portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » smolna 3 ETAP WTF ????????
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

smolna 3 ETAP WTF ????????

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
rudyozi 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Wto Kwi 14, 2015 11:36
Posty: 6
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 11:54    Temat postu: smolna 3 ETAP WTF ????????

Witam was drodzy sąsiedzi Smile
mam kolegę który zarezerwował na razie słownie mieszkanie w 3 etapie od strony północnej ,jako że na chwile jest unieruchomiony poprosił mnie abym obskoczył i zobaczył tereny .......
wiec byłem zobaczyłem i powiem tak masakra !!!!
drzewa rosną w oknach o co tu chodzi ???? to będzie wycięte ???? odległość drzewa od okna to max 1,5 m
a po drugie jak można tak blisko stawiać mieszkania kościoła przecież codziennie ci biedni ludzie będą się czuli jakby uczestniczyli w mszy
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 12:49    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Przesadzasz Smile. Jeśli koledze przeszkadza zieleń za oknem i obecność kościoła to proponuję rozglądnąć się za mieszkaniem w innej lokalizacji. Ja jestem ateistą i bliskość kościoła mi kompletnie nie przeszkadza, a tym bardziej drzewa za oknem Smile. Jeśli chodzi o wycięcie drzew oczywiście jest taka możliwość, ale musi na nią wyrazić zgodę wspólnota oraz dopełnić formalności w urzędach.
rudyozi 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Wto Kwi 14, 2015 11:36
Posty: 6
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 15:24    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Z drzewem przesadziłem Smile aleee chodzi mi o te dzwony i głośniki!!!!
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 16:16    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Jeśli będą przeszkadzać dzwony czy dźwięki z głośników (choć do wszystkiego można się przyzwyczaić) to przedstawiciel wspólnoty/Administrator może przejść się do Proboszcza i porozmawiać na temat rozwiązania problemu Smile
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 16:22    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Większym problemem niż dzwony czy głośniki może okazać się brak miejsca postojowego, zwłaszcza gdy nie wykupi miejsca w hali garażowej.
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 20:45    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Z tego co proboszcz mówił na kolędzie już ktoś z przyszłych mieszkańców był u niego wypytywać o dzwony, ale ponoć nic się w ich kwestii nie zmieni Wink
Laurenth 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:29
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 22:41    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

No cóż, jak problem dzwonów będzie duży, a ksiądz po uprzejmej prośbie mieszkańców III etapu, których ma tuż za płotem, nic z tym nie zrobi to znaczy, że nie powinna mu też przeszkadzać głośna muzyka np. w godzinach mszalnych Twisted Evil Trzeba nauczyć się kompromisów.
Ja mam akurat okna idealnie po linii z dzwonami, więc będę tym tematem bezpośrednio dotknięta. Poczekamy, usłyszymy Smile
ZuraviX 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Kwi 05, 2015 15:54
Posty: 7
Skąd: Słupca

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 22:51    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Od dzieciństwa mieszam obok kościoła, i do tego jeszcze podczas wielu przeprowadzek, w tym studenckich jakoś tak wyszło, że zawsze było (i jest) przy kościele.

Mnie to nie przeszkadza, a wręcz powiem, że cieszySmile

Lepsze to niż mieszkać przy trasie tramwajowej (kiedyś głogowskiej czy grunwaldzkiej) albo jakiejś ruchliwej ulicyRazz
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 23:03    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Granica dopuszczalnej głośności m.in. dzwonów kościelnych w czasie dnia w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców to 55 dB (zgodnie z: Dz. U. Nr 120, poz. 826).
kambos 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 7:41
Posty: 13
Skąd: siedlce

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 7:46    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Laurenth napisał:
Trzeba nauczyć się kompromisów.

Zapytam się tak, kto był pierwszy w tym miejscu? osiedle budimexu czy kościół parafialny. chyba widziały gały co brały? Very Happy
nelka1111 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 27, 2014 10:54
Posty: 56
Skąd: wlkp

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 8:12    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Zapytam się tak, kto był pierwszy w tym miejscu? osiedle budimexu czy kościół parafialny. chyba widziały gały co brały? Very Happy[/quote]

Błagam nie stawiajmy sprawy w ten sposób, kto gdzie był pierwszy itd. Swoje decyzje i opinie zwykle powinno dostosowywać się do zmieniającego otoczenia. Przecież kolejne etapy Smolnej to kilkadziesiąt bądź kilkaset w dalszej perspektywie nowych parafian (nawet jeśli część mieszkańców jest niewierząca) a co za tym idzie ogromny zastrzyk gotówki dla parafii w postaci ofiar na tacy co niedzielę lub kolędy.
Ja wprawdzie mam mieszkanie od strony dziedzińca i na dzień dzisiejszy trudno mi stwierdzić czy odgłosy z Kościoła będą przeszkadzały mi bardziej niż inne odgłosy z bloku - jak to na osiedlu bywa, ale nie widzę przeszkód aby kulturalnie porozmawiać z księdzem czy też wystosować jakieś pismo-prośbę, jeśli odgłos dzwonów czy głośników istotnie będzie przeszkadzał wielu mieszkańcom III etapu. Nie jestem też zwolenniczką stawiania sprawy na ostrzu noża, zwłaszcza od samego początku mieszkania tam, biorąc pod uwagę że będziemy długoletnimi sąsiadami, jakby nie było. Wszystko zależy od podejścia i nas mieszkańców i samego księdza. To że ksiądz tak już komuś powiedział nie znaczy że po przedstawieniu mu rzetelnych argumentów zdania nie zmieni. Trudno jednak dyskutować o tym teraz, kiedy nikt tam jeszcze nie mieszka.
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 8:23    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Całkowicie zgadzam się z tym co napisała nelka1111.
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 14:33    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Ja mieszkam w 13B od strony bud A i latem z racji otwartych okien słyszę odgłosy dzwonów a czasami nawet mszeSmile ale to wszystkiego można się przyzwyczaić.. ktos napisał ze "widziały gały co brały" no i to prawda chyba zanim kupi się mieszkanie to wypada zobaczyc najpierw gdzie...
nikita20201 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Gru 22, 2014 15:49
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 16:26    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Niestety deweloperzy nie mają zbyt dużego pola do popisu w Poznaniu, aby umieścić swoje budynki. Chcąc mieszkać w mieście trzeba się przyzwyczaić, zawsze będzie "coś" co nam będzie przeszkadzać. Czy to dzwony, sąsiad frajer nad Tobą, pod Tobą, obok Ciebie, ptaki w parku, odgłosy parkujących co chwile samochodów pod oknem, tramwaje, zakłady - wszystko :/
Ale jeżeli jesteś wierzącym i mieszkanie od strony kościoła to luksus Smile bo msza na balkonie i zawsze miejsce siedzące Razz
conekt 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Nie Kwi 20, 2014 17:36
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 19:14    Temat postu: Re: smolna 3 ETAP WTF ????????

Nadal uważam że Smolna jest atrakcyjna cenowo jak i lokalizacyjnie na dzień dzisiejszy. Mieszkanie które zakupiliśmy w lipcu zeszłego roku właśnie od strony kościoła, gdzie widok jest na drzewa i sąsiad nie zagląda do salonu był odpowiednim wyborem. Obecnie mieszkam na osiedlu gdzie proboszcz swego czasu zainwestował w nowy sprzęt nagłaśniający, grał melodyjki zachęcając do przyjścia na msze codziennie o 7 rano. "Pod naciskiem" prośbą społeczeństwa petycja mieszkańców o zaprzestanie nagłaśniania została pozytywnie rozpatrzona przez proboszcza. Prędzej czy później proboszcz z Nadolnika ustąpi przyszłym parafianom Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama