pomysłami mieszkańców, muszę je realizować w końcu to Państwo oddaliście na mnie swoje głosy, wiadome jest że nie wszystkim jesteśmy dogodzić, ale myślę że nie będzie tak źle.

Dziękuje za cenne uwagi Smile .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 23:45    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Dzisiaj odbyła się 2 sesja Rady Osiedla Główna na której wybrano Wiceprzewodniczącego Rady Osiedla Główna, którą została Pani Aleksandra Friedrich która uzyskała 9 z 15 głosów.
Wybrano również Przewodniczącego Zarządu Osiedla Główna którym został Pan Adam Kornacki który uzyskał 15 głosów, wiceprzewodniczącym Zarządu został Pan Andrzej Deutchann, natomiast członkami Zarządu zostali wybrani Kamil Matyja, Łukasz Bareja, Krzysztof Kempski.
Wybrano również komisję do spraw konkursu '' Zielony Poznań '' Przewodniczącym Komisji został Grzegorz Maciejewski członkami komisji zostali Pani Ewa Kubiak i Kamil Ignaczak.

Niestety już od samego początku widzimy że nie jesteśmy w stanie w trójkę przegłosować swoich niektórych pomysłów, a szkoda .

Pierwsze gorące informacje:
1 - Na drugim polu po toalecie dla psów nie powstanie typowa siłownia napowietrzna tylko drążki do ćwiczeń PLACE STREET WORKOUT http://akwenczerwonak.pl/aktualnosci/pl ... zytku.html ta decyzja zapadła już w zeszłym roku.
2 - Jednogłośnie przegłosowaliśmy o postawieniu nowych koszy na śmieci na terenie naszego Osiedla Główna, cześć zostanie postawiona w nowych miejscach a część zostanie wymieniona na nowe, w sumie będzie ich kilkanaście, mam nadzieje że co roku uda nam się zorganizować kolejne kosze.
3 - Do Końca Października tego roku zostanie wykonane oświetleni naszego Parku, postawione zostanie 19 latarni a przy okazji zostanie doprowadzone okablowanie do przyszłego monitoringu, zostaną zamontowane 3 kamery obrotowe.
4 - Wiadome jest już że na naszym Osiedlu powstanie monitoring znane są już miejsca montażu kamer.

Terminy sesji Rady Osiedla Główna ustalono na drugi wtorek każdego miesiąca, natomiast dyżury Radnych Osiedlowych na pierwszy wtorek każdego miesiąca.
W dniu 5.05.2015 będę po raz pierwszy pełnił swój pierwszy dyżur.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 8:08    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

grigori24 napisał:


2 - Jednogłośnie przegłosowaliśmy o postawieniu nowych koszy na śmieci na terenie naszego Osiedla Główna, cześć zostanie postawiona w nowych miejscach a część zostanie wymieniona na nowe, w sumie będzie ich kilkanaście, mam nadzieje że co roku uda nam się zorganizować kolejne kosze.


Małe sprostowanie, wskazaliśmy potrzeby lokalizacji nowych koszy na śmieci. Ostateczna decyzja i ilość koszy przyznana na Osiedle Główna będzie zależała od Zarządu Dróg Miejskich, ponieważ swoje potrzeby zgłaszają wszystkie 42 osiedla a jak zawsze ilość pieniędzy jest ograniczona.
Miejmy nadzieję, że ZDM przychyli się do zgłoszonych przez Radę wniosków.
Jeśli nie uda się zamontować koszy we wszystkich lokalizacjach zawsze można odpowiednie środki zabezpieczyć na ten cel w planie wydatków na 2016 rok.
Sylwia89 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Nie Lut 15, 2015 0:35
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 9:48    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

A monitoring na naszym osiedlu kiedy będzie? Smile
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 21:25    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Kiedy monitoring będzie gotowy tego nie umiem w tej chwili powiedzieć, ale jeżeli będziemy znać więcej szczegółów to je Państwu natychmiast przekażemy.
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 21:37    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Przekazuje informacje dotyczące XXII edycji konkursu '' ZIELONY POZNAŃ ''.

W dniach 16-17 Maja w Parku Wilsona przed Palmiarnią Poznańską w godzinach od 10-17 odbędzie się kiermasz ogrodniczy inaugurujący XXII edycję Konkursu '' ZIELONY POZNAŃ ''.
Wszystkich zainteresowanych kupnem roślin serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe dalsze informacje dotyczące XXII edycji konkursu '' ZIELONY POZNAŃ '' będę Państwu przekazywał na bieżąco .

W razie wątpliwości zapraszam do zadawania pytań.


Przewodniczący komisji konkursu z ramienia Osiedla Główna '' ZIELONY POZNAŃ ''
Grzegorz Maciejewski



ATT30YDS.jpg

ATT30YDS.jpg





ATTOW9BB.jpg

ATTOW9BB.jpg



_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 08, 2015 8:37    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

W ramach poprawy i kontroli bezpieczeństwa na terenie Osiedla przedstawiciele Rady Osiedla Główna uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach, które odbywają się w Komisariacie Policji Poznań – Nowe Miasto na Polance w ramach programu „Bezpieczna dzielnica – bezpieczny mieszkaniec”. Właśnie wczoraj po raz pierwszy w nowej kadencji Rady Osiedla Główna wziąłem udział w comiesięcznym spotkaniu. Po pierwszym spotkaniu jestem pod ogromnym pozytywnym wrażeniem jakie zrobiło na mnie to spotkanie. Uczestnikami tych spotkań są wszyscy przedstawiciele Rad Osiedli Poznań - Nowe Miasto, Naczelnik nadkomisarz prewencji Poznań - Nowe Miasto, przedstawiciele działu Kryminalnego,Dzielnicowi, przedstawiciel Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Poznaniu, Kierownicy Referatu Straży Miejskiej Poznań - Nowe Miasto, dowódca jednostki Straży Pożarnej Poznań - Nowe Miasto - Dobrzańska. Comiesięczne spotkania dają nam prawo do pracy nad : tworzeniem map zagrożeń - obniżenie stopnia przestępczości - ograniczenie zjawisk powodujacych uciążliwość dla mieszkańców w życiu codziennym - inicjowanie i rozwijanie współpracy między społecznością lokalną a jednostkami odpowiedzialnymi za stan bezpieczeństwa danego terenu - wspólne wytypowanie i zrealizowanie zadań majacych na celu poprawę stanu bezpieczeństwa. Comiesięczne spotkania maja na celu : zmniejszenie liczby zagrożeń, ograniczenie przestępczości - wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, obniżenie subiektywnego poczucia zagrożenia - ograniczenie zjawisk patologii społecznych - włączenie mieszkańców do realizacji zadań w zakresie poprawy bezpieczeństwa - budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności lokalnej - nawiązanie stałej współpracy międzyinstytucjonalnej w zakresie wypracowania i wdrażania strategii zapobiegania przestępczości.Więcej na ten temat możecie sobie Państwo poczytać w załączonym linku : http://www.poznan.pl/…/bezpieczna-dzielnica-bezpieczny-mies… lub prezentację dotyczącą tego programu. Z ogromną przyjemnością muszę powiedzieć że takie spotkania są najlepszym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa na terenach osiedli, sa realizowane przez wszystkie podmioty uczestniczące w tych spotkaniach.
Kolejne spotkanie już za miesiąc .


Zapraszam do odwiedzania i polubienia mojego profilu : https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015?ref=hl

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 7:22    Temat postu: Re: RADA OSIEDLA GŁÓWNA 2015-2019

Strona http://osiedla.poznan.pl/ już działa, trwa uzupełniane wszystkich informacji.

Jutro 12.05.2015r godz.18:00 odbędzie się kolejna już 3 sesja Rady Osiedla Główna będzie bardzo ciekawie, wielu zaproszonych gości.
Mam nadzieje że uda się zrobić kilka fajnych zdjęć z tej ciekawej sesji. Oczywiście skrót z tej sesji zamieszczę.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama