portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

[IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nikita20201 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Gru 22, 2014 15:49
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 16:14    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Dodali nowe wizualizacje IV etapu.
mogliby dodać fotki z postępów III :/
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 17:38    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Wow, ciekawsza jest zakładka "Lokalizacja i otoczenie"- takiego układu się nie spodziewałem... No i dziki parking będzie zagospodarowany?!? No i droga między IV i V/VI etapem??? To teraz będą 3 drogi dojazdowe do naszego osiedla? Very Happy
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 20:47    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

pojawiły się plany mieszkań i ceny. Zdziwko- nie wszystkie mieszkania łapią się na MdM- cena zbliża sie do 6000 za metr Shocked
Laurenth 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:29
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 12:42    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

eelbe9 napisał:
pojawiły się plany mieszkań i ceny. Zdziwko- nie wszystkie mieszkania łapią się na MdM- cena zbliża sie do 6000 za metr Shocked


Mnie to szczególnie nie dziwi, moje mieszkanie z III etapu łapało się ledwo ledwo do MDMu. W IV etapie nie łapią się do MDMu głównie mieszkania na ostatnim piętrze, co jest zrozumiałe, bo takie zwykle są najdroższe, oraz pojedyncze z innych pięter, pewnie te bardziej ustawne Wink
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 13:17    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

eelbe9 napisał:
Wow, ciekawsza jest zakładka "Lokalizacja i otoczenie"- takiego układu się nie spodziewałem... No i dziki parking będzie zagospodarowany?!? No i droga między IV i V/VI etapem??? To teraz będą 3 drogi dojazdowe do naszego osiedla? Very Happy


Jak Rada Osiedla wystąpiliśmy z pismem do Budimexu, czy w związku z budową kolejnych etapów planują zbudowanie ogólnodostępnych miejsc parkingowych w miejscu starego dzikiego parkingu oraz przy nowych budynkach. Tak więc czekamy na odpowiedź i oficjalne stanowisko Budimexu (o ile oczywiście raczą odpisać).
RenaLFC 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 15, 2014 18:13
Posty: 108
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 13:27    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Na wizualizacji widac kilka miejsc po drugiej stronie drogi, ale to kropla w morzu potrzeb... czekamy na wiesci! My zdecydowalismy sie na miejsce postojowe w hali, ale nadal martwi gdzie maja parkowac nasi goscie...
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 16:08    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Parkingu na miejscu dzikiego robić na razie nie będą, też kupując mieszkanie w 4 etapie obowiązkowo trzeba zakupić miejsce w hali garażowej za 20 tysięcy.

Pomysł może trochę kontrowersyjny, ale wg mnie całkiem dobry.
Piotr-Smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Pią Kwi 27, 2012 15:31
Posty: 103
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 17:44    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

To trochę dziwne, bo przecież nie wszyscy mają samochody i nie wszyscy potrzebują miejsca parkingowego.

Nie wydaje mi się aby zakup miejsca był obowiązkowy.

Confused
mmatys85 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lis 25, 2014 2:00
Posty: 28
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 18:05    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Ale pomysł nie nowy bo wielu deweloperów taki stosuje patrz Nickiel i Botaniczna. Oczywiście, że pomysł dobry bo niestety nadal wiele osób nie kupuje miejsca z myślą " jakoś to bedzie " albo " deweloper wybuduje darmowy". A praktyka pokazuje, że "nie bedzie" a deweloper charytatywnie nic nie wybuduje . I zaczyna się zastawianie wjazdów , parkowanie na zakazach itd.

PS. Mnie też niestety na zakup nie było by stać , więc musiałem wybrać mniejsze mieszkanie ale bez codziennej gehenny parkingowej.
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 18:07    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

ja auta nie mam, ale miejsce parkingowe mam. przynajmniej maja gdzie znajomi czy rodzina stanac autkiem. No i jest tez opcja wynajmu miejsca parkingowego...
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 15:32    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Kammon napisał:

Jak Rada Osiedla wystąpiliśmy z pismem do Budimexu, czy w związku z budową kolejnych etapów planują zbudowanie ogólnodostępnych miejsc parkingowych w miejscu starego dzikiego parkingu oraz przy nowych budynkach. Tak więc czekamy na odpowiedź i oficjalne stanowisko Budimexu (o ile oczywiście raczą odpisać).


Przyszła odpowiedź Budimexu na nasze pismo z pytaniami ws. ogólnodostępnych miejsc parkingowych.
Przesyłam skan odpowiedzi.
Jak widać w ogólne nie raczyli odnieść się do naszych jasno postawionych pytań: czy będą ogólnodostępne miejsca parkingowe na miejscu starego "dzikiego parkingu" oraz w okolicy pozostałych etapów.
Zamiast tego wymijające pismo.
Konkluzja taka: kupujcie miejsca w halach, najlepiej kilka, żeby rodzina albo znajomi też mogli zaparkować.



doc01167920150608060959.pdf


Pobierz


Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 7:57    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Jako Rada Osiedla Główna otrzymaliśmy kolejną odpowiedź od Budimexu na ponowione pismo ws. ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Poprosiliśmy o jasną odpowiedź, czy będą ogólnodostępne miejsca na terenie byłego tzw. dzikiego parkingu oraz jakieś inne w związku z budową kolejnych etapów osiedla.
Jak przeczytacie w odpowiedzi takie miejsca dla etapów I, II, III, IV już są w ilośći aż 40 szt. Zakładając, ze dla tych wszystkich etapów będzie ponad 800 mieszkań to liczba tych miejsc na prawdę robi wrażenie.
Czyli możliwe, że dawny dziki parking zostanie zagospodarowany na miejsca parkingowe, ale do sprzedania. Okaże się po zakończeniu budowy IV etapu.
Załączam odpowiedź.



doc04264520150805073939.pdf


Pobierz


sasiadka13C 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 03, 2015 21:54
Posty: 19
Skąd: Poznania

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 22:48    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Odnosząc się do załączonego tekstu to chciałabym poruszyć pewną kwestię. W ostatnim akapicie dyrektor biura wspomina o terenach zielonych na terenie osiedla. Trochę mnie to rozbawiło Laughing Trzeba bowiem zaznaczyć, że na terenie ogrodzonego osiedla brak jest przecież terenów zielonych. Teren parku należy przecież do miasta a nie inwestycji Budimexu. Tereny zielone jakiekolwiek były na ogrodzonym terenie zostały zniszczone. Piszę ponieważ niby mądrzy ludzie projektowali to osiedle, mądrzy ludzie nadzorowali etapy budowy i realizację projektu i zastanawia mnie czy w projekcie zatwierdzonym przez miasto było barbarzyńskie podkopanie drzew rosnących wzdłuż drogi dojazdowej? Nie wiem co zrobiono z tym przewróconym wraz z korzeniami drzewem, bo od czasu nawałnicy jaka przeszła przez Poznań nie było mnie w okolicy ale obawiam się, że pozostałe czeka ten sam los. Jest mi niezmiernie przykro, że te marne resztki zieleni jakie pozostały na terenie osiedla wśród bloków nie zostały należycie zabezpieczone i ogrodzone. Czy za to ktoś odpowie? Nie wspomnę już o bezpieczeństwie! Czy drzewa rosnące na granicy 3 etapu też zostały tak okaleczone i w niedalekiej przyszłości znikną z krajobrazu.
Może gdy poprzewracają się drzewa wcisną jeszcze jeden budynek 7 etap.?[/b]
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sie 16, 2015 11:04    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Lepiej przy odbiorach swoich mieszkań skontrolujcie sobie dobrze zawiasy okien i czy nie ma zacieków w ich okolicy bo w niektórych mieszkaniach okna są całkowicie otwarte a nie muszę pisać jaka tu się wczoraj ulewa i wichura przetoczyła a dziś może być podobnie
Bartek89 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Lis 15, 2016 8:07
Posty: 2
Skąd: PO

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 8:21    Temat postu: Re: [IV Etap] Dyskusja, zdjęcia

Witam!

Wraz z żoną planujemy kupno mieszkania na Smolnej.
Przeczesałem forum i wszędzie jest dyskusja o problemach z parkowanie. My decydujemy się na kupno mieszkania razem z miejscem w hali garażowej, więc miejsce postoju auta raczej u mnie odpada.

Chodzi mi o stan wykończenia i developerski. Jest to moje drugie mieszkanie deweloperskie i niestety po pierwszym mam złe wspomnienia. Większość usterek "wyszła" na jaw dopiero po kilku miesiącach mieszkania oraz w trakcie urządzania.
Moje pytanie brzmi:
Czy macie Państwa jakieś "ale" jeśli chodzi o dewelopera budimex?
Stan wykończenia, jakieś krzywizny, parapety, grzejniki, zacieki, wilgoć?

Każda odpowiedź będzie dla mnie pomocna.

Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama