portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz etc.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz etc.

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
EwkaP86 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Gru 02, 2012 21:21
Posty: 27
Skąd: Poznań- Smolna 13B

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 21:32    Temat postu: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz etc.

Witam,
podpisałam już umowę rezerwacyjną na mieszkanie w II etapie. Śledzę forum, analizę umowy, myślę na wszystkie sposoby i naszło mnie kilka wątpliwości. Za ich rozwianie będę serdecznie wdzięczna:
1. Jakie są koszty u notariusza? chodzi mi o wszystkie koszty od momentu podpisania umowy rezerwacyjnej do momentu otrzymania aktu notarialnego.
2. Jaka, i czy w ogóle, jest kwota podatku od kupna mieszkania? mam mieszkanie niespełna 60m.
3. Jaka jest na chwilę obecną wysokość opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu?
Nie sądziłam, że to wszystko jest tak skomplikowane! Naiwnie myślałam, że kilka podpisów i już, zrobione! :/
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
Ewa
MonikaM71 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Śro Gru 05, 2012 19:17
Posty: 7
Skąd: Poznań-Nowe Miasto

PostWysłany: Śro Gru 05, 2012 19:30    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Witaj sąsiadko.My też jestesmy po podpisaniu umowy rezerwacyjnej.Z tego co mówiła nam Pani Alicja w biurze to stawka wynosi 5zł za metr płatne raz w roku.Nie pamiętam kto ale ktoś pisał że można to sprawdzić dzwoniąć do urzędu miasta i rzeczywiście ten ktoś potwirdził że stawka wynosi niecałe 5zł na ten rok, ale umówmy się że ta stawka jest zmienna Sad Co do notariusza to doszły do mnie słuchy że to są koszty rzędu 2500zł ale co do tego nie mam pewności czy to już jest pełna kwota.
Pozdrawiam.
MonikaM71 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Śro Gru 05, 2012 19:17
Posty: 7
Skąd: Poznań-Nowe Miasto

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 1:11    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Jak wejdziesz sobie w umowy to tam jest informacja od sąsiadów z I etapu że akt kosztował ich 2500zł.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 9:27    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

grigori24 napisał:
Akt Notarialny podpisany Very Happy Very Happy Very Happy .
Kancelaria notarialna - fachowa i bardzo miła, polecamy !
Koszt niecałe 2.400zł .
Jesteśmy kolejnymi członkami wspólnoty Smolna 13a Very Happy Very Happy Very Happy .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 16:11    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

koszt aktu zależy od ceny mieszkania...nasze mieszkanie ma 57 m i akt kosztował 1900 zł
Freeees 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Cze 25, 2012 21:33
Posty: 30
Skąd: Środa Wlkp.

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 22:47    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Podatku od czynności cywilnoprawnych tj. 2 % nie płacisz, ponieważ nabywasz mieszkanie z rynku pierwotnego. Co do kosztów związanych z aktem notarialnym tak jak napisano wyżej - zależy od wartości mieszkania.
Przemo2 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Mar 18, 2013 21:32
Posty: 25
Skąd: Mosina

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 22:59    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Czy ktoś uzyskał rabat na zakup na 2 etapie i ewentualnie ile udało się Wam uzyskać???
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 18:52    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

jedyny rabat jaki miałam to ominiecie kosztow notarialnych, ale to bylo mozliwe dzieki rezerwacji mieszkania na targach i zaplaceniu zaliczki do konca wrzesnia 2012.
ad-hoc 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 12:31
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 15:52    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Rabatów przy cenie mieszkania brak. Jedyny rabat, to obniżenie zaliczki.
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 17:38    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

A czy są jakieś punktu umowy, na które powinnam szczególnie zwrócić uwagę? Przejrzeliśmy z partnerem całość i wydaje się ok.
Mieliście z czymś problemy? Czy ktoś z Was coś zmieniał lub chciał zmienić, ale się nie udało?
dawcaaa 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Cze 04, 2012 21:40
Posty: 79
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 03, 2013 23:45    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Życzę powodzenia i upartości i poinformowania o jakichkolwiek zmianach. Bo po zakupie mieszkania już nie jest tak słodkopierdząco w budimexie... Ogólnie jest ok
smolina998 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 16:15
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 18:34    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

mam pytanie, kto z panstwa otrzymal juz rachunek za prad?
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 19:16    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

na razie dostalam za 1 miesiac (od dnia odbioru kliuczy), czyli jak glownie majstry byli. Ale nie dostalam jeszcze rachunku za czynsz np. za marzec. a jest juz 8. kwietnia. Troche to slamazarnie idzie :/
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 20:36    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

ta faktura z Budimexu za użytkowanie mieszkania to jakiś kosmos ale cóż zrobić.

Z nami Enea jeszcze nie podpisała umowy za prąd heheh Very Happy

My właściwie wczoraj weszliśmy do wspólnoty i też zastanawiam się kiedy dostaniemy pierwszy normalny czynsz a nie ten z Budimexu ....
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 20:38    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Asia_Tor_Pozn napisał:
na razie dostalam za 1 miesiac (od dnia odbioru kliuczy), czyli jak glownie majstry byli. Ale nie dostalam jeszcze rachunku za czynsz np. za marzec. a jest juz 8. kwietnia. Troche to slamazarnie idzie :/


Ślamazarnie?? Rotfl Asiu, ja od połowy stycznia czekałem do 26 marca!!

Rachunek za prąd przyszedł po miesiącu na 106kWh, a zużycie było 1,1 kWh (słownie:jeden koma jeden)... ale to już ENEA a nie administracja (chyba...).
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama