portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zieleń » Forum » Zielone tereny wokół osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zielone tereny wokół osiedla

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sharqu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Paź 14, 2012 11:28
Posty: 18
Skąd: Poznań - Kobylepole / Koło

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 12:02    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Proszę mini artykuł:
http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1686825,park-nadolnik-place-zabaw-tor-saneczkowy-i-lodowiska,id,t.html
Coś się zaczyba dziać niewątpliwie, zobaczymy jak się dalej potoczy.
Ciekawe tylko czy zadbają o bezpieczeństwo w parku..

PozdrawiamSmile


Ostatnio zmieniony przez sharqu dnia Sat Jan 12, 2013 22:21, liczba edycji: 1
Izulka.b 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 26, 2012 12:43
Posty: 127
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 18:28    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Super Very Happy
Oby tylko to zostało zrealizowane
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 21:59    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Normalnie rewelacja Shocked Shocked Shocked nawet oświetlenie będzie , zaczyna mi się to podobać:



cytuje'' Usunięto już krzaki i chwasty, które zarosły teren, do porządku doprowadzono staw i strumień. Na ten rok zaplanowano przeprowadzenie pozostałych prac: wybudowanie ścieżek pieszych i rowerowych, placów zabaw, toru saneczkowego, postawienie ławek i koszy na śmieci.

Powstanie też śluza, która na przyszłą zimę umożliwi spuszczenie wody ze stawu na teren przy trzcinach, przez co - gdy przyjdą mrozy - utworzą się trzy lodowiska. Park Nadolnik odzyskuje dawny blask.

Budowę parku wspiera Budimex, który buduje w pobliżu osiedle. Deweloper zobowiązał się posadzić w parku 140 nowych drzew. Żeby uniknąć zanieczyszczania parku przez czworonogi, które są tu wyprowadzane, przewidziano też dwie psie toalety ''.

Trzymamy kciuki Ok! aby wszystko zrealizowano w 100/%.

źródło :http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1686825,park-nadolnik-place-zabaw-tor-saneczkowy-i-lodowiska,4240071,id,t,zid.html#galeria

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
talirr 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Czw Wrz 27, 2012 16:53
Posty: 36
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 22:26    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/737413,poznan-park-nadolnik-pieknieje-w-tym-roku-beda-sie-w-nim,id,t.html

Śluza brzmi utopijnie ale w 40 ławek jestem w stanie uwierzyć Wink
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 9:11    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Mnie zastanawia jedno, czy śluza i spiętrzenie wody nie będzie niebezpieczne dla naszej hali garażowej? Teren, który miałby być zalewany jest położony dość nisko, ale hala garażowa też jest posadowiona dość głęboko w ziemi.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 22:09    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Spostrzeżenie słuszne , ale myślę że samobuja sobie nie strzelą Very Happy Very Happy Very Happy .
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Isabelle71 
   

Bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 14:37
Posty: 27
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 17:18    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

grigori24 napisał:
Normalnie rewelacja Shocked Shocked Shocked nawet oświetlenie będzie , zaczyna mi się to podobać:



cytuje'' Usunięto już krzaki i chwasty, które zarosły teren, do porządku doprowadzono staw i strumień. Na ten rok zaplanowano przeprowadzenie pozostałych prac: wybudowanie ścieżek pieszych i rowerowych, placów zabaw, toru saneczkowego, postawienie ławek i koszy na śmieci.

Powstanie też śluza, która na przyszłą zimę umożliwi spuszczenie wody ze stawu na teren przy trzcinach, przez co - gdy przyjdą mrozy - utworzą się trzy lodowiska. Park Nadolnik odzyskuje dawny blask.

Budowę parku wspiera Budimex, który buduje w pobliżu osiedle. Deweloper zobowiązał się posadzić w parku 140 nowych drzew. Żeby uniknąć zanieczyszczania parku przez czworonogi, które są tu wyprowadzane, przewidziano też dwie psie toalety ''.

Trzymamy kciuki Ok! aby wszystko zrealizowano w 100/%.

źródło :http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1686825,park-nadolnik-place-zabaw-tor-saneczkowy-i-lodowiska,4240071,id,t,zid.html#galeria
Całkowicie nową inwestycję będzie natomiast park na Nadolniku. Sfinansuje go w całości Rada Osiedla Główna, która wyłoży na niego 600 tys. zł. Obszar gdzie park powstanie jest położony pomiędzy ulicami Mariacką, Nadolnik i Nowymi Zawadami. Do lat 60-tych ubiegłego wieku istniał tam park, z alejami i drzewostanem, został jednak zaniedbany i obecnie trzeba go stworzyć od podstaw.Nareszcie tyle lat czekaliśmySmile)))
Isabelle71 
   

Bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 14:37
Posty: 27
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 17:32    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

grigori24 napisał:
Normalnie rewelacja Shocked Shocked Shocked nawet oświetlenie będzie , zaczyna mi się to podobać:



cytuje'' Usunięto już krzaki i chwasty, które zarosły teren, do porządku doprowadzono staw i strumień. Na ten rok zaplanowano przeprowadzenie pozostałych prac: wybudowanie ścieżek pieszych i rowerowych, placów zabaw, toru saneczkowego, postawienie ławek i koszy na śmieci.

Powstanie też śluza, która na przyszłą zimę umożliwi spuszczenie wody ze stawu na teren przy trzcinach, przez co - gdy przyjdą mrozy - utworzą się trzy lodowiska. Park Nadolnik odzyskuje dawny blask.

Budowę parku wspiera Budimex, który buduje w pobliżu osiedle. Deweloper zobowiązał się posadzić w parku 140 nowych drzew. Żeby uniknąć zanieczyszczania parku przez czworonogi, które są tu wyprowadzane, przewidziano też dwie psie toalety ''.

Trzymamy kciuki Ok! aby wszystko zrealizowano w 100/%.

źródło :http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1686825,park-nadolnik-place-zabaw-tor-saneczkowy-i-lodowiska,4240071,id,t,zid.html#galeria
P.Grzegorzu nie ze mam do P. pretensje ,ale wydaje mi sie ,ze raczej ten NASZ PARK TO PARK CAŁEJ DZIELNICY ,A NIE TYLO SMOLNEJ CYTUJE PANA SŁOWA Zobaczcie jak wygląda ten nasz park , tak na prawdę dużo trzeba żeby te tereny można było nazwać parkiem , wydaje mi się że bez pomocy Budimexu i Miasta nic się tam nie zmieni A ZMIENIL SIE ZA POMOCA RADY OSIEDLA GŁOWNASmile KTORY POKRYJE WSZYSTKIE KOSZTA 600 TYSIECY SZKODA ZE BUDIMEX SIE ZDEKLAROWAL TYLKO NA 140 DRZEWEK Mysle ze to zasluga wszystkich mieszkancow naszej dzielnicy tym bardziej ze temat byłl poruszany juz od bardzo dawna Widze juz tutaj komentarze typu ze Smolna i Głowna to patologia Sad Bardzo nam wstyd za takich ludzi ale uwazam ze takie jednostki patologiczne sa wszedzie , nie tylko na Głownej i SMOLNEJ Smile
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 21:23    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

To że pisze że nasz Park to w przenośni wiadomo że to Park całego Miasta ale to się tak mówi '' nasz '' Very Happy Very Happy Very Happy ponieważ przy nim mieszkamy Very Happy
Jak mieszkałem kolo Parku Wilsona to też mieszkańcy mówili nasz Park to normalne zjawisko .
Przepraszam ale ja takich słów jak patologia nie używam , zresztą sam mieszkałem na Jeżycach i ciekawie też nie było .
Z mojej wiedzy którą posiadam To Budimex na rewitalizację tego Parku przeznaczył jakąś kwotę teraz nie pamiętam ile to było .

Mnie się jak na razie dobrze tu mieszka , często z żoną spacerujemy wokół Nadolnika .
Pozdrawiam mieszkańców Nadolnika Very Happy .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 12:16    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Witam,

są jakieś wieści na temat terminu rozpoczęcia prac w parku?
Przez tą pogodę pewnie będzie poślizg....Sad
pozdrawiam
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2013 11:14    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/877528,poznan-w-parku-nadolnik-znow-rozpoczna-sie-prace-powstanie,id,t.html?cookie=1
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 20:44    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Kilka fotek z dzisiejszego spaceru :

Niezapominajki a w tle Smolna Smile



















_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Izulka.b 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 26, 2012 12:43
Posty: 127
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 10:18    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

ale ślicznie, i jak zielono !! już nie mogę się doczekać prac rewitalizacyjnych w parku Smile
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Cze 05, 2013 16:40    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

Prace rewitalizacyjne Parku Nadolnik już ruszyły :














Widok na stawek :




_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 06, 2013 17:59    Temat postu: Re: Zielone tereny wokół osiedla

bardzo mnie to cieszySmile
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 9 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama