portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wykańczamy nasze mieszkania » Forum » Zmiany lokatorskie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiany lokatorskie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 13:55    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Z tego co wiem w związku ze zmianami w lokalu, to żadnych dodatkowych kosztów po odbiorze na rzecz Budimexu nie 3ba ponosić.
Ale też dla własnego bezpieczeństwa należałoby zgłosić planowane zmiany, żeby ewentualnie Budimex się wypowiedział w tej kwestii i nie utracić gwarancji na mieszkanie.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 14:53    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Jeżeli ściankę wykonasz w własnym zakresie to na pewno wyjdzie taniej niż miał by to wykonać developer .
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
ad-hoc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 12:31
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:11    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Przeniesienie ściany skutkuje utratą gwarancji od razu na całe mieszkanie?
Wydaje mi się, że tylko ściana wypada z gwarancji, bo co ma wspólnego np. awaria instalacji w łazience z przesunięta ścianą w pokoju, prawda? Hyhy

Kurcze, tylko to będą dodatkowe tygodnie (dni?) oczekiwania na wprowadzenie się Rolling Eyes
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:23    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

No ale chyba zależy jaka ściana... Ja poszłabym z projektem do Biura i palcem pokazała, co planuję zrobić. Niech Budimex się wypowie (najlepiej na piśmie), czy wyraża zgodę przy zachowaniu gwarancji.
Z doświadczenia, z Budimexem - nic na "gębę".
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:31    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

sue24_login napisał:
No ale chyba zależy jaka ściana... Ja poszłabym z projektem do Biura i palcem pokazała, co planuję zrobić. Niech Budimex się wypowie (najlepiej na piśmie), czy wyraża zgodę przy zachowaniu gwarancji.
Z doświadczenia, z Budimexem - nic na "gębę".


Posłuchaj dobrych rad sąsiadów z I etapu . Ok!

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
ad-hoc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 12:31
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:50    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Hehe, dzięki za rady! Very Happy
Już i tak mnóstwo przydatnych rzeczy się dowiedziałem z tego forum Kwadratowy
amk992 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Sie 16, 2012 21:20
Posty: 30
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:51    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Planujemy wprowadzenie pewnych zmian dot. instalacji w łazience (np. przesunięcie umywalki, odpływu od pralki plus gniazdka elektryczne). Czy takie zmiany również wymagają zgody dewelopera? Z góry bardzo dziękuję za pomocWink
JarekJ 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Pon Maj 02, 2011 14:58
Posty: 245
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 20:58    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

amk992 napisał:
Planujemy wprowadzenie pewnych zmian dot. instalacji w łazience (np. przesunięcie umywalki, odpływu od pralki plus gniazdka elektryczne). Czy takie zmiany również wymagają zgody dewelopera? Z góry bardzo dziękuję za pomocWink

Nie potrzeba zgody dewelopera jeżeli zmiany zrobicie sami bądź wasz fachowiec (byle dobry), ale wtedy tracicie gwarancję na zmienione instalacje (nie ma się co tym przejmować), wprowadzając oficjalnie zmiany za zgodą Budimexu musicie ponieść koszty związane za zmianą projektów i przebudowy (nie opłaca się).
Spoojnie można przestawiać ścianki działowe, przebudowywać instalacje - to jest wasze mieszkanie i wy w nim będziecie mieszkać a nie architekci i ludzie z Budimexu.
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:01    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Nie możesz ruszyć tylko sciany nośnej, a reszta wedle uznania, ja przestawiałem grzejnik bo przecież to była fuszera pierwszej ligi,widziałem też że dużo sąsiadów wyburzało ścianki od aneksu kuchennego. Fakt że Budimex ładnie sobie liczy za zmianę w projekcie nie wiem jak od Ciebie ale ode mnie zawołali 1000 zł (za naniesienie zmian na projekcie bez żadnego wykonastwa)
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 13:53    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Wszystko zależało kiedy zgłoszono zmiany lokatorskie im bliżej odbioru tym drożej .
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
K__I__T 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Sie 13, 2013 20:16
Posty: 43
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 20:29    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Muszę się poskarżyć, że niestety B. potraktował nas jak większość firm, które po zakupie mają klienta w pompce. Przy podpisywaniu umowy rezerwacyjnej ustaliliśmy, że chcemy dokonać pewnych zmian w projekcie (kosmetycznych w zasadzie, bez zmian jakichkolwiek instalacji). Oczywiście usłyszeliśmy, że zmiany te są cały czas (pomimo zaawansowania robót) możliwe (ba, może nawet bezkosztowo). Po podpisaniu UD sprawa się zmieniła, bo ponoć nowy kierownik budowy już się na to nie zgadza...

Ale po tym co piszecie to może nawet i dobrze, bo jakby wystawili jakiś absurdalny rachunek to jeszcze bardziej by nas wkurzyło...

Pozdrawiam!
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 20:47    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

eh, no niestety jak ktos wspomnial juz na tym forum, z B. trzeba wszystko na pismie miec zagwarantowane...ustna informacja ich nie zobowiazuje - na targach wrzesniowych 2012 pani z B. zapewniala ze zmiany przed wybudowaniem beda za darmo, np. niewybudowanie scianki dzialowej, a jak przyszlo co do czego, to juz nagle 1000 zl...i cennik sie wtedy jakos pojawil...
lukman 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Czw Gru 01, 2011 10:17
Posty: 68
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 22:33    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

robiliśmy zmiany lokatorskie i potem żałowaliśmy - za same zmiany projektów i podpis architekta to 800-1000 zł od instalacji , wiec osobiście odradzam - lepiej zrobić wszystko na własna rękę po odbiorze lokalu,
K__I__T 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Sie 13, 2013 20:16
Posty: 43
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 23:03    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Dostaliśmy odp, że jednak się da. Ale cena... zaporowa, na odczepnego - mniej więcej 3 x cena rynkowa z bardzo dobrych materiałów. Tak czy siak, będziemy musieli poradzić sobie sami Smile
epascales 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 29, 2013 10:58
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 9:50    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Czy ktoś z Was przenosił w I etapie grzejniki lub zamierza. Jakie mogą być koszty takiego przedsięwzięcia. Czy miał ktoś problemy z wyciekami, nieprawidłowym grzaniem grzejników itp.?
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama