portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Administracyjne » Forum » Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mobius 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Śro Maj 30, 2012 20:13
Posty: 8
Skąd: Poznan

PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 2:08    Temat postu: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Moi Drodzy,

Komu do wafla przyszło do głowy, żeby zamykać bramę znajdującą się zaraz za szlabanem po 23:00???????!!!!!!!

Wg Pana "ochraniacza" to zarządzca osiedla dał takie wytyczne..
To ja się pytam gdzie są przestrzegane przepisy dotyczące dróg przeciwpożarowych albo dojazdów służb ratunkowych do poszkodowanych/potrzebujących jak ja dziś 5min stałem jak debil po stronie osiedla czekając aż łaskawie ktoś mi otworzy bramę!!!! Oczywiście okazało się, że "ochraniacz" już o 0:30 śpi zamknięty w swojej kańciapie. A więc stałem kolejne 3 długie minuty zanim Pan otworzył sobie zamknięte na klucz drzwi od kańciapy, znalazł klucz od furtki i ją otworzył po czym szukał kolejnego klucza od bramy!!! I tu kolejny pieprzony nonsens na tym osiedlu. Mamy jeden klucz otwierający wszystkie bramki brameczki furteczki drzwi i drzwiczki a tu ten sam klucz już nie pasuje do bramy!! NIE KUPIŁEM TU MIESZKANIA ŻEBY SIĘ CZUĆ JAK NIEWOLNIK!!!

Wyobraźmy sobie, że kobieta rodzi..ochraniacz poszedł na obchód i jest godzina 23:01....

Albo mamy Gości na rodzinnej imprezie i nagle jeden z naszych rodziców zasłabł i jest 23:01....a ochraniacz nadal na obchodzie....


Więc reasumując albo się coś w tej kwestii zmieni albo muszę tu w tej chwili przeprosić wszystkich mieszkańców mających okna skierowane w kierunku ul. Hllonda a w szczególności tych co mieszkają blisko owej bramy za regularne trąbienie pomiędzy 23:00 a 6:00 ponieważ w tych właśnie godzinach najczęściej przemieszczam się autem!!!!!!!!!!!!

Do następnego trąbnięcia!!

....i jeszcze pytanie ?? Czy za godziny przespane przez ochraniacza też płacimy jako wspólnota!!!!!!??????

Osobiście mogę przejąc jego obowiązki i pilnować osiedla z własnego łóżka a gażę Pana Ochraniacza proszę przelewać na moje konto 10 11.............. .
trelemorela 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 20, 2011 23:28
Posty: 87
Skąd: Poznań Katowicka

PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 7:48    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Mobius, rozumiem że się zirytowałeś, ale wydaje mi się że wszystkie Twoje wnioski można wprowadzić bez podnoszenia głosu i tylu wykrzykników. Po prostu trzeba to uzgodnić i być może wniosek będzie taki jak piszesz - poprosimy o wymianę zamka na pasujący do naszych kluczy albo o jakieś inne rozwiązanie. Nikt o tym nie myślał chyba do tej pory, a Twoje argumenty mi się podobają

Natomiast trąbienie pod oknami sąsiadów po to, żeby coś udowadniać zarządcy to postawa oględnie mówiąc niegodna. Przedstawiałeś różne straszne historie i teraz sobie wyobraź, że ta ciężarna kobieta która rodziła po 23, już urodziła. Wraca do domu i przez przypadek jest sąsiadką, która ma okna od strony Hlonda. Właśnie minęła 23 i udało jej się ululać dziecko i ma chwilę żeby odpocząć. I to właśnie Ty wracasz do domu i uruchamiasz klakson... Smile
przemekp 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Maj 01, 2011 19:47
Posty: 249
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 8:43    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Możesz trąbić, aczkolwiek pewnego razu skończy się to tak, że zamiast strażnika prędzej zjawi się patrol Policji w związku z zakłócaniem ciszy nocnej.

Proponowałbym raczej ustalić z Zarządcą i firmą ochroniarską do czego zobowiązany jest strażnik, czy może spać na dyżurze. Ponadto zawsze można strażnika wyposażyć w telefon komórkowy i w nagłym przypadku szybko się z nim skontaktować, aby otworzył bramę.

Klucze do bramy dla wszystkich to wg mnie słabe rozwiązanie - kilka osób zamknie bramę, a kilka nie. Nie po to kupowałem mieszkanie na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu, aby teraz na noc nie zamykać bram.
JarekJ 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Pon Maj 02, 2011 14:58
Posty: 245
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 9:02    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Rozwiązaniem może być zainstalowanie dzwonka przy bramie, który będzie wzywał ochroniarza oraz przesunięcie godziny zamykania bramy, np. na godz 24:00 albo 1:00. Albo bardziej wygodne dla wszystkich to zainstalowanie systemu automatycznego otwierania/zamykania bramy.
mobius 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Śro Maj 30, 2012 20:13
Posty: 8
Skąd: Poznan

PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 12:03    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Odniosę się najpierw do propozycji JarkaJ. Oczywiście otwierana automatycznie brama jest tu chyba najlepszym rozwiązaniem ale już instalowanie dzwonka żeby "obudzić" ochroniarza to już bzdura. Większość osiedli ma rozwiązanie z pierwszego mojego zdania w tym poście lub SAM szlaban!!!

A teraz do PrzemkaP I tu kolejny nonsens. Ochrona jest po to, żeby nie spała w nocy tylko pilnowała Twojego "mieszkanie na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu"!!!
A co do telefonu komórkowego to chyba nie byłeś nigdy w kryzysowej sytuacji! wtedy najczęściej nie ma pod ręką telefonu lub nr do ochrony a jak jest to nie zmienia to szybkości reakcji śpiącego ochroniarza... A jak już ktoś ci krzywdę bdzie robił w hali garażowej to możesz użyć tego telefonu do obrony niż do dzwonienia bo tam nie ma zasięgu!! Są też inne miejsca, z których i Ty i ochrona się nie dodzwoni na Twoim ogrodzonym i strzeżonym osiedlu!!!!!!!
przemekp 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Maj 01, 2011 19:47
Posty: 249
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 14:24    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Jak wszystko będziemy uzasadniać kryzysowymi sytuacjami to najlepiej zlikwidujmy ogrodzenie, wszystkie drzwi i okna, wtedy będzie najszybciej wszędzie dotrzeć. I nie wiem gdzie wyczytałeś w moim komentarzu, że ochrona może spać. Nie znam zasad jakie zostały uzgodnione z firmą ochroniarską, dlatego napisałem, aby to ustalić.

A co do kryzysowej sytuacji - np. żona rodzi albo teściowa zasłabnie, to przepraszam bardzo, ale jak wzywasz pogotowie? Sygnałami dymnymi? Ja bym jednak skorzystał z telefonu komórkowego, a tam istnieje coś takiego jak książka adresowa, więc nikt nie każe Tobie uczyć się numeru do strażnika na pamięć. Z kolei sam organizując transport możesz nie znaleźć kluczyków do samochodu, skoro z komórką może być problem, itd. itp.

Tak więc możemy sobie mnożyć różne okoliczności uzasadniające to lub tamto, ale ogrodzenie i bramy są między innymi po to, żeby je zamykać, aby np. nikt niepowołany nie dostał się na teren garażu. Bo jak na razie wykluczam, żeby chciał mnie napaść sąsiad Wink
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 21:38    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Moi drodzy przepraszam zajmę swoje stanowisko w tej sprawie:

Zgadzam się z wypowiedzią Mobiusa do momentu trąbienia czego nie popieram .

Ochrona jest po to aby pilnowała naszego mienia , spanie na służbie jest niedopuszczalne i mam nadzieje że to się nie powtórzy , podsumowując pierwszą żółta kartkę Firma Juventus już otrzymała teraz kolejną żółtą kartkę co to oznacza wszyscy wiemy .

Co do bramy zamykanej na klucz to jest chory pomysł , to po co jest szlaban , wielu z Was dorabiało piloty , pytam po co aby mieć jeszcze jedną przeszkodę bramę nie do otwarcia ?
Sam sobie odpowiem szlaban jest właśnie po to aby każdy mieszkaniec mógł sobie sam otworzyć a ochrona ma za zadanie pilnowania aby nikt się nie prześlizną pod szlabanem .

Jeżeli wracam z pracy po 23 zastaje zamknięta bramę , ochroniarza nie ma ponieważ jest na obchodzie wraca po 15 minutach , nim poszuka kluczy i mi otworzy bramę to mnie jasny szlak trafi Kwasny Kwasny Kwasny .

Może jeszcze ktoś wpadnie na genialny pomysł abym zatrzymał się przed szlabanem i zamkniętą bramą na klucz i wyszedł z samochodu i sam sobie otworzył owa bramę zostawię bez komentarza .

Nie rozumiem po co nam szlaban i brama ? Mam genialny pomysł zdemontować szlaban i zrobić bramę na pilota i sprawa rozwiązana nawet mysz się nie prześliźnie Rotfl Rotfl Rotfl .

Telefon do Ochrony jeśli ktoś potrzebuje , ja mam wpisany w komórce .
http://poznan-na-smolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=69406

Przemku
piszesz że nie wszystko powinniśmy uzasadniać kryzysowymi sytuacjami ale nie chciałby aby komuś przez poroniony pomysł lub zaniedbanie coś się stało , dopiero wtedy zastanawiamy się czy mogliśmy tego uniknąć .
Zostawiam temat do przemyślenia dla Administratora .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
mobius 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Śro Maj 30, 2012 20:13
Posty: 8
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 1:41    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

kolejny dzień godzina 0:45.. Brama zamknięta na klucz a ochroniarz znów śpi!!! ... nie trąbiłem ze względu na wspólnych sąsiadów ;]

Dorzucam postulat, aby w kańciapie ochrony paliło się światło od zmierzchu do świtu. W tej chwili jest tam tak ciemno, że nie widać nawet co się śni ochronie!

Grigori oczywiście rozwiązanie z bramą na pilota jest tutaj najlepsze.

A do pozostałych postów - CHODZI MI TYLKO O ZDROWY ROZSĄDEK!!
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 20:59    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Zawsze miałem dobre zdanie o firmie Juventus to że są drodzy to inna para kloszy ale teraz do rzeczy :

1 - Panowie Ochroniarze pracują po 24 godziny , mało tego zmieniają się rano organizm już po 12 godzinach jest zmęczony a tutaj trzeba jeszcze być aktywnym drugie tyle i to na dodatek w nocy i tutaj robi się problem Exclamation .

2 - Mój postulat do Administratora i Firmy Juventus aby ochroniarze zmieniali się po 12 godzinach wtedy możemy liczyć na to że żaden z Panów nie będzie przemęczony i nie przydarzy mu się żadna wpadka .
To my stawiamy warunki Firmie ochroniarskiej i to my płacimy zatem proszę wszystkich mieszkańców o wzięcie udziału w Ankiecie :

http://poznan-na-smolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=531922#531922

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
przemekp 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Maj 01, 2011 19:47
Posty: 249
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 22:47    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Cytat:
Może jeszcze ktoś wpadnie na genialny pomysł abym zatrzymał się przed szlabanem i zamkniętą bramą na klucz i wyszedł z samochodu i sam sobie otworzył owa bramę zostawię bez komentarza .

Nie rozumiem po co nam szlaban i brama ? Mam genialny pomysł zdemontować szlaban i zrobić bramę na pilota i sprawa rozwiązana nawet mysz się nie prześliźnie Rotfl Rotfl Rotfl .


Dla mnie akurat nie było by problemem wyjście z samochodu po to, aby otworzyć sobie bramę kluczem. No ale o gustach się nie dyskutuje Smile

Co do bramy na pilota to wydaje mi się, że trzeba by zmieniać konstrukcję całej bramy - z tego co pamiętam to obecnie otwiera się ona do środka osiedla co może stwarzać niebezpieczeństwo dla samochodów wyjeżdżających z garażu. Inna sprawa, że taka brama będzie otwierać się wolniej niż podnosi się obecnie szlaban. No i kwestia obciążenia - czy mechanizm bramy przetrzyma kilkaset albo i więcej cykli w ciągu dnia?
gosiatro 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 12, 2011 10:35
Posty: 204
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 23:35    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

na osiedlu Zodiak a dokładniej na Lwa są takie bramy i wszystko funkcjonuje dobrze...

Szczerze to nie mam ochoty wychodzić z samochodu i otwierać sobie bramy kluczem przejezdżać po czym znowu wychodzić i zamykać... zwłaszcza zimą albo podczas deszczu.

Jak dla mnie albo niech ten ochroniarz będzie ogarnięty i to otwiera od razu albo w ogóle bramy nie zamykać. Tym bardziej że ja również wracam w nocy do domu.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 23:42    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Przemku co do bramy i mechanizmu to temat na później , tylko zastanawia mnie czemu ma służyć zamykanie bramy po 23 .00 na klika godzin , bo o godzinie 5.00 jest już otwarta Shocked .
Przecież mamy ochronę to po co nam zamykanie bramy ?

Zobaczymy jakie komentarze będą zimą jak brama przymarznie Very Happy Very Happy Very Happy .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
HallMa 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 10:46
Posty: 101
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 0:49    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

grigori24 napisał:
Przemku
Przecież mamy ochronę to po co nam zamykanie bramy ?

.


A może właśnie dlatego żeby ochroniarz mógł się wyspać. Jak bramę na klucz zamknie żadnego auta nie przeoczy.
Parisians 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 02, 2012 23:16
Posty: 51
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 14:08    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Wczoraj wracałem o 00:20,

stałem pod bramą z 5 minut.

Ochroniarz spał jak zabity w swoim łóżeczku w zamkniętej kanciapie.
Bez pukania w szybę ani rusz.

Powiem Wam, że ten nadzór, czy jak to tam zwał, to czysta fikcja.

Całe gangi mogłyby wchodzić na osiedle, zdemolować pół obiektu
lub ukraść co nieco, a te Nasze niedźwiedzie nic by nie zobaczyły.

Pieniądze wydane bardzo nieefektownie - jedyna relatywnie efektywna ochrona, to zamykanie za sobą drzwi.

Słabym punktem jest natomiast siatka w garażu podziemnym oddzielająca
garaż od strony Parku. Byle bandzior z nożycami do blachy w ręku i jest w garażu...
przemekp 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Maj 01, 2011 19:47
Posty: 249
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 14:58    Temat postu: Re: Zamykanie bramy po 23:00!! WTF!!!!!

Cytat:
Słabym punktem jest natomiast siatka w garażu podziemnym oddzielająca
garaż od strony Parku. Byle bandzior z nożycami do blachy w ręku i jest w garażu...


Dokładnie to samo przyszło nam na myśl jak zobaczyliśmy tą siatkę. Zresztą całe ogrodzenie nie grzeszy ani wysokością ani wytrzymałością. Poza tym chciałbym widzieć jak będą wyglądały miejsca postojowe przy tych oknach w garażu zimą jak będzie nawiewać śnieg. Z tą "ażurowością" to Budimex zdecydowanie przesadził.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama