portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kredyty – Ubezpieczenia – Finanse » Forum » Kredyt hipoteczny
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kredyt hipoteczny

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 14:36    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

A ja właśnie rozmawiałem z PKO i Aliorem, ale z oddziałami w mojej miejscowości, nie z tymi co są na liście Budimexu.

W PKO miałbym kredyt na 15 lat, w Aliorze na 20, ale rata którą zaproponował Alior byłaby tylko niższa o 100 zł, więc bez sensu...
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 21:49    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Witam!
Też polecam chodzić po bankach i pytać o najlepszą ofertę. Byłam już chyba w 10 bankach i różnica w spłacie do banku jest bardzo duża. Nie liczy się tylko marża jaką bank zaproponuje, ale wszystkie koszty na około. Z listy mi jeszcze wbk został i pkobp, ale nie liczę na jakieś super warunki, bo zauważyłam, ze te duże banki wychodzą drożej.
Aga_Pawel 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 30, 2012 10:10
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 21:52    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Aga149 napisał:
Nie liczy się tylko marża jaką bank zaproponuje, ale wszystkie koszty na około. Z listy mi jeszcze wbk został i pkobp, ale nie liczę na jakieś super warunki, bo zauważyłam, ze te duże banki wychodzą drożej.

Witam,
To prawda, nie tylko marża się liczy - ale w zdecydowanej większości przypadków ma decydujące znaczenie. Koszty prowizji, wyceny nieruchomości, ubezpieczenia, inspektora itd. są tylko niewielkim (mimo wszystko) procentem kosztów całego kredytu (oczywiście jeśli mówimy o pożyczonych setkach tysięcy złotych).
Oprocentowanie - choć różnie liczone w poszczególnych bankach - jest zmienne, zależne od ceny pieniądza na rynku międzybankowym i praktycznie wychodzi to samo wszędzie.
Natomiast z marżą jest inaczej - różnicuje w sposób zdecydowany oferty banków - w większości umów jest stała przez cały okres trwania kredytu i jest negocjowalna. Warto zadbać o to by była jak najniższa Wink
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 22:11    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Dzisiaj byłam w wbk i pko bp i nawet ciekawe propozycje przedstawili, więc pozostało mi zrobić podsumowanie i wybrać bank. A co do marży to racja - koszty poboczne są bardziej odczuwalne przy niższym kredycie.
dora444 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Lip 06, 2013 21:00
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sie 14, 2013 22:51    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

W PKO jak chciałam wziąć kredyt, to się okazało, że najpierw muszę zapłacić za przedstawienie mi oferty. W międzyczasie wyszło na jaw, że najpierw muszę wpłacić 5 tys., żeby w ogóle dostać kredyt...porażka.
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 9:22    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Płatność za przedstawienie oferty??? To trafiłaś na jakiś bardzo dziwny oddział, ja nic nie musiałem płacić...

a co do wpłaty 5000 to chyba że masz na myśli zaliczkę dla Budimeksu, żeby móc ruszyć z całą procedurą?
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 17:46    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

W niektórych bankach trzeba było płacić za zrobienie wizji i wycene od 250 do 350 zł, np w deutsche bank 300 zł płatne wraz ze złożeniem wniosku, ale w pko w naszym przypadku było za darmo. A 5 tys do budimexu to od razu mówili, że tak sprawa wygląda.
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 16:50    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

...w pko na pewno nie ma żadnej prowizji za przedsatwienie oferty ani żadnych 5 tys wpłacić nie trzeba....wiem bo tam pracuję. to byłaby zagłada dla banku...musiała Pani coś źle zrozumieć bo proszę mi wierzyć-każdemu doradcy zależy na pozyskaniu klienta- z tego są rozliczani...wystawienie oferty nic nie kosztuje....poza tym pko i budimex mają zawartą umowę i 1) nie ma prowizji za udzielenie kredytu, 2) nie płaci Pani za inspekcję na budowie przy każdorazowym uruchamianiu transzy, 3) nie ma żadnego kosztu związanego z analizą wniosku i wydaniem decyzji kredytowej.
jeżeli byłaby Pani zainteresowana to mogę polecić koleżankę z pracy, która zajmuje się kredytami hipotecznymiSmilepozdrawiam
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 15:53    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Taka informacje może się przyda. W banku pekao sa gdy któryś rodzic jest na urlopie macierzyńskim dochody tego rodzica nie są liczone do zdolności. O.
kasie.m 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 11, 2012 13:26
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 13:43    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Nie dawno doczytałam się w swojej umowie z bankiem, że żeby zanieśc do nich odpis księgi wieczystej z ustanowioną hipoteką muszę odczekac min. 30 dni od dnia dokonania przez sąd wpisu hipoteki. Nie mogę od razu, muszę czekac kolejny miesiąc, chyba na uprawomocnienie się wpisu...
Czy Wy też tak macie w swoich bankach? To jest standard czy wymysł PKO, żeby przedłużyć pomostówkę...
Monika-Robert 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 14, 2013 13:37
Posty: 117
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 15:34    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

U nas są to 2 tygodnie na uprawomocnienie wpisu, ale nie braliśmy w PKO kredytu Smile
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 16:49    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

W Credit - Agricole panie same mnie poganiały żebym jak najszybciej przyniósł wpis, bo po co mam wyższą ratę płacić. Smile W umowie był tylko termin DO kiedy muszę dostarczyć, czyli jak nie dokonam wpisu to cofają kredyt.
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 9:06    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

hmm w pko załatwiłam wszystko w ciągu tygodnia (Pani tylko kazała sprawdzić księgę, żeby dwa razy 200 zł nie płacić), a fakt, że zanim bank "przemielił" wszystko trochę potrwało. Akt podpisaliśmy w połowie lutego - pierwszą obniżoną ratę za kredyt zapłaciliśmy w kwietniu.
Gerald2 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Czw Lip 03, 2014 15:12
Posty: 1
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Czw Lip 03, 2014 15:16    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Sam brałem kredyt w Alior Banku i spłacam go po dziś dzień więc przemyślcie sobie co na siebie bierzecie..

http://www.ekredytowymarket.pl/ na tej stronie znajdziecie aktualne ranking kredytów, a także dużo ciekawych informacji niestety nie miałem czasu jeszcze przejrzeć wszystkiego
plejas 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pon Sie 18, 2014 10:23
Posty: 2
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 10:28    Temat postu: Re: Kredyt hipoteczny

Ja korzystałem z tej strony http://www.17bankow.com przy wybieraniu kredytu. I znalazłem tam Ciekawe oferty może jest tam coś więcej niż wy wrzucaliście.
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama