portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Osiedlowe » Forum » Smrody z oczyszczalni
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Smrody z oczyszczalni

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Budo83 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lip 05, 2012 10:01
Posty: 3
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 10:08    Temat postu: Smrody z oczyszczalni

Witam, właśnie jestem podczas robót wykończeniowych na moim - siedzę od rana do wieczora - i tu niespodzianka - wieczorami czuć oczyszczalnię ścieków. Nie myślałem że będzie aż tak śmierdzieć. Może to spowodowane temperaturą, bo zimą, podczas budowy nie było czuć.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 10:16    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Powiem że po raz pierwszy wczoraj troszeczkę zalatywało gdy siedziałem na balkonie było to około 23.00 .
Jak do tej pory nigdy nic nie czuliśmy ani podczas budowy ani od kiedy tutaj mieszkamy a minęło 2 tygodnie .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
k-sm 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 20:20
Posty: 51
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 18:33    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

My już trzy razy poczuliśmy oczyszczalnie. A Pan Dyrektor Budimexu zarzekał się, że nigdy przenigdy tej oczyszczalni tu nie czuć, nawet w okolicy godziny 19, kiedy to podobno ścieki przepompowywane są do Koziegłów. Miejmy nadzieję, że to przez upały, niefortunny zbieg okoliczności czy też inne, przejściowe powody...
Budo83 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lip 05, 2012 10:01
Posty: 3
Skąd: poznań

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 8:03    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Dyrektor z Budimeksu nie takie rzeczy mówił. W tym tygodniu było czuć tylko kilka razy i to wieczorem, ale dwa tygodnie temu - dawało niemalże codziennie
gosiatro 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 10:35
Posty: 204
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 19:35    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

trudno i tak nic z tym nie zrobimy ...
k-sm 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 20:20
Posty: 51
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 22:49    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Zgadza się, ale jak to mówią niesmak pozostaje...
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 8:19    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Co do tych smrodów z oczyszczalni , jestem przekonany że to tylko nieprzyjemne zapachy ze studzienek ściekowych ponieważ każdy smrodek który pojawia się w okolicy Mostu Lecha to czujemy na naszej działce dokładnie po drugiej stronie naszego Osiedla . Kwasny

Raczej w nieprzyjemnej sytuacji znajdują się mieszkańcy Wilczaka wtedy kiedy naprawdę nieźle czuć te zapaszki współczuje mieszkańcom Wilczaka oraz przyszłym mieszkańcom Wilczaka 20 .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Budo83 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lip 05, 2012 10:01
Posty: 3
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 8:42    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

No na Wilczaku nie jest fajnie - to fakt. Nie kupiłem tam mieszkania z uwagi na bliskość i uciążliwość oczyszczalni, ale widzę że trafiłem z deszczu pod rynnę, bo u nas może nie śmierdzi tak jak na Wilczaku, ale śmierdzi i to jest też fakt. No cóż - kredyt wzięty, mieszkanie kupione - trzeba się będzie przyzwyczaić :{
jezy888 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sie 22, 2012 12:59
Posty: 6
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sie 22, 2012 13:25    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

ale suchar Smile
codziennie jezdze kolo oczyszzcalni wlasnie przez Hlonda i bylem ciekawy czy zalatuje az na druga strone rzeki
Grzegorzu tak zapewniałes,ze nie ma problemu a teraz co?
grigori24 napisał:
Macieju , 20 lat posiadam ogród po drugiej stronie Warty vis-a-vis tego osiedla, to jest dosłownie 12 minut spacerkiem więc co do zapachów z oczyszczalni na Serbskiej gorzej nie będzie niż było kilka lat temu. Powiem Tobie że na niektórych osiedlach gorzej zalatuje z kanalizacji niż z nowej oczyszczalni . W tej chwili naprawdę nie mamy żadnych problemów związanych z nieprzyjemnymi zapachami z oczyszczalni na Serbskiej . Zapraszam na spacer wokół mostu Lecha i przekonajcie się jak to wygląda naprawdę.

Mimo że w oczyszczalni w Koziegłowach dochodziło do różnych awarii i problemów z biofiltrami to nigdy nie czuliśmy nieprzyjemnych zapachów a jak pisałem to tylko kilka minut drogi od osiedla .

Natomiast co do spalarni śmieci w Karolinie to był bym całkiem spokojny .

Fakt że na linię tramwajową sobie poczekamy to zostają nam autobusy do Śródki oraz w przeciwną stronę Szelągowska - Rondo Solidarności - Aleja Solidarności , nie jest tak źle .Zresztą cały Poznań za kilka lat będzie jednym wielkim korkiem .

Z moich informacji przy osiedlu na ul.Hlonda są zbudowane zatoczki autobusowe i tam będzie puszczona nowa linia autobusowa , zaznaczam że to tylko informacja z drugiej ręki oby się potwierdziły .

Jaki metraż Ciebie interesuje , czy lokalizacja jest dowolna, podaj szczegóły to może bym mógł Tobie coś podpowiedzieć .

Ps.
Za tą cenę mieszkania w Poznaniu nie kupisz , a może jeszcze kiedyś sprawisz sobie ogród po drugiej stronie . Smile
SergiejSergiej 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Maj 23, 2014 14:07
Posty: 6
Skąd: Polski

PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 14:10    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Witam

Jak wygląda kwestia zapachów z oczyszczalni na obecną chwilę? Bowiem po Państwa wpisach z 2012 r. w oczyszczalni przeprowadzane były jakieś modernizacje - czy przyniosły zamierzony efekt i obecnie nie czuć już oczyszczalni na Smolnej?
dawcaaa 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Cze 04, 2012 21:40
Posty: 79
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 18:52    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Ja nigdy nie czułem żeby cokolwiek stamtąd śmierdziało...
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 9:49    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Po pierwsze to nie są smrody z oczyszczalni tylko wyziewy ze studzienek i kolektora który jest przy rzece Głównej, chodzę tamtędy pieszo prawie codziennie i dokładnie można zlokalizować skąd ten zapaszek Smile.

Dziwne, jestem na ogrodzie prawie codziennie i nie czujemy nieprzyjemnych zapachów z oczyszczalni zresztą nasi sąsiedzi którzy u mnie bywają mogą poświadczyć, powietrze czyste jak nad morzem Smile.

Na terenie działek bardziej śmierdzi jak nawozimy obornikiem Smile .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
SergiejSergiej 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Maj 23, 2014 14:07
Posty: 6
Skąd: Polski

PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 10:43    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Panie Grzegorzu, a w którym miejscu dokładnie znajduje się ten kolektor? Na wysokości pierwszego etapu? Jeszcze bliżej Hlonda?
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 19:53    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Kolektor znajduje się przy Hlonda między Parkiem a Hlonda przy Rzeczce Głównej i od czasu do czasu czuć że właśnie w tych miejscach gdzie są studzienki zalatuje, zwłaszcza przy różnicach ciśnienia i przed deszczem.
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
28Tomek 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Sob Mar 19, 2016 12:44
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 12:52    Temat postu: Re: Smrody z oczyszczalni

Jak wygląda sytuacja ze smrodem z oczyszczalni w tym momencie ? Minęło trochę czasu, zastanawiam się nad zakupem mieszkania na tym osiedlu i trochę martwi mnie ten temat.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama