portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Umowy » Forum » Akt notarialny
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Akt notarialny

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 9:08    Temat postu: Re: Akt notarialny

amk992 napisał:

Czy w przypadku podpisania jednocześnie aktu na mieszkanie i miejsce zawarte to będzie w jednym dokumencie, czy też w dwóch?


W jednym.
Agnieszka866 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Maj 22, 2012 8:18
Posty: 66
Skąd: Poznań - Stare Miasto

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 9:02    Temat postu: Re: Akt notarialny

Wczoraj dzwoniono do mnie z Budimexu i zaproszono na 12 lutego na podpisanie końcowego aktu notarialnego.
Koszt dla mnieszkania poniżej wartości 250.000PLN to około 2.200,00zł....
Monika-Robert 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 14, 2013 13:37
Posty: 117
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 9:53    Temat postu: Re: Akt notarialny

Czyli wychodzi ok. miesiąc po odbiorze Razz Rozumiem że kancelarię "narzuca" Budimex, tak?
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 10:14    Temat postu: Re: Akt notarialny

Z tego co wiem to można się dogadać co do kancelarii, ale w naszym przypadku ciężko byłoby znaleźć tańszą (cena ponad 400 000, koszt 2780zł).

Jeśli macie jakieś wątpliwości/pytania związane z aspektami prawnymi przejęcia mieszkania, to przygotujcie sobie listę pytań. Notariusz i p. Michał udzielają wyczerpujących wyjaśnień w trakcie spotkania.
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 12:22    Temat postu: Re: Akt notarialny

Jejku by już akt a my nawet mieszkania jeszcze nie mamy Very Happy

Myślałam, że w 2 tyś w akcie się zamkniemy a tu .... ;/
Ech same koszty ....
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 12:32    Temat postu: Re: Akt notarialny

Płać i płacz... Wink
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 13:06    Temat postu: Re: Akt notarialny

Zmienię kancelarie notarialną , u innego notariusza powiedzieli mi 2 tyś przy kwocie 286 tyś. Wink
amk992 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Sie 16, 2012 21:20
Posty: 30
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 13:47    Temat postu: Re: Akt notarialny

Orientujecie się może jaki jest koszt aktu łączącego mieszkanie i miejsce postojowe? Czy znacząco odbiega od wartości aktu na samo mieszkanie?

Jak wygląda kwestia wpisu hipoteki na KW -> robi to kancelaria, czy też lepiej osobiście załatwić w sądzie?
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 14:10    Temat postu: Re: Akt notarialny

Wszystko robi kancelaria.

Zadzwoń sobie do tej kancelarii to Ci dokładny koszt podadzą .
Ja dzwoniłam przed chwilą i mi wyliczyli na 2300 zł ale bez miejsca postojowego.

Kancelaria Kolasa 61 852 09 96
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 15:09    Temat postu: Re: Akt notarialny

Karolina_Piotr napisał:
Wszystko robi kancelaria.

Zadzwoń sobie do tej kancelarii to Ci dokładny koszt podadzą .
Ja dzwoniłam przed chwilą i mi wyliczyli na 2300 zł ale bez miejsca postojowego.

Kancelaria Kolasa 61 852 09 96


1. Nie wszystko - wpis do hipoteki załatwiałem indywidualnie ( żadna filozofia ) bez czekania i dodatkowych kosztów za upoważnienia itp. Krótka wycieczka do sądu na ul. Młyńskiej, pokój jesli dobrze pamiętam 24 (ale tu mogę się mylić), można dopytać w biurze podawczym z zaznaczeniem że rejon to Nowe Miasto. Bez umawiania się, bez kolejek. Cała sprawa w środku trwała 5 minut.
Płatność - 200zł - dokonałem wcześniej przelewem na konto podane na stronie sądu ( http://www.poznan-nowemiasto.sr.gov.pl/strony/1/pl/10.php ), ale można też uiścić na miejscu.
Ważne aby mieć dowód lub dowody osobiste, wniosek o wpis do hipoteki (my mieliśmy z banku), oświadczenia z banku i upoważnienia osób do reprezentacji w ww. oświadczeniach. (Profilaktycznie również wypis z aktu. ) Komplet dokumentów przygotował bank i przekazał przy podpisywaniu kredytu.
Ponieważ nie było jeszcze założonej księgi wieczystej na mieszkanie pani "w okienku" kazała wpisać w rubryce nr 3 wniosku numer aktu notarialnego zamiast numeru księgi - A .../2014.

2. Koszty aktu z miejscem postojowym w naszym przypadku to 2.721zł ( a nie 2780 - jednak pamięć bywa zawodna Wink ) w tym 1130zł tytułem wynagrodzenia dla notariusza. Reszta to podatki, opłaty sądowe i za wypisy, więc wielkiego pola manewru nie ma, ale każda "stówka" się liczy więc może znajdziecie tańszego notariusza.

3. Kancelaria Kolasa to właśnie kancelaria proponowana przez Budimex.
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 20:58    Temat postu: Re: Akt notarialny

Ja jak dziś się pytałam to powiedzieli mi, że wszystko kancelaria załatwia no ale może źle mnie poinformowali.
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 23:48    Temat postu: Re: Akt notarialny

W kwestii aktu załatwiają wszystko, włącznie z doręczeniem dokumentów do sądu, jednak wpisu do hipoteki nie chcieli się podjąć. Ale - jak pisałem wcześniej - nie jest to nic skomplikowanego,więc nie ma się czego obawiać.
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 0:04    Temat postu: Re: Akt notarialny

Karolina_Piotr napisał:
Zmienię kancelarie notarialną , u innego notariusza powiedzieli mi 2 tyś przy kwocie 286 tyś. Wink


Ciekawe jak to wyliczyli, skoro nie wiedzą jak obszerny będzie akt... Za każdą rozpoczętą stronę notariusz liczy sobie 6zł x ilość wypisów (7szt.), a stron było 26. W akcie dot. innej nieruchomości mamy tylko 4 strony, więc różnica w cenie jest kolosalna! Kancelaria Kolasa wie dokładnie ile będzie stron i może podać cenę co do grosza.
Aha! Do powyższych cen +23% VAT Mad ale za to koszty do podziału z deweloperem (50/50).
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 13:11    Temat postu: Re: Akt notarialny

Tutaj już nie dzielimy kosztów z deweloperem bo to ostateczny akt.

Zakładali wyliczenia przy standardowym akcie notarialnym przy rynku pierwotnym.

Ogólnie rzecz biorąc rejent Kolasa jest w stosunku do innych notariuszy drogi i to słyszałam już u kilku osób.
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 18:42    Temat postu: Re: Akt notarialny

Karolina_Piotr napisał:
Tutaj już nie dzielimy kosztów z deweloperem bo to ostateczny akt.
Sad Uuuuu... no to niefajnie.

Karolina_Piotr napisał:
Zakładali wyliczenia przy standardowym akcie notarialnym przy rynku pierwotnym.


I tu mamy pytanie co to znaczy standardowy akt... W naszym samych informacji o służebności przesyłu jest 6 stron + 3 dotyczące kwestii - już podpisanych przez dewelopera - umów z różnymi podmiotami. Dodatkowo 3 lub 4 strony zgenerował fakt zakupu miejsca postojowego. Ja osobiście nie podjąłbym się wyceny "w ciemno". Może warto zapytać w blaszaku ile stron będzie miał akt i zadzwonić jeszcze raz do kancelarii z tańszą ofertą, żeby się określili konkretnie.

To co wymieniłem powyżej to lekko licząc 12stronx6złx7szt daje ponad 500zł + VAT. Szkoda byłoby dowiedzieć się przy podpisaniu, że ze względu na objętość aktu trzeba jednak dopłacić 620zł.

Karolina_Piotr napisał:
Ogólnie rzecz biorąc rejent Kolasa jest w stosunku do innych notariuszy drogi i to słyszałam już u kilku osób.


Możliwe, aż tak szerokiego rozeznania nie robiłem. Piszę jak było z nami i podpowiadam w miarę możliwości jak nie wdepnąć w ... Wink

Powodzenia w negocjacjach!
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama