portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » Domofony - 3 etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Domofony - 3 etap

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
cookie_monster 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Cze 17, 2015 23:31
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 04, 2015 21:17    Temat postu: Domofony - 3 etap

Witam.
Odwiedziłem dziś 3 etap na Smolnej i się zdziwiłem jak rozwiązana jest kwestia domofonów - przynajmniej w dwóch klatkach od strony kościoła.
Otóż wchodzi się do bloku zwykłymi, "niedomofonowymi" drzwiami, następnie na wprost są drzwi domofonowe, którymi wchodzi się do klatki, zaś na lewo schody prowadzące w dół do windy oraz drzwi do hali garażowej. Czyli ktoś z zewnątrz może zupełnie bez problemu, z pominięciem domofonu wejść i do hali garażowej i klatki schodowej (poprzez pojechanie windą na którekolwiek piętro). Dodatkowo drzwi do hali garażowej mają zwykła klamkę a nie gałkę co totalnie ułatwia do niej dostęp.
Nie wiem czy tak to ktoś bezmyślnie zaprojektował, czy jest to błąd wykonawczy (brak drzwi domofonowych jako pierwsze) ale znacząco obniża to poziom bezpieczeństwa na 3 etapie i będę optował za tym by wyeliminować to niedociągnięcie.
martyna.aa 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Śro Sty 28, 2015 1:21
Posty: 5
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Śro Lis 04, 2015 23:51    Temat postu: Re: Domofony - 3 etap

Muszę to koniecznie sprawdzić w sobotę! bo będzie protest~! Smile
Pozdrawiam Cookiemonster Wink
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 5:36    Temat postu: Re: Domofony - 3 etap

Totalna komedia z tymi domofonami Smile .
Zero bezpieczeństwa, każdy sobie wchodzi kto chce Smile .

To zejście do windy i hali garażowej to dopiero numer Smile Smile Smile , musicie zobaczyć czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.


Ostatnio zmieniony przez grigori24 dnia Thu Nov 05, 2015 5:37, liczba edycji: 1
10209190
smolik3 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sie 01, 2014 8:42
Posty: 47
Skąd: PZ

PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 5:37    Temat postu: Re: Domofony - 3 etap

Faktycznie masz rację , te pierwsze drzwi też powinny być na domofon otwierane a tak nie jest niestety.
cookie_monster 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Cze 17, 2015 23:31
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 7:52    Temat postu: Re: Domofony - 3 etap

Kontaktowałem się z zarządcą budynku, sprawa dotyczy kilku klatek - czyli de facto całego bloku (dojście przez halę garażową). Twierdzi on, że póki blok jest "świeży" powinniśmy wywrzeć presję na Budimex aby to zmienił, w szczególności, że to wynika z wadliwego w kwestii bezpieczeństwa projektu. Także zachęcam do kontaktu z Budimexem i zaznaczania im problemu, w razie oporu z ich strony będzie trzeba wystosować oficjalne pismo.
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 14:40    Temat postu: Re: Domofony - 3 etap

Bareja zmartwychwstał ! albo wcale nie odszedł ^^ Gospodarza też mamy jak serialowego Anioła !
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama