portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Komunikacja » Forum » Nowa linia autobusowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nowa linia autobusowa

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 09, 2014 21:30    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

78 nie jeżdze, bo ma okrutne opóźnienia. Ew. Śródka-Smolna, jest w miare szybko podstawiany na Śródce, mozna poczekac pare minut w środku autobusu. Ale w kierunku do Śródki wole iść parę minut dłużej na rynek wschodni- większa szansa że coś w końcu przyjedzie, i z punktualnością prawie-całkiem-znośnie.

Mamy na siłę jeździć 78, żeby dostrzegli wyższą frekwencje?
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 9:43    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

ja wole rowerem do pracy dojechac. szybciej i nie wkurzam sie wlasnie na niejadace 78.
kasie.m 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 11, 2012 13:26
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 17:55    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Dokładnie, wyższej frekwencji 78 nie będzie jeśli nie zrobią coś z punktualnością. Ja chodziłam na ten aut o różnych porach w ciągu dnia i zawsze spóźniał się od 10 do 20 min. Teraz chodzę na Rynek Wschodni jest lepiej, ale autobusy podjeżdżają wszystkie o podobnej godzinie a później jest luka 15 minSad
Też mam zamiar pisać do nich w obu sprawach. Może jakby mieli więcej takich zgłoszeń to coś by pomogło....
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 11:37    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Asia_Tor_Pozn napisał:
ja wole rowerem do pracy dojechac. szybciej i nie wkurzam sie wlasnie na niejadace 78.


Dokładnie, pogoda służy, a w godzinach szczytu z kierowców się po prostu śmieje mijając najszybsze porsche Razz
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 11:40    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

kasie.m napisał:
Dokładnie, wyższej frekwencji 78 nie będzie jeśli nie zrobią coś z punktualnością. Ja chodziłam na ten aut o różnych porach w ciągu dnia i zawsze spóźniał się od 10 do 20 min. Teraz chodzę na Rynek Wschodni jest lepiej, ale autobusy podjeżdżają wszystkie o podobnej godzinie a później jest luka 15 minSad
Też mam zamiar pisać do nich w obu sprawach. Może jakby mieli więcej takich zgłoszeń to coś by pomogło....



Kiedyś jeździłem 78 na Szarych Szeregów, a więc do samego końca, rozwiązaniem problemu spóźnień tej linii byłoby rozwiązanie korków na Obornickiej ... tam jest największa gimela jeśli chodzi o powolną jazdę tego autobusu o każdej porze dnia podobny syf jest na skrzyżowaniu Piątkowskiej/al. Solidarności, a później na skrzyżowaniu Lechickiej/Naramowicka, to są aż 3 newralgiczne punkty w mieście gdzie non stop są korki i to na tej akurat trasie.
ginko75 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Sob Lis 10, 2012 14:45
Posty: 120
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 11:51    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Dobrym rozwiązaniem to by któraś z linii jadących przez Główną
skręciłaby w Smolną a potem z przystanku Hlonda mogłaby skręcić w lewo
tak by pojechała obok bloków Tumski Park, lub od razu na rondo.
Mielibyśmy wtedy dostęp na Hlonda do 2 linii autobusowych.

Pozdr.
JoannaWeronika 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Nie Lip 22, 2012 15:50
Posty: 88
Skąd: Poznań-Rataje

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 14:40    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Nie no - mamy 4 ( CZTERY ! ) linie autobusowe praktycznie pod nosem a WY jeszcze kombinujecie jak to ulepszyć ? Naprawdę nie ma innych problemów w otoczeniu ? Wolałabym lampy w drodze przez Park na plebanie, albo lepszy chodnik na Smolnej, albo jeden klucz do obu furtek od Parku, albo ... Wink
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 19:42    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

bo wiesz JoannaWeronika, za daleko trzeba dojsc, to moze postulujcie za Smolbusem, by pod same bloki podjezdzal...ehh
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 13:44    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

JoannaWeronika napisał:
Nie no - mamy 4 ( CZTERY ! ) Wolałabym lampy w drodze przez Park na plebanie, albo lepszy chodnik na Smolnej, albo jeden klucz do obu furtek od Parku, albo ... Wink


Jak dobrze pójdzie Zarząd Dróg Miejskich w 2015 roku wyremontuje chodnik na ul. Smolnej bo Rada Osiedla Główna przeznaczyła trochę środków na ten cel.
Jeśli chodzi o oświetlenie parku to w 2015 roku Zarząd Zieleni Miejskiej ma wykonać dokumentację techniczną budowy oświetlenia, także ze środków Rady Osiedla Główna, więc samo oświetlenie raczej od 2016 r.
JoannaWeronika 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Nie Lip 22, 2012 15:50
Posty: 88
Skąd: Poznań-Rataje

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 14:28    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Cieszę się bardzo. Dziękuję Razz
kasie.m 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 11, 2012 13:26
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 17:10    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Jeśli mamy przystanek i jest rozkład jazdy to oczekuję że autobus przyjedzie +/- 3 min a nie +/- 20 min. To chyba nie są zbyt duże oczekiwania stojąc w deszczu/śniegu/słońcu, bez wiaty heh.
Mamy forum więc możemy podzielić się uwagami i pomysłami jak polepszyć naszą okolicę w każdej kategoriiSmile Osiedle będzie robić się coraz liczniejsze więc może MPK nie będzie obojętne na nasze wnioski...
JoannaWeronika 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Nie Lip 22, 2012 15:50
Posty: 88
Skąd: Poznań-Rataje

PostWysłany: Pią Paź 17, 2014 8:31    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Stanie w słońcu to same plusy w kwestii wit.D, walki z depresją, ładnej cery; w przypadku deszczu zawsze można pochwalić się kolorową Wink parasolką a śnieg ostatnimi laty pada tak rzadko, że można go potraktować jako osobliwość i napawać się pięknem opadających ruchem wirowym płatków. Naprawdę uważasz, że jeżeli będziesz miała pętle naprzeciw klatki schodowej to autobus zacznie jeździć punktualnie co do owych trzech minut ? Zmieniajmy co się da zmienić, na długość korków w Poznaniu nie mamy raczej żadnego wpływu. Ale masz rację - forum jest po to by dyskutować i wysuwać pomysły. Ja akurat jeżdżę autobusami i generalnie przyjmuję co MPK da, bo wiem, że na więcej ich nie stać. Mamy 4 linie, rozkład podany więc przy odrobinie dobrej woli można zdążyć. Zostałam już rozpieszczona informacją o planach dot. chodnika na Smolnej i oświetlania Parku - bardzo mnie to cieszy Razz Teraz postulowałabym za rewitalizacją i utrzymaniem porządku w starej części Parku ( okolice mostku i tamta strona zalesienia). Uważam, że okolica ma potencjał, trzeba tylko dać jej szansę. Pozdrawiam Razz
RenaLFC 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 15, 2014 18:13
Posty: 108
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 14:13    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Mnie najbardziej ucieszyło, że możemy teraz korzystać też z części linii podmiejskich, dzięki czemu na rynek wschodni jeździ więcej autobusówVery Happy
Sylwia89 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Nie Lut 15, 2015 0:35
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 21:05    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

Super by było, jakby 78 jeździł częściej, ale to chyba marzenie..
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 21:23    Temat postu: Re: Nowa linia autobusowa

W programie wyborczym, wspomniałem że jako Radny Osiedlowy podejmę wszelkie działania aby zwiększyć częstotliwość kursowania linii 78.

Czy to się uda tego nie wiem ale warto powalczyć prawda.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama