portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wykańczamy nasze mieszkania » Forum » Zmiany lokatorskie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiany lokatorskie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 19:39    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Zwiększysz także w ten sposób metraż mieszkania, więc poza opłatą za zmianę projektu zapłacisz później za powierzchnię "pod ścianą" - gdy przyjedzie do pomiarów powykonawczych.
Minusem samodzielnego usuwania ściany będą możliwe różnice w poziomie podłogi i sufitu w obu pomieszczeniach.
Florence 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 22, 2014 11:24
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 20:06    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Jeszcze za różnicę w metrażu rozumiem dopłatę, ale 1000zł za zmianę w projekcie, to trochę przesada.

Co radzicie? Pozwolić na bezsensowne postawienie tych ścian i wyburzać je na własną rękę, czy dopłacić za centymetry, które zyskam nie stawiając ściany, a za które nie dopłacałabym, gdyby ściana tam stała? Rolling Eyes
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 20:26    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

A ja już szybciej zrozumiem dopłatę za zmiany w projekcie (faktycznie ktoś musi do tego usiąść i to zrobić), ale dopłatę za brak ściany (nawet mniej materiałów wykorzystają przecież) jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałaSmile
My mieszkanie kupiliśmy jak bydunek już czekał na odbiór techniczny, więc muslieliśmy robić na własną rękę - dodatkowym dużym minusem jest utrata gwarancji.
Florence 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 22, 2014 11:24
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 21:39    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Jeżeli za wykreślenie z projektu z projektu dwóch kawałków ściany kosztuje 1000 zł, to zaczynam żałować, że nie zostałam architektem.

O tym, że jestem w stanie zrozumieć dopłatę pisałam w kontekście tego, że finalnie przy odbiorze metraż może się nieco różnić, od tego w projekcie. Jeżeli mieszkanie wypada mniejsze, dostaje się przecież zwrot.
Natomiast dopłacanie za miejsce po usuniętej ścianie rzeczywiście wydaje mi się dość absurdalne...
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 22:45    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

pytac a miec zagwarantowane na pismie z pieczatkami itp to dwie rozne sprawy.
wici0r 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Wto Mar 04, 2014 18:42
Posty: 1
Skąd: p-ń

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 22:22    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Florence napisał:
Ja mam obecnie dylemat. W miejscu mojego przyszłego mieszkania na razie jest dziura w ziemi, ale już wiem jakie zmiany chciałabym wprowadzić.

Generalnie marzy mi się otwarcie przestrzeni w salonie, co wiąże się z rezygnacją ze ściany między salonem a kuchnią i połową ściany oddzielającej korytarz. Dodatkowo w salonie akurat na ścianie, której mieć nie chcę przewidziany jest grzejnik.

Na chłopski rozum, skoro nie chcę budować dodatkowych ścian, a te z których zamierzam zrezygnować jeszcze nie powstały, nie powinnam w związku z tym ponieść żadnych kosztów. Czytam jednak wasze wcześniejsze wpisy i widzę, że niekoniecznie musi być tak kolorowo.
Czy ktoś może mi poradzić jak tą sprawę rozwiązać?

Nie ukrywam, że w pewnym stopniu uzależniam od tego finalizację transakcji z budimexem.


Mieliśmy podobnie. Postawiliśmy na wykonanie prac przez Budimex (burzenie, de facto nie stawianie), tylko bez opcji grzejnika, koszt ok 4500zł...
Florence 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 22, 2014 11:24
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 23:17    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Mi właśnie też podali taką cenę za same projekty, że zdecydowanie taniej będzie zaangażować ekipę do burzenia ściany i przeniesienia grzejnika...

Najbardziej absurdalne jest to, że postawią ścianę, którą wywalę zaraz po odbiorze mieszkania, cóż za oszczędność materiału! Rolling Eyes
RenaLFC 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 15, 2014 18:13
Posty: 108
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 13:21    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

witam,
czy ktoś z was przenosił sam kuchnie w aneks? zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem. Oczywiście Budimex za takie zmiany nieźle by sobie policzył i chcemy to zrobić we własnym tym bardziej, że tata instalatorSmile czy wymaga to jakieś zgody? trzeba to zgłosić deweloperowi?
Darianna 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Wrz 14, 2014 14:15
Posty: 2
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 19:53    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Mam 2 pytania, mianowicie:
jeśli na rzucie mieszkania mam "ścianę" przy aneksie linią przerywaną to znaczy, że ona tam będzie? ;/ (może to głupie..)
oraz czy za zmianę wanny na prysznic jest również jakaś opłata?
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 20:48    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

Spojrzałam w nasz projekt, nie widzę żadnych "przerywanych" linii jako ściany, są one oznaczone wszystkie w jednakowy sposób.

Pytania o wannę nie zrozumiałam Very Happy Budimex nikomu nie narzuca czy ma mieć wannę czy prysznic, pewnie chodzi ci o przykład zagospodarowania podany na planie mieszkania, ale odpływ to odpływ każdy robi co uważa Very Happy
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 20:13    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

zmieniałem wannę na prysznic we własnym zakresie, trzeba było tylko dopasować wysokość, tak żeby bateria była na sensownej wysokości Wink
gosiatro 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 10:35
Posty: 204
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:46    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

To znaczy ze tej ściany nie bedzie.
korkajorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Gru 08, 2017 13:37
Posty: 13
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 8:16    Temat postu: Re: Zmiany lokatorskie

wici0r napisał:
Florence napisał:
Ja mam obecnie dylemat. W miejscu mojego przyszłego mieszkania na razie jest dziura w ziemi, ale już wiem jakie zmiany chciałabym wprowadzić.

Generalnie marzy mi się otwarcie przestrzeni w salonie, co wiąże się z rezygnacją ze ściany między salonem a kuchnią i połową ściany oddzielającej korytarz. Dodatkowo w salonie akurat na ścianie, której mieć nie chcę przewidziany jest grzejnik.

Na chłopski rozum, skoro nie chcę budować dodatkowych ścian, a te z których zamierzam zrezygnować jeszcze nie powstały, nie powinnam w związku z tym ponieść żadnych kosztów. Czytam jednak wasze wcześniejsze wpisy i widzę, że niekoniecznie musi być tak kolorowo.
Czy ktoś może mi poradzić jak tą sprawę rozwiązać?

Nie ukrywam, że w pewnym stopniu uzależniam od tego finalizację transakcji z budimexem.


Mieliśmy podobnie. Postawiliśmy na wykonanie prac przez Budimex (burzenie, de facto nie stawianie), tylko bez opcji grzejnika, koszt ok 4500zł...


To całkiem sporo, a jaki byłby koszt z grzejnikami?
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama