portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Administracyjne » Forum » Zebranie wspólnoty
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zebranie wspólnoty

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kayakar 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 12, 2011 13:13
Posty: 35
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 24, 2012 9:09    Temat postu: Zebranie wspólnoty

Witam,
wczoraj w mojej klatce na tablicy ogłoszeń pojawiła się informacja o planowanym Zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej Smolna 13A.
Spotkanie odbędzie się 30.10.2012 o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 85, ul. Tomickiego 16 w Poznaniu.
Reszta informacji odnośnie dokumentów które trzeba zabrać itp. do przeczytania na ogłoszeniu.

Pozdrawiam
Piotr-Smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Pią Kwi 27, 2012 15:31
Posty: 103
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 18:24    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

A czy ktoś dostał harmonogram zebrania?
Jest informacja, że mamy dostać go w dalszym terminie.
Do zebrania 2 dni, a harmonogramu nie ma.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 18:41    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Otrzymaliśmy program zebrania , uchwały , Listę zadań wykonanych przez Administracje Masters od Czerwca do Października 2012r , pełnomocnictwo .
Mogę jutro zrobić ksero i we wtorek go Tobie podam .

Trochę dziwi mnie ten termin zebrania tuż przed Wszystkimi Świętymi Shocked .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Freeees 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Cze 25, 2012 21:33
Posty: 30
Skąd: Środa Wlkp.

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 21:23    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Ja również nie otrzymałem żadnej korespondencji dotyczącej zebrania, a o samym spotkaniu dowiedziałem się z forum i z tablicy ogłoszeń :-/
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 23:19    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Jakie wrażenia po Zebraniu Very Happy Very Happy Very Happy .
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
aparatka 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Czw Paź 27, 2011 20:10
Posty: 167
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 31, 2012 9:18    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

jak zakończyło się to zebranie, było podliczenie głosów i informacja, które uchwały przeszły?
Gojda1 
   

Bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:31
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 31, 2012 11:51    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Witajcie,
też mnie ciekwi jak zakończyło sie zebranie i głosowanie. Musiałam wyjść o 20.00 (dwójka dzieci w domu).

Generalnie wyszedł mały cyrk Shocked . Dużo irytacji Embarassed , później śmiechu Laughing . Nie było panowania nad zebraniem, zarządca niezbyt przygotowany Zły .

Chciałabym zapoznać się z protokołem z zebrania.

Pytanko - czy była mowa o roletach zewnetrzych lub ekranach akustycznych?
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 0:44    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Przedstawiam swoją opinię :

Drodzy mieszkańcy to że zebranie wyglądało tak jak wyglądało to po części nasza wina .
Fakt że dokumenty do zebrania otrzymaliśmy późno i tutaj wina po stronie Mastersa.

Jak myślicie po co są założone wątki na forum abyśmy mogli się na wzajem komunikować , pomagać sobie , organizować się przed takimi zebraniami , pisać o sprawach ważnych dla funkcjonowania naszej wspólnoty , rozwiązywać problemy a nie tylko na wzajem się obrażać , pisać głupie uwagi jak to ma miejsce , jestem ciekaw komu to służy , widzę że niektórzy dobrze się bawią Sad?
Jeśli każdy indywidualnie będzie walczył na zebraniach wspólnoty to zawsze tak to będzie wyglądało typowa pyskówka , niestety musimy wcześniej dyskutować i na zebranie wspólnoty przyjść przygotowani a takie zebranie wtedy nie będzie trwało 4 godziny Smile .
Bierzmy przykład z innych wspólnot mieszkaniowych jak potrafią się jednoczyć .
Jeśli się nie obudzimy to kiepsko widzę naszą wspólnotę .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
aina85 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lis 06, 2012 22:19
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 22:31    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Witam wszystkich!
Jestem bardzo ciekawa jak zakończyło się zebranie, jakie są wyniki naszych głosowań? Nistety musiałam wyjść wcześniej stąd moja niewiedza.
Bardzo się ciesze, że powstało to forum - jestem właścicielem mieszkania, ale je wynajmuje dlatego też nie jestem na bieżąco odnośnie problemów dnia codziennego na Smolnej.
Jeżeli ktoś mógłby odpowiedzieć byłabym wdzięczna. Oczywiście oprócz tego będę kontaktować się z Panią Weroniką. Zebranie było strasznie chaotyczne i mam nadzieje ze następne będą odbywać się sprawniej zarówno ze strony firmy Masters jak i nas mieszkańców, właścicieli mieszkań. Jakie było moje zdumienie o chęci niektórych na monitoring- to po co płacimy niemałe pieniądze na "ochronę" - albo to albo to. No i co za bezsenes z ta bramą, dlaczego mamy ponosić koszty za kogoś kto nie pomyślał montując szlaban na pilota i bramę ręcznie zamykaną.... nie podoba mi się to. Pozdrawiam
Administrator_Wspolnoty 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 04, 2012 18:41
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 12:49    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Drodzy Mieszkańcy,
zebranie miało charakter organizacyjny oraz zapoznawczy. Jego celem było poznanie Państwa oczekiwań i sugestii dotyczących funkcjonowania nieruchomości. W związku z faktem licznie zgłaszanych przez Państwa kwestii przygotowane zostały uchwały, żadna z uchwał nie uzyskała jednak wymaganego progu głosów.
Mając na uwadze liczne opinie podczas zebrania podjęliśmy decyzję, aby treści zawarte w projektach uchwał były kierowane do Państwa wcześniej w formie ankiet, co umożliwi nam ustalenie priorytetów. Firma Masters zaproponowała podczas zebrania przygotowanie strony internetowej dla Wspólnoty, która służyć będzie nie tylko do zamieszczania wszelkich aktualności związanych z funkcjonowaniem Wspólnoty, ale również przeprowadzaniu wspomnianych ankiet.
Wsłuchując się we wszystkie Państwa prośby chciałabym wskazać jakie dalsze działania zostaną podjęte przez Administrację. Oczywiście kontynuowany będzie tryb gwarancyjny i proces egzekwowania usuwania usterek zarówno w częściach wspólnych jak i lokalach. W związku z zakazem zabudowy komórek lokatorskich w hali garażowej przygotowane i wysłane zostanie pismo do projektanta dot. możliwości zabudowy wskazanym przez niego materiałem. Kontynuowane będą również rozmowy z Deweloperem w związku z oznaczeniem pomieszczeń w budynku oraz postawieniem niezbędnego oznakowania. W związku z wnioskami oraz sugestiami, które padły podczas zebrania podjęte zostanie również szereg innych działań, które mają na celu wyjaśnienie oraz rozwiązanie bieżących spraw funkcjonowania Wspólnoty.
Jednocześnie w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować za obecność wszystkich osób zaangażowanych w sprawy Wspólnoty. Chciałabym poinformować, iż pozostaję do Państwa dyspozycji we wszystkich sprawach związanych z funkcjonowaniem obiektu. Osoby zainteresowane szczegółowym omówieniem przebiegu zebrania proszę o kontakt w Punkcie Administracji w godzinach dyżurowania lub kontakt telefoniczny. Zachęcam również do zapoznania się ze sprawozdaniem z zebrania, które jest do wglądu w Punkcie Administracyjnym.

Z poważaniem
Weronika Pupka
Masters Zarządzanie Nieruchomościami
62-002 Suchy Las
ul. Krzemowa 1, Złotniki
NIP 878-168-78-16
GSM +48 728 414 954
www.masters.net.pl

Punkt administracyjny nieruchomości Smolna 13A
ul. Smolna 13A
61-008 Poznań
Anneczka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Sty 05, 2013 0:15
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 0:41    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Kiedy odbędzie się następne zebranie???
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 2:39    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Z tego co mi wiadomo to następne zebranie odbędzie się prawdopodobnie w marcu , ale nie możemy znów pójść na zebranie nieprzygotowani jak to miało miejsce ostatnio .
Nie może być że każdy będzie poruszał swoje sprawy , ponieważ nigdy do porozumienia nie dojdziemy .
Musimy przygotować tematy które nas najbardziej interesują oraz wstępnie na forum je przedyskutować , tak aby potem na zebraniu zdobyć większość głosów .
Drodzy sąsiedzi jeżeli widzicie inne rozwiązanie to proszę piszcie.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 14:13    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

W takim tempie (wygląda na to, że będą 2 spotkania w roku) to może za 5 lat podejmiemy jakąś uchwałę. To, że my jako Wspólnota byliśmy nieprzygotowani to potrafię zrozumieć, w końcu było to pierwsze zebranie, a nie wszyscy członkowie Wspólnoty korzystają z forum (może nawet jesteśmy w sporej mniejszości). Ale tego jak zostaliśmy potraktowani przez Masters nie mogę zrozumieć. Firma, która szczyci się wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami, w tym wieloma apartamentowcami, nie potrafi poprowadzić zebrania Wspólnoty. Takiego chaosu dawno nie widziałem. Skoro właściciel Masters nie mógł zjawić się na zebraniu to może lepiej było je przełożyć na innym termin a nie kompromitować się już na samym początku. A poza tym zastanawia mnie, czy właściciel Masters jest jedyną osobą w całej firmie, która potrafi prowadzić zebrania Wspólnoty!?

Ale, żeby nie było, że tylko marudzę. Tak jak wcześniej napisałem z tego co obserwuję na forum od dłuższego czasu to mam wrażenie, że jedynie ułamek członków Wspólnoty z niego korzysta. Zatem nie jest to najlepszy sposób na omawianie przyszłego porządku zebrania. Może bardziej skutecznym rozwiązaniem będzie takie działanie:
1) zbieramy na forum propozycje uchwał
2) całość przekazujemy do Administracji, która przygotowuje papierową ankietę z możliwością dopisania kolejnych propozycji w formie uwag (dla tych, którzy nie korzystają z forum)
3) Administracji dystrybuuje ankietę do skrzynek pocztowych
4) wypełnione ankiety w ciągu np. dwóch tygodni należy dostarczyć do ochrony, która przekaże je Administracji
5) Administracja wywiesza wyniki ankiet oraz nowe propozycje zmian na tablicach ogłoszeń (nie na forum, nie cały świat musi znać nasze zamiary)
6) w przypadku nowych propozycji głosowanie można powtórzyć kolejną ankietą (już bez możliwości zgłaszania uwag)
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 20:19    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty

Fajnie że wreszcie ktoś zabrał głos w tej sprawie .

Jestem gotów zaakceptować tą wersję Ok! .

Natomiast co do chaosu który miał miejsce na zebraniu , powiem tyle że nie możemy dopuścić aby to się powtórzyło .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama