portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wykańczamy nasze mieszkania » Forum » Zmiany lokatorskie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiany lokatorskie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
JarekJ 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Pon Maj 02, 2011 14:58
Posty: 245
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 21:10    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

epascales napisał:
Czy ktoś z Was przenosił w I etapie grzejniki lub zamierza. Jakie mogą być koszty takiego przedsięwzięcia. Czy miał ktoś problemy z wyciekami, nieprawidłowym grzaniem grzejników itp.?

Przenosiłem 3 grzejniki, tzn. hydraulik Smile i bynajmniej nie pracownik Budimexu. Nic nie ciekło, nie cieknie, grzeje prawidłowo.
HallMa 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 10:46
Posty: 101
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lis 16, 2013 0:20    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

My przenosilismy 3 grzejniki, 1 zupełnie usunelismy. Problem był tylko taki ze budimex wadliwie podlaczył zasilanie grzejnikow, sporo osób miało problem z "grającymi" kaloryferami. Usunięcie usterki przez budimex polegało na zamianie rurek w szachcie a ponieważ nasze 3 grzejniki podłączone zostały prawidłowo, w pozostałych "oryginalnych" budimex musiał wymienić zawory.
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 22:51    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Mam pytanie, czy kierowaliście do budimexu jakieś pisma odnośnie zmian lokatorskich? Chodzi mi o zmianę podejścia do baterii w łazience czy przeniesieniu zlewu na inną ścianę np? I czy trzeba to robić?
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 8:16    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Budynek już stoi, więc nie ma już zmian lokatorskich, nawet w wakacje było już za późno Smile
paulinkaaas 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 17, 2012 11:53
Posty: 27
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 8:24    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

abyss87 napisał:
Mam pytanie, czy kierowaliście do budimexu jakieś pisma odnośnie zmian lokatorskich? Chodzi mi o zmianę podejścia do baterii w łazience czy przeniesieniu zlewu na inną ścianę np? I czy trzeba to robić?


Przedmówcy chyba chodziło o to czy zmiany lokatorskie wykonane we własnym zakresie trzeba zgłaszać Budimex'owi. Szczerze to nie mam pojęcia, więc może osoby z I etapu się wypowiedzą.
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 14:53    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

paulinkaaas napisał:
abyss87 napisał:
Mam pytanie, czy kierowaliście do budimexu jakieś pisma odnośnie zmian lokatorskich? Chodzi mi o zmianę podejścia do baterii w łazience czy przeniesieniu zlewu na inną ścianę np? I czy trzeba to robić?


Przedmówcy chyba chodziło o to czy zmiany lokatorskie wykonane we własnym zakresie trzeba zgłaszać Budimex'owi. Szczerze to nie mam pojęcia, więc może osoby z I etapu się wypowiedzą.


Dokładnie o to mi chodziło
K__I__T 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Sie 13, 2013 20:16
Posty: 43
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 9:14    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Ja na wszelki wypadek pytałam, czy trzeba mieć zgodę na poszczególne rzeczy (mailem!) - dowiedziałam się, że w naszym przypadku akurat nie, a że mailowo to mam dowód w razie co Wink
epascales 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 29, 2013 10:58
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 10:06    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Czy pamięta może lub wie ktoś jaka jest grubość wylewki posadzki i jaka jest grubość styropianu pod nią. Planuje wyburzyć ściankę i nie wiem jaki gruby styropian kupić aby wypełnić powstałą lukę.
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 11:35    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

epascales napisał:
Czy pamięta może lub wie ktoś jaka jest grubość wylewki posadzki i jaka jest grubość styropianu pod nią. Planuje wyburzyć ściankę i nie wiem jaki gruby styropian kupić aby wypełnić powstałą lukę.


Wg inspektora w I etapie wylewka 5cm, o grubość izolacji niestety nie pytałem.
Florence 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 22, 2014 11:24
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 14:58    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Ja mam obecnie dylemat. W miejscu mojego przyszłego mieszkania na razie jest dziura w ziemi, ale już wiem jakie zmiany chciałabym wprowadzić.

Generalnie marzy mi się otwarcie przestrzeni w salonie, co wiąże się z rezygnacją ze ściany między salonem a kuchnią i połową ściany oddzielającej korytarz. Dodatkowo w salonie akurat na ścianie, której mieć nie chcę przewidziany jest grzejnik.

Na chłopski rozum, skoro nie chcę budować dodatkowych ścian, a te z których zamierzam zrezygnować jeszcze nie powstały, nie powinnam w związku z tym ponieść żadnych kosztów. Czytam jednak wasze wcześniejsze wpisy i widzę, że niekoniecznie musi być tak kolorowo.
Czy ktoś może mi poradzić jak tą sprawę rozwiązać?

Nie ukrywam, że w pewnym stopniu uzależniam od tego finalizację transakcji z budimexem.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 15:22    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Rozmawiaj z Budimexem i postaw im warunki że kupisz mieszkanie jeżeli spełnią określone warunki , niektórzy tak zrobili i wygrali .
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Florence 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 22, 2014 11:24
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 15:35    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Mam nadzieję, że się uda! W środę idę podpisać umowę rezerwacyjną, a już od tygodnia stresuję się, czy mój plan da się zrealizować (zwłaszcza martwi mnie przesunięcie grzejnika)
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 15:40    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Musisz być twardy zdecydowany i postawić na swoim, jeżeli się nie uda to rozmawiaj z dyrektorem biura.
Powodzenia ! Very Happy

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
gosiatro 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 10:35
Posty: 204
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 18:16    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Nie wiem czy przy takich zmianach Budimex nie musi zrobić zmiany projektu co wiąże sie oczywiście z zapłaceniem projektantowi.
Florence 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 22, 2014 11:24
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 18:31    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

No i to właśnie wydaje mi się absurdalne... pytałam u innych deweloperów i takie zmiany, na etapie kiedy inwestycja jeszcze nie powstała są bezpłatne. Nie rozumiem za co mam płacić aż 1000 zł, bo z tego, co piszecie właśnie tyle kosztuje naniesienie zmian w projekcie.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama