portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wykańczamy nasze mieszkania » Forum » Brygady remontowe solidne i godne polecenia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 20:09    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Wiadomo ze kłucie wieczorem to przesada ale wg regulaminu 13a nie można remontować nawet w weekend.. ja nie mowię o kłuciu i rozwalania ścian ale przeciez nawet wiertarka nikt nie używa przez cały dzien.. i moim zdaniem jeżeli komuś cos przeszkadza sprawę zawsze można zalatwic bezposrednio.
To troche tak jak z robieniem imprezy - miłe widziane jest nie robienie ich w dni robocze i np krzyki przez balkon ale czy to tez trzeba gdzieś zapisać?
Troche zdrowego rozsądku chyba wystarczy Smile
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 20:47    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

heheh zabronione wiercenie w weekendy to przesada ... a co z nagłymi wypadkami albo jak ktoś po prostu pracuje w tygodniu od rana do nocy ? Dość mocno został rozdmuchany ten temat po przecież każdy jak idzie musi coś zrobić w mieszkaniu ....

Szczególnie rozumiem rodziców małych dzieci bo mój syn również idzie o 20 spać ale nikt chyba w bloku nie spodziewał się ciszy jak w lesie ?! Osobiście mieszkam w bloku od urodzenia, pisząc ten post sąsiad mi wierci nad głową i żyje .... no kurcze ogarnijmy się wszyscy po troszku ....
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 21:15    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Karolina_Piotr napisał:
heheh zabronione wiercenie w weekendy to przesada ... a co z nagłymi wypadkami albo jak ktoś po prostu pracuje w tygodniu od rana do nocy ? Dość mocno został rozdmuchany ten temat po przecież każdy jak idzie musi coś zrobić w mieszkaniu ....

Szczególnie rozumiem rodziców małych dzieci bo mój syn również idzie o 20 spać ale nikt chyba w bloku nie spodziewał się ciszy jak w lesie ?! Osobiście mieszkam w bloku od urodzenia, pisząc ten post sąsiad mi wierci nad głową i żyje .... no kurcze ogarnijmy się wszyscy po troszku ....


No wlasnie o tym mowięSmile wiadomo żeby nie robic nikomu na złośćSmile jak ktos myślał ze bedzie miec ciszę i spokój to na pewno sa jakies działki na sprzedaż przy lesie po PGRachSmile haha
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 23:56    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Na prawdę zawsze musi się kończyć komentarzem "idź mieszkaj do lasu jak chcesz mieć spokój"Smile. Ja myślę, że zdrowy rozsądek najważniejszy i bezpośrednie dogadanie ze swoimi sąsiadami. Jeśli sąsiadowi przeszkadza jakiegoś rodzaju hałas, spróbujmy go zrozumieć a nie unosić się dumą i stwierdzeniem, że u siebie to ja mogę wszystko. Przyjdzie czas, że i my będziemy chcieli głośniej puścić muzykę albo odwrotnie mieć ciszę i to wtedy ten sąsiad też może tego nie uszanować... Mieszkamy "wielorodzinnie" niestety więc trzeba się szanować!! o!
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 12:35    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Bo to jest jeden prawdziwy argument. Całe życie mieszkam w bloku i wiem jacy potrafią być ludzie a dyskusja zawsze kończy się oto tym komentarzem. Niestety ściany w blokach są jak z papieru....

Codziennie słyszę awantury z 4 piętra w łazience, w kuchni to już w ogóle wszystkie rozmowy a jak leże w łóżku i chce iść spać to mój szanowny sąsiad przewraca graty w swoim mieszkaniu bo inaczej łózka nie rozłoży.

Czy kiedykolwiek byłam u tych ludzi ? NIE ! Już jestem do tego przyzwyczajona i jeżeli ktoś przeprowadza się z domu do bloku to cierpi strasznie .... ale w końcu się przyzwyczai.
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 13:09    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

ale tu nie mówimy o hałasach "życia" tylko o GŁOŚNYCH hałasach remontowych w godzinach wieczornych - i wierze, ze kłucie o 22 aktualnie mieszkającym przeszkadza. A życie codziennie - hałas od sąsiada do 52 dB taka jest norma i developer powinien wybudować ściany o takiej chłonności akustycznej, żeby norma była spełniona.
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 17:33    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Karolina_Piotr napisał:
Bo to jest jeden prawdziwy argument. Całe życie mieszkam w bloku i wiem jacy potrafią być ludzie a dyskusja zawsze kończy się oto tym komentarzem. Niestety ściany w blokach są jak z papieru....

Codziennie słyszę awantury z 4 piętra w łazience, w kuchni to już w ogóle wszystkie rozmowy a jak leże w łóżku i chce iść spać to mój szanowny sąsiad przewraca graty w swoim mieszkaniu bo inaczej łózka nie rozłoży.

Czy kiedykolwiek byłam u tych ludzi ? NIE ! Już jestem do tego przyzwyczajona i jeżeli ktoś przeprowadza się z domu do bloku to cierpi strasznie .... ale w końcu się przyzwyczai.



MAM TAK SAMO!! Smile Tez mam sąsiada, który normalnie łóżka nie umie rozłożyćSmile i sąsiadkę, ktora co 2 lata skuwa płytki i kładzie noweSmile hehe
andrus 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Sty 23, 2014 12:00
Posty: 28
Skąd: z misją

PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 7:54    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Tak, ale jeżeli coś odbiega od normalnych zachowań to nie znaczy że należy się do tego przyzwyczajać.
Też mieszkam w bloku i miałem problem z sąsiadem, który moim zdaniem grał wieczorami w kręgle przy użyciu kaloryfera Smile. Musiałem go wychować.
Monika-Robert 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 14, 2013 13:37
Posty: 117
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 7:59    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Na poprzednim mieszkaniu mieliśmy sąsiadkę nad nami, która potrafiła cały dzień chodzić po drewnianej podłodze w obcasach... albo rzucać plastikową piłeczkę psu - wszystko było słychać. Nie wspominając już o remontach w okresie wiosenno-letnim, gdy ktoś zaczynał skuwać płytki Hyhy Ale najgorsze co może być, to gdy ktoś zwykłą wiertarką udarową próbuje wywiercić dziury w żelbecie (mieszamy w wielkiej płycie) - po prostu tragedia. Hałas taki, jak by wyburzali dom Laughing

Sytuacja niekomfortowa ale to wszystko jest przejściowe, fakt że "najgorzej" będzie z tymi,którzy po pracy / w weekendy sami wszystko robią, bo takie remonty nawet i rok czasu mogą trwać.... Wiemy o tym doskonale, bo na poprzednim mieszkaniu niby prosty remont przeciągnął się do prawie 8 tygodni, wszystko robione po 17 i w weekendy Wstyd Cisza nocną - ciszą,ale trochę wyrozumiałości i zdrowego rozsądku - w obie strony, nie zaszkodzą, trzeba podejść ze zrozumieniem dla obu stron, zarówno dla tego, kto się chce urządzić bez ekipy, i dla tych, którym małe dziecko nie może zasnąć przez te hałasy.
HallMa 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 10:46
Posty: 101
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 10:13    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

W 13a i tak regulaminu nikt nie przestrzegał. Często po 22 było słychać kucie i wiercenie. To zrozumiałe ze jak sie kupuje mieszkanie w bloku w stanie deweloperskim to tak bedzie. I do tej sytuacji trzeba sie poprostu przyzwyczaić. Hałas o każdej godzinie bedzie przeszkadzał. U nas się jeden sąsiad wprowadził bardzo szybko a potem marudzil że całymi dniami kucie słyszy...
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 11:05    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

W takim razie teraz z drugiej strony - nas sąsiadka często odwiedza z próbą wychowania, było już:
- robiliśmy tak głośną imprezę, że nie słyszeliśmy jak o 23 przyszła nas uciszyć - tylko, że akurat nas nie było wtedy w mieszkaniu, dlatego bezczelnie nikt jej drzwi nie otworzył
- przyszła w porze obiadowej zapytać co gotuje - a potem grzecznie poprosiła, żebyśmy czosnku nie używali, bo ona go nie toleruje
- żeby jej petów nie rzucać na balkon - nikt u nas nie pali
- żeby nie chodzić w domu z drewniakach Razz - nawet kapci nie używamy
- raz na pół roku odwiedzają mnie siostrzenice - żeby ciszej się bawiły, bo jej sufit na głowę spada
Tak, więc mam nadzieję, że nowi moi sąsiedzi jakoś z nami wytrzymają Wink bo sąsiadka już dopytywała czy obecne mieszkanie jest nasze czy wynajmujemy Wink
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 12:15    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

I o to też mi chodzi wpierw problem z hałasem remontu a potem będzie problem z hałasem życia. Blok to specyficzne miejsce do mieszkania i niestety czy się chce czy nie chce na pewne kompromisy trzeba iść.

Nie mówię o typowych upierdliwcach, którzy specjalnie uprzykrzają życie innych i sprawia im to wielką radość Smile
lukaszk4 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Wto Maj 08, 2012 14:31
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 20:31    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Polecam dobrego fachowca-Szeroki zakres uslug remontowo-wykonczeniowych. Wysoka jakosc w dobrej cenie-nr tel.694995979
jarek033 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Wto Gru 30, 2014 9:00
Posty: 4064
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 11:59    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Hm, ja nie mogę narzekać na ekipę od Wojciecha Goślińskiego. Skończyli mi ostatnio robić remont łazienki i polecam. Było trochę starych płytek do skucia i nowych do wyłożenia, ale uwinęli się ze wszystkim sprawnie. Wink Na swojej stronce – www.abartremonty.pl pan Gośliński udziela wielu fajnych porad odnośnie remontów, też swoją drogą warto poczytać, jak coś. Pozdrawiam.
jarek033 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Wto Gru 30, 2014 9:00
Posty: 4064
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 10:35    Temat postu: Re: Brygady remontowe solidne i godne polecenia

Na darmową wycenę zadzwoń do Wojciecha Goślińskiego. Facet wpadnie do Ciebie, ogarnie przestrzeń, zaproponuje wstępną cenę do negocjacji. Wycena u niego jest naprawdę bez zobowiązań. Zlecałem mu pół roku temu malowanie ponad 100 m2. Elegancko, farby jakościowe, nawet otrzymałem wsparcie przy transporcie materiałów budowlanych.
Odpowiedz do tematu Strona 9 z 10 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama