portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
smolniak 
   

Nowy na forum


Wiek: 51
Dołączył: Czw Cze 11, 2015 10:13
Posty: 3
Skąd: Poznań Os na Smolnej

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 10:40    Temat postu: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Czy ktoś już widział w jakiej odległości są drzewa od okien? Przez okna będzie można zrywać liście. Nic nie mam przeciwko zieleni ale nikt nie informował nas że drzewo będziemy mieli tuż za oknem. To nie byłoby nic złego ale w mieszkaniach kompletnie ciemno. Poza tym drzewa rosną tuż obok ściany hali garażowej, a więc usunięto połowę korzeni tych drzew. Nowe korzenie pewnie pouszkadzają ściany hali. Kupiłem mieszkanie od strony południowo wschodniej a będę miał ciemnice w mieszkaniu.
siasiasiasia 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Czw Maj 28, 2015 14:14
Posty: 4
Skąd: poznan

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 14:32    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

A który lokal dokładnie Pan kupił? Według mnie te drzewa wcale nie są tak blisko, wręcz tworza dość przyjemny cień od strony kościoła. Tez rozmyślam o tej stronie
Jacol13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Paź 09, 2013 7:39
Posty: 60
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 17:45    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Budimex i tak powie, że wszystko jest zgodne z projektem więc wszelkie roszczenia są bezpodstawne Laughing
Laurenth 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:29
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 19:54    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Już gdzieś na forum była rozmowa na ten temat. Ja też mam mieszkanie z tymi bliskimi drzewami z tym, że od drugiego końca bloku w 4 klatce i też się zastanawiam jak to będzie ze światłem. Liczyłam na słoneczną wystawę, a może się okazać, że będzie ciemno i owady :/ I też nie wiedziałam, że te drzewa tam będą w ogóle (myślałam, że wszystko wytną, bo część drzew w tej samej lini po środku bloku wycieli). Niby na makiecie są drzewka blisko, ale wyglądają jakby sięgały do 1 piętra, a w rzeczywistości sięgają już do 4...
Ciężko na razie ocenić tę odległość dokładnie, ale wygląda, że drzewa są naprawdę blisko. Poczekamy zobaczymy.
smolniak 
   

Nowy na forum


Wiek: 51
Dołączył: Czw Cze 11, 2015 10:13
Posty: 3
Skąd: Poznań Os na Smolnej

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 11:59    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Myślę o drzewach przy klatce 7 dokładnie vis a vis kościoła . Mierzyłem dokładnie pień jest 2,40m od ściany bloku. Gałęzie sięgają jakieś 0,5 m od okien.
cookie_monster 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Cze 17, 2015 23:31
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 23:42    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Też zwróciłem uwagę na te drzewa.
Ogólnie linia drzewostanu - tego z sadu jest w rozsądnej odległości i w większości nie są to jakieś wielgachne drzewa, ale jest kilka sztuk zaraz przy bloku, których niby Budimex nie mógł wyciąć. Jako, że też mam mieszkanie od tej strony - klatka 6, jestem za usunięciem tych drzew.
siasiasiasia 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Czw Maj 28, 2015 14:14
Posty: 4
Skąd: poznan

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 14:37    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Drzewa nie pojawiły się nagle przed tymi mieszkaniami, więc zaskakuje mnie teraźniejsze zdziwienie. Poza tym, wycinka, to nie taka łatwa sprawa, skoro mówią, że nie mogli ich wcześniej wyciąć to coś w tym musi być.
Laurenth 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:29
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 23:03    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Drzewa się nie pojawiły nagle, ale skoro rosły na placu budowy to sądzę, że wszyscy raczej się spodziewali, że te najbliższe bryle budynku zostaną usunięte. Tymczasem usunięte zostały te ze środka linii drzrw, a te końcowe z dwóch stron pozostały.
Byłam dziś w okolicy i jak się spojrzy na blok "z profilu" to widać jak gałęzie tych drzew zostały pod linijkę niemal przycięte aby nie wadzić o blok. Ciekawe czy będą je tak regularnie przycinać czy tylko sobie je tak wycieli aby ułatwić budowę, a później niech już sobie drzewa wchodzą ludziom na balkony.
cookie_monster 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Cze 17, 2015 23:31
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 10:24    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Drzewa owocowe w ogródku kościelnym zostały wycięte. Teraz sadzą drzewka w szpalerze od strony bloku, a w miejscu ogródka ma powstać parking
martyna.aa 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Śro Sty 28, 2015 1:21
Posty: 5
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 10:42    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Parking w sadzie kościelnym?
Przy odbiorze mieszkania goście z budimexu powiedzieli ,ze chcieli odkupic ten teren od ksiedza ale sie nie zgodził. Mówili również ze ksiądz wyciął drzewa ale teraz ma zamiar odnowić sobie ten sad.
A kto Ci powiedział o tym parkingu?
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 18:23    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Ja znowu słyszałam od pracowników sprzedaży Budimexu, że tam mają stanąć kontenery dla robotników na czas budowy kolejnych etapów.
cookie_monster 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Cze 17, 2015 23:31
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 21:01    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

Od księdza, zadzwoniłem na parafię i uzyskałem taką informację.
Aczkolwiek około 2 tygodnie temu przez płot rozmawiałem z kościelnym (?) to twierdził, że posadzą nowe drzewka - ale nie był przekonujący
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 22:07    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

A pytałeś kiedy posadzą? Wink
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 23:33    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

za kilka lat, jak budimex skończy budowy i sie wyniesie... to wtedy posadzą... Wink

Kłamstwo? gdzietam.
edijuh 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Gru 02, 2019 13:37
Posty: 16
Skąd: edijuh

PostWysłany: Pon Gru 02, 2019 14:34    Temat postu: Re: III etap klatka 7 drzewa od strony kościoła

hejka
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama