portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » II etep budowy Oś. Na Smolnej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

II etep budowy Oś. Na Smolnej

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Karol.i.Ania 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Wto Sty 28, 2014 9:43
Posty: 11
Skąd: Poznań-Nowe Miasto-Osiedle na Smolnej II

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 10:06    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

abyss87 napisał:
Pytanie czy ktoś z sąsiadów z klatki 4 etapu 2 zwrócił uwagę na jakość wykonania klatki schodowej... moim skromnym zdaniem bardzo niedbale jest ona wykończona (głównie chodzi o ściany) plus dochodzą spękania na łączeniach każdej z płyt. pewnie podobnie jest w innych klatkach, jednak nie spacerowałam po całym bloku więc nie wiem, fajnie jakby się ktoś wypowiedział jak to wygląda. Teraz każdy jest zajęty remontem swojego mieszkania ale może komuś rzuciło się to w oczy, bo mnie osobiście trochę to denerwuje


Na to mogę wam jedynie odpowiedzieć pytaniem Very Happy
Czy wcześniej wprowadzaliście się do dopiero co oddanego do użytku budynku? Jeśli nie to pewnie nie pomyśleliście o jednym. Te spękania na ścianach to stosunkowo normalna rzecz (oczywiście wszystko ma swoje granice), bo przez nawet 2-3 lata trwa proces osiadania budynku. Dodatkowo było, jest i będzie przez jeszcze trochę czasu sporo wibracji przy wykańczaniu mieszkań i conieco spękań może jeszcze dojść.
Ponad rok temu mój brat odbierał swoje nowe mieszkanie też w stanie surowym i tak samo w całym budynku gdzieniegdzie były spękania po całej wysokości ściany.
Nie wiem tylko jak to jest z poprawianiem tych spękań - w sensie kiedy by to zrobili.


Teraz chciałbym poruszyć wydaje mi się ważniejszy temat: INTERNET.
Przeczytałem wszystkie posty odnośnie tematu i nie znalazłem niczego satysfakcjonującego oprócz kogoś kto przytoczył markę Maverick - że podobno mają do nas dostarczać internet. Napisałem do nich i dostałem odpowiedź:

"Dziękujemy za zgłoszenie.

Na dzień dzisiejszy jeszcze niestety nie. Chcielibyśmy jeszcze zapytać, czy
działa u Państwa już wspólnota? Jeżeli tak, to oczywiście ona podejmuje w tej chwili decyzje odnośnie operatorów działających w Państwa lokalizacji."

No i właśnie - my odbieraliśmy mieszkanie w czwartek i jakoś nie zainteresowaliśmy się jeszcze tematem wspólnoty. Ktoś coś już wie na ten temat?

Myślę, że warto zawalczyć o to żeby ten usługodawca mógł u nas dostarczać internet, o ile to jeszcze możliwe przy fakcie, że INEA i East & West już się tym u nas zajmuje.

Dlaczego to proponuję?

Proste... INEA jest droga - chamsko ściąga kasę mówiąc szczerze. East & West już oczywiście lepiej, ale Maverick ma przyzwoite stawki za prędkości na miarę dzisiejszych czasów. Oczywiście też oferuje kablówke i inne takie, takie Smile

Ich oferta:


Dla porównania w INEI za sam internet do 50Mb/s zapłacimy 70 zł/mc a w Mavericku 75Mb/s 55 zł/mc. Przyzwoicie i nie płacimy za marketing jakiejś tam INEI.

Kto wie, kto "załatwiał" internet dla I i II etapu niech mi proszę powie.

Kolejna kwestia to zmiana forum:

Wiem, że się na pewno tutaj zaklimatyzowaliście, ale uważam, że te forum jest beznadziejne i wcale nie chodzi mi o wygląd.
Tutaj trochę postów jest, trochę postów dojdzie, tematów też jest troszkę, ale wyszukiwarka na tym forum jest tragiczna.
Jeśli wyrazicie chęć skorzystania z prywatnego forum Osiedla na Smolnej I lub II lub I i II, to mogę podjąć się założenia go - oczywiście za nic nie będzie trzeba płacić, ale gwarantuję, że będzie wygodniej.


Ok, to tyle. Czekam na odpowiedzi Smile
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 10:40    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

Jeśli chodzi o podłączenie innego usługodawcy to firmy wymagają pisemnej zgody na podłączenie budynku do sieci. Zgoda jest potrzebna między innymi dlatego, że w niektórych przypadkach trzeba położyć kable w korytkach, które będą przebiegały przez korytarze, które są częścią wspólną a to nie wszystkim właścicielom się podoba. Będzie to chyba wymagało podjęcia uchwały w tej sprawie, żeby każdy mógł się wypowiedzieć.

Jeśli chodzi o forum zamknięte dla I etapu to już takie mamy http://wspolnota-smolna13a.pl/forum/ podejrzewam, że i II etap będzie miał takie założone.
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 11:15    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

1. Spękania - tym bym się nie przejmowała - na obecnym osiedlu są remontowane w ramach gwarancji.
2. Internet - kusząca propozycja, ale niestety nie wiem jak to załatwić.
3. Forum - zgadzam się, że są dużo wygodniejsze fora, ale nie wiem czy przy takiej aktywności itd społeczność będzie chciała się przenosić, przerabialiśmy to na obecnym osiedlu i nie wypaliło.
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 11:33    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

East & West też ma dobrą ofertę więc chyba nie warto zawracać sobie głowy internetem . Co do forum też uważam, ze to nie wypali.
Karol.i.Ania 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Wto Sty 28, 2014 9:43
Posty: 11
Skąd: Poznań-Nowe Miasto-Osiedle na Smolnej II

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 12:55    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

Karolina_Piotr napisał:
East & West też ma dobrą ofertę więc chyba nie warto zawracać sobie głowy internetem . Co do forum też uważam, ze to nie wypali.


Niby tak, ale czemu nigdy nie można mieć optymalnego rozwiązania.
Można mieć internet pozwalający na jednoczesne szybkie przeglądanie stron i strumieniowanie obrazu w bardzo wys. rozdzielczości bez żadnego przeciazania łącza - takie coś oferuje Maverick.
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 15:41    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

Że pojawiające się spękania przy osiadaniu budynku na ścianach to stosunkowo normalna rzecz w nowych budynkach to wiem. Bardziej mi chodzi o brzydko wykończone klatki jeśli chodzi o tynki i malowanie, tak na odczepne jest to zrobione moim zdaniem. Poprawiać spękania będą pod koniec gwarancji, zresztą wcześniej nie ma sensu z uwagi że i tak się będą pojawiać ale szkoda że farba i jakość ścian jest nieciekawa (chyba że to ja się tylko czepiam ale nie wydaje mi się. za ceny obecnych mieszkań jakość wykończenia powinna być lepsza moim zdaniem)
Karol.i.Ania 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Wto Sty 28, 2014 9:43
Posty: 11
Skąd: Poznań-Nowe Miasto-Osiedle na Smolnej II

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 17:05    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

abyss87 napisał:
Że pojawiające się spękania przy osiadaniu budynku na ścianach to stosunkowo normalna rzecz w nowych budynkach to wiem. Bardziej mi chodzi o brzydko wykończone klatki jeśli chodzi o tynki i malowanie, tak na odczepne jest to zrobione moim zdaniem. Poprawiać spękania będą pod koniec gwarancji, zresztą wcześniej nie ma sensu z uwagi że i tak się będą pojawiać ale szkoda że farba i jakość ścian jest nieciekawa (chyba że to ja się tylko czepiam ale nie wydaje mi się. za ceny obecnych mieszkań jakość wykończenia powinna być lepsza moim zdaniem)


My nie zauważyliśmy żeby coś zostało zrobione "na odwal". Raczej nie mamy do czego się przyczepić - klatka 6sta.
Nie wiem o której klatce mówisz, ale może i masz racje, a jeśli tak to niech ktoś jeszcze z tej klatki się wypowie i możecie coś działać.

Owszem standardy powinny zostać zachowane i robota wykonana należycie, ale dziwi mnie to zdanie o cenie - przecież ceny były bardzo dobre jak na Budimex.
kasie.m 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 11, 2012 13:26
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 17:30    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

Co do zmiany forum, to na początek proponuje żeby przed dodaniem nowego tematu lub posta każdy zapoznał się z bardzo fajnym instruktarzem: Jak poruszać się po forum, dodanym przez Pana Grzegorza:
http://poznan-na-smolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=69805

I tak za nim dodamy gdzie popadnie np. ogłoszenie, sprawdzić czy nie ma takiego działu tematycznego, itd.

Bardzo by to poprawiło czytelność tego forum, ale rozumiem, że przy tylu użytkownikach ciężko jest zapanować nad porządkiem. Może jakby napisać do jakiegoś moderatora tego forum o uprawnienia pozwalające jednej osobie na przerzucanie różnych tematów w odpowiednie miejsca... Nie znam się dokładnie więc może ktoś inny obeznany w tym temacie się wypowieSmile
Karol.i.Ania 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Wto Sty 28, 2014 9:43
Posty: 11
Skąd: Poznań-Nowe Miasto-Osiedle na Smolnej II

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 17:52    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

kasie.m napisał:
Co do zmiany forum, to na początek proponuje żeby przed dodaniem nowego tematu lub posta każdy zapoznał się z bardzo fajnym instruktarzem: Jak poruszać się po forum, dodanym przez Pana Grzegorza:
http://poznan-na-smolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=69805

I tak za nim dodamy gdzie popadnie np. ogłoszenie, sprawdzić czy nie ma takiego działu tematycznego, itd.

Bardzo by to poprawiło czytelność tego forum, ale rozumiem, że przy tylu użytkownikach ciężko jest zapanować nad porządkiem. Może jakby napisać do jakiegoś moderatora tego forum o uprawnienia pozwalające jednej osobie na przerzucanie różnych tematów w odpowiednie miejsca... Nie znam się dokładnie więc może ktoś inny obeznany w tym temacie się wypowieSmile



Ja już wolę postawić na własnym serwerze i domenie porządne forum z normalnie działającą wyszukiwarką, sam mogę pilnować żeby na forum nie zapanował chaos jak tu Very Happy
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 18:00    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

Mówię o klatce 4. Nie chodziło mi, że cena Budimexu była wysoka na tle innych deweloperów, wypadał akurat korzystnie w tej kwestii (zresztą ilość sprzedanych mieszkań mówi sama za siebie). Miałam na myśli ogólnie, że drogo kosztuje własne M w nowym budownictwie, dlatego chciałabym wymagać od takiego "nowego" ładniejszej jakości wykonania w kwestii gdzie nie wynika to z większych nakładów finansowych a z chęci i dbałości wykonania
K__I__T 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Wto Sie 13, 2013 20:16
Posty: 43
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 20:52    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

abyss87 napisał:
Mówię o klatce 4. Nie chodziło mi, że cena Budimexu była wysoka na tle innych deweloperów, wypadał akurat korzystnie w tej kwestii (zresztą ilość sprzedanych mieszkań mówi sama za siebie). Miałam na myśli ogólnie, że drogo kosztuje własne M w nowym budownictwie, dlatego chciałabym wymagać od takiego "nowego" ładniejszej jakości wykonania w kwestii gdzie nie wynika to z większych nakładów finansowych a z chęci i dbałości wykonania


Jasne, ale tu akurat ma rację Karol.i.Ania, bo nowy budynek właśnie rządzi się swoimi prawami - podobnie z czasem popękają ściany w mieszkaniach i trzeba będzie zrobić remont (w ramach gwarancji też są naprawy przewidziane). To normalne i tak to wygląda w każdej inwestycji nowej.
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 21:17    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

Karol.i.Ania napisał:
Karolina_Piotr napisał:
East & West też ma dobrą ofertę więc chyba nie warto zawracać sobie głowy internetem . Co do forum też uważam, ze to nie wypali.


Niby tak, ale czemu nigdy nie można mieć optymalnego rozwiązania.
Można mieć internet pozwalający na jednoczesne szybkie przeglądanie stron i strumieniowanie obrazu w bardzo wys. rozdzielczości bez żadnego przeciazania łącza - takie coś oferuje Maverick.



Rozumiem Twoje podejście do kwestii internetu i też uważam, że Maverick jest lepszy jeżeli chodzi o usługi ale sądzę, że mamy teraz większe problemy niż internet Smile . Jeżeli chcesz działać w tej kwestii to na pewno Cię poprzemy jak załatwisz wszystko formalnie

Ja szczerze mówiąc nie oglądałam jakości wykonania klatki ale jak będziemy na ponownym odbiorze to się tym zainteresuje.
Paulina_Marcin 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Sty 30, 2014 16:45
Posty: 2
Skąd: Poznań-Smolna

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 17:01    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

Witamy serdecznie Smile
Jesteśmy nowymi sąsiadami (mamy nadzieję bo w poniedziałek odbieramy klucze).

Mam pytanie do osób które już odebrały swoje mieszkania.

W których klatkach były największe problemy związane z odbiorem?

Pytam ponieważ dowiedziałem się od p. Krzysztofa który odbiera mieszkania, że niektóre klatki są wykonane idealnie, a w niektórych klatkach jest gorzej.

I drugie pytanie:

Jakie numery mieszkań podlegają pod jaką klatkę? Czy jest to gdzieś podane?

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdro Smile
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 18:06    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

My mieszkamy w 1 klatce, odbiór przebiegł bez problemów, nie mieliśmy się do czego przyczepić Wink

Numery mieszkań które są w klatce napisane są na drzwiach wejściowych do każdej z nich, 1 - 38 to klatka 1. ; )
Karol.i.Ania 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Wto Sty 28, 2014 9:43
Posty: 11
Skąd: Poznań-Nowe Miasto-Osiedle na Smolnej II

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 19:42    Temat postu: Re: II etep budowy Oś. Na Smolnej

My odbieraliśmy 23.01 w czwartek rano i nie było nic do czego można byłoby się przyczepić. Odbierał z nami Pan z Borabud'u. Wszystko trwało 1,5h (a mieszkanie 38,2m2).

Mowa o mieszkaniu z klatki 6stej - nawet nie zapamiętaliśmy jeszcze zakresu numerków z tej klatki ale chyba 176-214.
Odpowiedz do tematu Strona 33 z 36 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama