portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wykańczamy nasze mieszkania » Forum » Odbiory mieszkań - IV etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiory mieszkań - IV etap

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
fanaa90 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Czw Sty 21, 2016 10:38
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 13:46    Temat postu: Odbiory mieszkań - IV etap

Witam,

Razem z mężem czekamy na odbiór mieszkania z IV etapu. Dziś dzwoniłam do Budimeksu i dowiedziałam się, że odbiory zaczną się w styczniu. Nie wiadomo wg jakiej kolejności będzie się to odbywać - czy klatkami czy np. wg kolejności zawierania umów.

Chcielibyśmy wynająć kogoś, kto zna się na rzeczy i pomoże nam w odbiorze mieszkania. Widzę, że wiele osób z wcześniejszych etapów polecało tą firmę
http://www.odbiormieszkaniapoznan.pl/

Na ich stronie jest opcja odbiorów grupowych, tzn. przy minimum 10 mieszkaniach zapłacimy 150 zł, niezależnie od metrażu mieszkania, zamiast 190 zł (w przypadku mieszkań do 80 m2). Może by tak zebrać się większą grupą w styczniu? Są jacyś chętni?

Mam też pytanie do osób, które już mają za sobą odbioru od BMX. Czy ktoś miał mieszkania bez usterek (czy to jest możliwe)? Czy przy drugim podejściu do odbioru mieszkania, już po likwidacji usterek, mieszkanie było ok i wszystko kończyło się szczęśliwym odbiorem czy raczej sprawa ciągnęła się jeszcze dłużej? I czy na ponowny odbiór również szliście z budowlańcem?

Budimex na swojej stronie pisze, że w czasie odbioru obecny jest inspektor nadzoru budowlanego, który sprawdza ew. usterki. Czy ów inspektor faktycznie jest pomocą przy odbiorze mieszkania czy lepiej przyprowadzić "swojego" człowieka?

Pozdrawiam
Mr.President 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 23, 2016 23:24
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 15:01    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

My bylibyśmy chętni na odbiór że specjalistą, a jak można parę groszy zaoszczędzić to czem nie grupowo.
michwy 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Czw Wrz 03, 2015 11:50
Posty: 3
Skąd: Poznań Smolna

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 10:09    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

Ja również, mam odbiór 11.01
Marciochaa 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Sie 28, 2014 17:53
Posty: 1
Skąd: Poznań-Smolna

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 12:55    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

Ja również Smile Mam odbiór 16.01
agata_j 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Sty 03, 2017 13:24
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 13:28    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

Ja też jestem chętna na taki odbiór Smile Też mam akurat 16.01. Dzwoniłam wcześniej już do jednej firmy, która zajmuje się odbiorami, ale nie mają już wolnych terminów, więc fajnie byłoby jakby tu się udało Wink
Mr.President 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 23, 2016 23:24
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 13:47    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

19.01

Orientujecie się może czy jeżeli mamy odbiory w różne dni to czy potraktują to grupowo?
agata_j 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Sty 03, 2017 13:24
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 13:53    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

Czytałam przed chwilą gdzieś w poprzednich wątkach osób, które już odbierały mieszkania, że wystarczy, że będzie 10 osób, ale mogą odbierać w różnych terminach. Wtedy dzwoniąc do tej firmy trzeba się powołać na odbiór grupowy i podać termin.
fanaa90 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Czw Sty 21, 2016 10:38
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 21:49    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

Hej!

Ponieważ nie było wcześniej chętnych, już umówiłam się dziś rano z tym gościem na odbiór mieszkania - indywidualnie.

A odbiór mamy 17.01.
Mr.President 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 23, 2016 23:24
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 04, 2017 0:14    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

ok, czyli zostały 4 mieszkania chętne na grupowy odbiór. Jak wynika z tabeli na stronie http://www.odbiormieszkaniapoznan.pl/odbior-techniczny-mieszkan-i-domow-od-dewelopera-poznan.html możemy liczyć na rabat 10zł/mieszkanie. Pytanie czy jest sens w to się bawić, czy każdy załatwia we własnym zakresie?
agata_j 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Sty 03, 2017 13:24
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 04, 2017 15:22    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

W takiej sytuacji chyba rzeczywiści lepiej każdy indywidualnie Smile
paulapiotrek 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Czw Sty 05, 2017 12:05
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 05, 2017 12:22    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

Witam wszystkich,
Trochę nie w temacie Ale nigdzie nie ma zakładki dla IV etapuWink
Czy jest tutaj jakiś właściciel mieszkania na parterze? Chodzi mi o "płotki " które służą jako balustrady balkonowe. W akcie notarialnym była mowa o balustradzie metalowej a nie płotku drewnianym,ile on ma 40 cm? :/. Czy komuś też to przeszkadza i zamierza coś z tym zrobić? ..
MORYCNAT 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 17:55
Posty: 4
Skąd: Poznań-Smolna

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 23:24    Temat postu: Odbiory mieszkań - IV etap

Hej,

kontynuując temat płotków, mam pytanie czy ktoś z Was też zaskoczył się faktem "tańczących sufitów" gdy wszedł po raz pierwszy do swojego mieszkania na 5-piętrze ?? Zdegustowany


** jeśli ktoś będzie zainteresowany grupowym odbiorem to my mamy termin na 18.01.2017

Pozdrawiamy.
kujdak 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 12, 2016 21:57
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 7:26    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

MORYCNAT napisał:
"tańczących sufitów"
czyli jakich?
MORYCNAT 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 17:55
Posty: 4
Skąd: Poznań-Smolna

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 9:43    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

"Tańczące sufity", czyli skośne w najwyższym punkcie mają 3m, a w najniższym 2,60.

- zapis był o stropodachu częściowo skośnym, nie sądziłam że mowa o suficie.

Zastanawiam się czy Tylko my tak mamy.

Pozdrawiam

Rolling Eyes
kujdak 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 12, 2016 21:57
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 9:51    Temat postu: Re: Odbiory mieszkań - IV etap

W prospekcie informacyjnym ostatnia/przedostatnia strona:

Cytat:
Zakres i standard prac wykończeniowych, do których wykonania zobowiązuje się deweloper:

a. wykończenie ścian i sufitów;
- tynki gipsowe, wstępnie malowane na biało w lokalach mieszkalnych, ościeża drzwi nie tynkowane;
- w łazienkach i WC tynki gipsowe, niemalowane, wymagane wykonanie przez Nabywcę izolacji podpłytkowej;
- sufity w lokalach na ostatniej kondygnacji – skośne o różnych wysokościach i różnym procencie pochylenia.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama