portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Administracyjne » Forum » Opłaty
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Opłaty

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Gojda1 
   

Bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:31
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 9:28    Temat postu: Re: Opłaty

Być może będzie mniej, jeśli dzisiaj dogadamy się w kwestii np. sprzątania klatek schodowych i hali garażowej. Są to jedne z największych pozycji w czynszu.
A uzgodniliśmy już między sobą, że codzienne sprzatanie jest zbędne.
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 9:49    Temat postu: Re: Opłaty

Nie do końca. Poprosiłam o szczegółowe informacje naszego zarządcę i pozycja w planie pt. utrzymanie czystości,zieleni i odśnieżanie w wysokości 92 827,44 pln rocznie czyli 7 735,62 pln miesięcznie dzieli się następująco (podaję kwoty miesięcznie):
1. 3 644,49 pln na utrzymanie terenu zewnętrznego: sprzątanie, odśnieżanie
2. 3 416,94 pln na utrzymanie terenów zielonych
3. 674,19 pln nasprzątanie klatek schodowych

Więc na te klatki to grosze idą. Ale HALLLLLOOOO na ogrodnika w grudniu,styczniu, lutym, marcu wywalamy 3,5 koła miesięcznie????!!!!! ZIMĄ???? Idzie się załamać!
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 9:59    Temat postu: Re: Opłaty

1- Jasne jeśli większość zadecyduje że sprzątanie będzie odbywało się 1 lub 2 x w tygodniu to było by super .
2 - Opłaty za eksploatację hali garażowej też trzeba obniżyć , opłaty się dublują z tymi za mieszkanie , zauważcie że stawka za m2 za sprzątania jest wyższa w hali garażowej niż za teren zewnętrzny.
3 - Czy niektórych przeglądów nie idzie połączyć razem aby wynegocjować lepszą ofertę , nie znam się na tym ale to tylko pomysł .
4 - Jest również pomysł niektórych mieszkańców aby na naszym terenie postawić jakieś reklamy ( 1lub 2szt ) które by zarabiały na przyszłe remonty czy inne sprawy , warto by się nad tym zastanowić .
5 - Myślę że warto by było podsunąć pomysł aby punkt administracji choć raz w tygodniu był czynny w godzinach popołudniowych np. do godz 18 czy nawet 19 wielu z nas pracuje do godzin popołudniowych i nie jest w stanie cokolwiek załatwić w punkcie administracyjnym.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 10:08    Temat postu: Re: Opłaty

Masz rację z tymi pracami ogrodniczymi w sezonie zimowym .
Rozumiem że za sprzątanie klatek nie są to wielkie pieniądze ale gdyby obniżyć o połowę z 674zł to zrobi się 3.337 zł x 12 mc = 4.040 zł drogą nie chodzi i tak z poszczególnymi pozycjami to można zaoszczędzić niezłe pieniądze .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Gojda1 
   

Bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:31
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 10:42    Temat postu: Re: Opłaty

Myslimy podobnie, więc trzeba działac.
Dzisiaj na zebraniu trzeba koniecznie podjąć ten temt.

Potem wybrać osoby do "czuwania" nad zarządcą.
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 11:07    Temat postu: Re: Opłaty

sue24_login napisał:
Nie do końca. Poprosiłam o szczegółowe informacje naszego zarządcę i pozycja w planie pt. utrzymanie czystości,zieleni i odśnieżanie w wysokości 92 827,44 pln rocznie czyli 7 735,62 pln miesięcznie dzieli się następująco (podaję kwoty miesięcznie):
1. 3 644,49 pln na utrzymanie terenu zewnętrznego: sprzątanie, odśnieżanie
2. 3 416,94 pln na utrzymanie terenów zielonych
3. 674,19 pln nasprzątanie klatek schodowych

Więc na te klatki to grosze idą. Ale HALLLLLOOOO na ogrodnika w grudniu,styczniu, lutym, marcu wywalamy 3,5 koła miesięcznie????!!!!! ZIMĄ???? Idzie się załamać!


A zaliczki na ogrzewanie nikt nie płaci latem? Standardem w przypadku czynszów jest to, że cała roczna kwota opłat dzielona jest na miesiące, tak aby czynsz był stały w trakcie roku a nie zmieniał się z miesiąca na miesiąc.
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 11:13    Temat postu: Re: Opłaty

No to mamy w sezonie "zielonym" najbardziej ekskluzywnego ogrodnika. Tylko się cieszyć.
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 11:16    Temat postu: Re: Opłaty

Przyglądam się tej całej dyskusji dot. rozliczenia rocznego oraz nowych stawek i wg mnie wcale nie są wygórowane. Możemy poszukać pewnych oszczędności (np. ograniczenie sprzątania, wyłączenie niskiego oświetlenia zewnętrznego), ale bez popadania w skrajności. Za chwilę dojdziemy do absurdów w stylu wyłączamy windy, szlaban i drzwi do hali garażowej, ponieważ zużywają za dużo energii elektrycznej. Daleki jestem od stawania w obronie Masters, ale biorąc pod uwagę, że musieli oszacować pewne kwoty to przy przeszło 180 mieszkaniach kwota na minusie nie jest porażająca.

Odniosę się jeszcze do pomysłu postawienia reklam na terenie osiedla - z mojej strony na pewno nie będzie zgody na takie rozwiązanie.
Gojda1 
   

Bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:31
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 11:23    Temat postu: Re: Opłaty

Nikt nie chce skrajności, ale zdecydowanie rozsądku.

Stawki może nie są wygórowane, ale nie są niskie.

W moim przypadku czynsz się zwiększy o ok 70zł. Także oszczędnościami jestem bardzo zainteresowana.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 11:55    Temat postu: Re: Opłaty

Każde zaoszczędzone 100zł/mc jest dobre a zwłaszcza gdy budynek będzie się starzał i będą potrzebne jakieś remonty lub awarie , oby takich nie było .

Jasne że w absurdy nie można popadać ale jeśli coś jest niepotrzebne to po co ma się palić zwłaszcza klatki schodowe nocą 10-12godzin .

Kwota na minusie faktycznie nie jest wielka przeliczając na 176 mieszkań ale gdyby nie to zapotrzebowanie na energię to byli byśmy na wierzchu .

Musimy coś wybrać : albo wielkie niedopłaty na koniec roku z tytułu zużytych mediów albo miesięcznie większe zaliczki na media co równa się z miesięcznym zwiększeniem czynszu , innego rozwiązania nigdy nie będzie .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 12:18    Temat postu: Re: Opłaty

Ja jestem zadowolony z pracy Administracji naszego osiedla. Klatki są czyste, latem tereny zielone zadbane. Widać ekipę sprzątającą. Cieszę się, że w budynku są windy (nie chciałbym w ramach oszczędności ich wyłączać), na zewnątrz ładnie oświetlone osiedle (nie chciałbym żeby w okolicy naszego budynku panowała ciemność).

Co do czynszu to nigdy nie jest tak, że zarządcy uda się idealnie go oszacować na nowym budynku. Czynsze zazwyczaj ustabilizują się po ok. 1-2 latach.

Rozumiem, że jeśli Masters na samym początku dałby nam wyższy czynsz niż płacimy i teraz okazałoby się niższy - to Administracja byłaby super. Niestety okazało się odwrotnie i teraz jest ZŁY.

Rzadko biorę udział w dyskusjach, ponieważ na tym forum wiecznie mieszkańcy marudzą. Jeśli tak źle tutaj się Wam mieszka, proponuję sprzedaż mieszkania i poszukania lepszego z niższym czynszem.
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 13:02    Temat postu: Re: Opłaty

smolna_13A napisał:
Ja jestem zadowolony z pracy Administracji naszego osiedla. Klatki są czyste, latem tereny zielone zadbane. Widać ekipę sprzątającą. Cieszę się, że w budynku są windy (nie chciałbym w ramach oszczędności ich wyłączać), na zewnątrz ładnie oświetlone osiedle (nie chciałbym żeby w okolicy naszego budynku panowała ciemność).

Co do czynszu to nigdy nie jest tak, że zarządcy uda się idealnie go oszacować na nowym budynku. Czynsze zazwyczaj ustabilizują się po ok. 1-2 latach.

Rozumiem, że jeśli Masters na samym początku dałby nam wyższy czynsz niż płacimy i teraz okazałoby się niższy - to Administracja byłaby super. Niestety okazało się odwrotnie i teraz jest ZŁY.

Rzadko biorę udział w dyskusjach, ponieważ na tym forum wiecznie mieszkańcy marudzą. Jeśli tak źle tutaj się Wam mieszka, proponuję sprzedaż mieszkania i poszukania lepszego z niższym czynszem.


Popieram Super
JarekJ 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Pon Maj 02, 2011 14:58
Posty: 245
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 13:23    Temat postu: Re: Opłaty

W spółdzielni "Osiedle Młodych" za mniejsze mieszkanie płaciłem większy czynsz i to bez garażu, sprzątania klatek, oświetlonych klatek i windy. Więc jak dla mnie tragedii nie ma, ale jeżeli jakieś racjonalne kroki w kierunku oszczędności poczynimy to nie mam nic przeciwko, bylebyśmy tymi oszczędnościami nie doprowadzili do wyglądu bloku i okolicy podobnego do sąsiednich kamienic z Zawad.
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 15:48    Temat postu: Re: Opłaty

Też jestem za ograniczeniem kosztów, ale w rozsądny sposób.

Na pewno musimy zrobić żeby światło na klatkach schodowych wyłączało się 2-3 minutach.

Dość szybko załącza się niskie oświetlenie. Zastanawiam się czy załącza to automat. Może warto zamontować czujnik zmierzchowy, albo wyregulować automat jeśli taki jest. Oczywiście tutaj musiałby wypowiedzieć się nasz elektryk.

---
Pamiętajmy w sobotę o akcji Godzina dla Ziemi zgaśmy światło o 20:30. Włączmy się do zmian.

Godzina dla Ziemi WWF to prosta idea, która szybko przerodziła się w największą na świecie inicjatywę społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, aby skupić się na tym, co łączy nas wszystkich - na naszej planecie.

Łatwo jest zapomnieć, w jak wielkim stopniu zależymy od naszej planety i jak wiele z niej czerpiemy – powietrze, jedzenie, paliwo, wodę. Zapominamy także o tym, że nasze codzienne działania – począwszy od energii, której używamy po jedzenie, które kupujemy – mają wpływ na jej los. Godzina dla Ziemi WWF to szansa, aby pokazać nasze zaangażowanie w ochronę środowiska nie tylko przez jedną godzinę, rok, ale na co dzień.

http://www.godzinadlaziemi.pl
asia_kra 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Paź 05, 2013 23:11
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 16, 2013 23:42    Temat postu: Re: Opłaty

Wracając do wieczystego użytkowania itp., po otrzymaniu aktu notarialnego normalnie składa się w sądzie wniosek o założenie księgi wieczystej tak? Czytając umowę deweloperską tak wywnioskowałam, ale pomału gubię się w tym wszystkim.
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama