portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wykańczamy nasze mieszkania » Forum » Zmiany lokatorskie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiany lokatorskie

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 21:48    Temat postu: Zmiany lokatorskie

Temat poświęcony zmianom w naszych mieszkaniach , opinie, sugestie porady , wszystko po to aby żyło nam się wygodnie .

W naszym mieszkaniu postawiliśmy ściankę działową między kuchnią a pokojem dziennym, zwiększy się w tym momencie powierzchnia zabudowy w kuchni , natomiast w pokoju dziennym większa możliwość ustawienia mebli.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 21:56    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Mam pytanie czy jeszcze ktoś z Was wprowadził jakieś zmiany lokatorskie ?
Pytam ponieważ może Wasze pomysły i uwagi przydadzą się w przyszłości , a może jeszcze warto coś zmienić ?

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 0:49    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Honorato i Marku jak przeniesiecie zlewozmywak pod okno to będziecie mieli ograniczony dostęp do okna oraz problemy z jego otwarciem , chyba ze zastosujecie baterie łamaną do zlewozmywaka .
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
trelemorela 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 20, 2011 23:28
Posty: 87
Skąd: Poznań Katowicka

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 0:30    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Ja będę wprowadzała dość drastyczne zmiany, ale zwiazane raczej z likwidacją ścian między salonem a korytarzem i ... muszę koniecznie powiększyć łazienke. 3,9 m2 to zdecydowanie za mało!

W moim przypadku na zmiany lokatorskie było za późno i okazało się, że gdybym chciała zmieniać ścianki przez budimex to bym ... poszła z torbami Smile Mój Pan od remontu jest w pierwszej specjalności murarzem, dlatego mam nadzieję, że sprytnie mi robierze to co jest do likwidacji i poprzenosi ścianki.
kayakar 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 12, 2011 13:13
Posty: 35
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 14:22    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

My również chcieliśmy zmienić układ mieszkania jednak było już za późno i będziemy te zmiany wykonywać na własną ręke (patrz - burzyć ściane działową). Generalnie likwidujemy 1 pokój i z 4 pokojowego mieszkania tworzymy M3 z przyzwoitym salonemSmile
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 16:15    Temat postu: zmainy lokatorskie

mam pytanko: czy płaciliście budimexowi za te zmiany lokatorskie? ja jak sie pytałam o mozliwość jednej małej zmiany, to pani z biura powiedziała że takie zmiany (nawet zgłoszone w odpowiednim terminie)kosztują i lepiej samemu sobie cos takiego zrobić (jeżeli są to małe zmainy-a w naszym przypadku takie właśnie miały być)
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 19:41    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Aniu jeszcze nie płaciliśmy, dopiero po oddaniu mieszkania wystawią fakturę .
My akurat nic nie stracimy na zmianach lokatorskich ponieważ były zgłoszone jeszcze przed terminem który wyznaczył Developer i koszty materiałów i robót były przyzwoite , prawdopodobnie gdybym zlecił to firmie to zapłaciłbym tę same pieniądze a korzyść z tego ta że mam już zrobione i wszystko już porządnie wyschnie a tak niestety może być różnie ( postawienie ścianek , gipsowanie i malowanie , niestety to wszystko wymaga odpowiedniego wyschnięcia i czasu ) .

Aniu o jaką zmianę chodziło jeśli można wiedzieć , może coś poradzimy Rolling Eyes

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
gosiatro 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 10:35
Posty: 204
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 23:10    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Ja zgłosiłam zmianę lokatorską od razu przy zakupie mieszkania czyli ponad rok temu i wtedy jeszcze nie było mowy o tym że będzie to kiedykolwiek płatne ... Panie w biurze mi powiedziały że nie będę zatem płacić Smile I mam nadzieje ze tak będzie Smile Że po 1 nie zapomną mi wstawić tej ścianki a po 2 za nią nie zapłacę Smile
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 23:18    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Masz to jakoś zagwarantowane czy tylko ustnie?

My też zgłaszaliśmy na samym początku jeszcze nie było I piętra to znaczy przed terminem wyznaczonym przez Budimex , rozumiem że teraz pobierają opłaty ponieważ muszą wszystko przerabiać co zostało już wykonane.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
JarekJ 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Pon Maj 02, 2011 14:58
Posty: 245
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 9:38    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Teraz, po wykonaniu praktycznie wszystkich prac w mieszkaniu nie ma już żadnych szans na zmiany lokatorskie, nawet za dopłatą. Możliwe to było tylko w wyznaczonym terminie przez Budimex. Budimex nie będzie burzył tego co zbudował (chyba że postawili krzywe ściany Wink ). Na początku przed podpisaniem umowy dostałem informacje że mogą za darmo postawić ściankę między pokojem a salonem i była to jedyna zmiana mozliwa do wykonania za darmo. Inne podlegały opłatom i zmianom w projekcie.
Co do zlokalizowania zlewu pod oknem, to w przypadku gdy za oknem jest balkon nie trzeba instalować łamanej baterii (umyć można okno z balkonu, a przypuszczam, że większość będzie tylko uchylała okno kuchenne niż je otwierała na całą szerokość, więc bateria nie będzie tu przeszkadzać). Ja zamierzam przenieść zlew z narożnika kuchni właśnie pod okno i kilka innych drobnych zmian w mieszkaniu też będzie koniecznych, ale musimy sobie zdawać sprawę, że wiąże się to z utratą gwarancji na instalację, lub element (np ściany), które przerabiamy.
gosiatro 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 10:35
Posty: 204
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 21:31    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Ja kupiłam mieszkanie jak tam nawet płot jeszcze nie stał Smile I mam zagwarantowane pisemnie Smile

A co do zlewu pod oknem to tez o tym myslałam ale znajomi mówią żebym sie zastanowiła bo okno bede sobie pryskac wodą itp. No i sie zastanwiam Kwadratowy kolejym argumentem jest to że jednak przygotowywanie wszystkiego przy blacie lepsze bedzie przy oknie bo jasno Smile
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 21:41    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Niestety my będziemy musieli zapłacić chociaż jeszcze nie było II piętra jak zgłaszaliśmy zmianę lokatorską Zalamany Zalamany Zalamany
Widzę Małgosiu że nie możesz się zdecydować ? Very Happy .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
gosiatro 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 10:35
Posty: 204
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 7:49    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

No mam problem mały właśnie z tą kuchnią ale myślę że po wizycie na budowie i zobaczeniu jak to wygląda w rzeczywistości a nie na papierze zdecyduję się na coś Smile

Chyba czas wielki żebym zaczęła coś wymyślać... Jak Grzesiu patrze ile rzeczy Ty już masz to tym bardziej przeraża mnie to wszystko Smile Cały czas sobie obiecuję ze w końcu się wezmę za zakupy i nie mogę czasu wolnego znaleźć :/
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 10:15    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Małgosiu tak to wszystko wydaje się proste ale jak przychodzi co do czego to jest problem z wyborem , ponieważ jest niesamowita ilość materiałów , bardzo łatwo dać się nabrać na kiepskiej jakości towary , czego możemy po pewnym czasie żałować .
Właśnie po to jest ten wątek aby w niektórych sprawach sobie wzajemnie pomóc .
Wiem ile czasu już poświęciłem na szukaniu w necie a potem bieganiu po sklepach i co się okazało że większość produktów w Marketach typu Castorama itp, to produkty z Chin lub produkowane na ich częściach, czego doświadczyłem przy wyborze np. baterii do łazienki , płytek gresowych bardzo kiepskiej jakości , w końcu skończyło się na zwrocie tych produktów i kupieniu w profesjonalnych sklepach .

Jeżeli będziecie potrzebowali porady gdzie co kupić to chętnie doradzę , zaoszczędzicie trochę czasu na bieganiu . Very Happy

Faktycznie oglądanie w realu mieszkania to nie to samo co na papierze niestety i tak jeszcze nie raz będziemy zmuszeni zobaczyć mieszkanie ponieważ za pierwszym razem nie jesteśmy wstanie wszystkiego sobie zapamiętać , przewidzieć , zaprojektować , przychodzimy do domu i zastanawiamy się a jak to tam było ? Very Happy Very Happy Very Happy lub czegoś zapomnimy sprawdzić - a to tylko moje doświadczenie .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
ad-hoc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 12:31
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 13:21    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Słuchajcie jak to jest? Pytałem w Budimexie jakie są warunki i koszty zmiany lokatorskiej (np. usunięcie już postawionej ściany działowej) i przeraziły mnie ceny... Płaci się nie tylko za robocizne i materiały, ale także za zmianę projektów instalacji plus architektury... Musiałem zrezygnować. Sad

Myślę jednak, czy można zrobić coś takiego samemu. Czy po odbiorze mieszkania jestem w jakikolwiek sposób zobowiązany poinformować i płacić cokolwiek Budimexowi? Np. za zmianę projektu mieszkania Question
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama