portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz etc.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz etc.

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
smolina998 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 16:15
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 22:29    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Pytam, poniewaz aktualnie otrzymalem 2 rachunek i wyglada to w ten sposob-pierwszy za okres, w ktorym remontowalem mieszkanie(6 tygodni) uzywalem wiertarki, wyrzynarki i swiatla(swietlowki energooszczedne) rachunek na kwote 60 zl, a teraz za okres ok 5 tygodni gdzie mieszkamy i uzywamy wszelkiego agd itd itp i rachunek na 38 zl...troszke sie boje, ze mogla zajsc jakas pomylka tymbardziej, ze duzo gram na konsoli z kinem domowym 1000w...
smolina998 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 16:15
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 22:37    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Asia_Tor_Pozn napisał:
na razie dostalam za 1 miesiac (od dnia odbioru kliuczy), czyli jak glownie majstry byli. Ale nie dostalam jeszcze rachunku za czynsz np. za marzec. a jest juz 8. kwietnia. Troche to slamazarnie idzie :/

co do czynszu to pytalem administratorki i czekali na akty od developera a nastepnie musza w ksiegowosci zrobic jakies obliczenia i czynsze mialy przyjsc na poczatku kwietnia..jednak z wyliczen pani Weroniki wynika, iz oplaty za czynsz(w moim przypadku) bedzie wyzsza o ok. 100zl niz oplata za uzytkowanie od budimexu - podsumowujac wychodzi 8 zl za metr a nie 6 jak mowila pani w kontenerze przy podpisywaniu umowy przedwstepnej
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 22:45    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Jak ku... 8?! za co?! Proponuje zawnioskowac o indywidualne rozliczenia np z aquanetem i wtedy każdy sam bedzie opłacał na bieżąco rachunki a nie jakis dziwny ryczałt do adm.. 8zl?! to przy 50m2 wychodzi 400zl to wiecej niż płaca moi rodzice w spółdzielni gdzie maja 70m2...
I pytanie kiedy w końcu bedzie spotkanie wspólnoty?!
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 7:30    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Wspominałem na jednym z zebrań że nie można wierzyć Administracji i Zarządcy, musicie sprawę wziąć w swoje ręce.
Do tego jeszcze dojdą media według zużycia , wtedy będzie masakra i dopiero będzie zdziwienie po rocznym rozliczeniu ile będzie niedopłaty.
Duże koszty to pewnie oświetlenie z klatek schodowych , moc zamówiona, natomiast nie mam pojęcia jakie macie koszty sprzątania, może trzeba negocjować umowę.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 8:06    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Również byłam się zapytać w Adm. rozliczenia są kompletnie nie do rzeczy, woda naliczana jest ryczałtowo na LOKAL, nie na mieszkańca i miesięcznie jest to 1m3 wody ciepłej i 3m3 wody zimnej, więc zakładając, że w mieszkaniu będą mieszkać 3 osoby, to jedyne czego można się spodziewać na koniec roku - ogromnych dopłat, koszty ogrzewania podobno mają być wyższe niż w I etapie.

Co do prądu, pierwszy rachunek za czas remontu był 55zł, teraz za 2 miesiące mamy 150zł przy częstym uzywaniu piekarnika, pralki, codziennym gotowaniu, graniu na konsoli, wiec wydaje mi się , że nie jest tak źle Wink

Rozliczenia podobno będą w przeciągu 2tyg. chociaż słyszałam to już dzwoniąc w marcu..
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 8:17    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Poszukajcie sobie normy zużycia zimnej i cieplej wody, te brednie które naliczają są śmieszne 1m3 /mc : 30 dni na 3 osobową rodzinę wyjdzie dziennie 11l wody cieplej, gdzie przy każdym otwarciu kranu już tracicie ponad 2-3 litry nim poleci gorąca woda.
To samo z zimna wodą.
Wielu z Was będzie miało spore niedopłaty na koniec roku, ponieważ wielu osobom będzie się trudno przyzwyczaić do oszczędzania wody i ciepła.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 8:20    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Wiara słuchajcie się p. Grzegorza to po primo. ja na początku miałem czynsz 270 zł / 42 m2, ale jak poprzychodziły rozliczenia za zużycie to miałem po 1.5 kafla do dopłaty co pół roku! teraz mam czynsz 500 zł i się mieszcze na szczęście i jest mała nadwyżka nawet.
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 8:30    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Właśnie to mnie rozbawiło, jak usłyszałam to ile jest przewidziane, w pierwszej chwili pomyślałam, że razem 4m3 na osobę hmm.. ale jednak szybko mnie pani Weronika poprawila, że na lokal ;/

w takim razie, po roku dopłacimy drugie tyle za wodę, albo zmienimy w ksiegowości już teraz na więcej i od samego początku dorzucą nam 450-500zl za czynsz..
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 8:56    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Na początku miałem za 54m2 350zł teraz ponad 460zł , mamy oszczędności na energii elektrycznej, mocy zamówionej na urządzenia, zmianie dostawcy energii, mocy zamówionej na ogrzewaniu, na sprzątaniu miesięcznie ponad 3.400zł x 12mc = 40.800zł zastanawiam się gdzie są te pieniądze a czynsze wciąż idą w górę.
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
smolina998 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 16:15
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 9:50    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

obliczenia na podstawie mojego mieszkania wygladala w ten sposob - 150 zl za utrzymanie obiektu plus ryczalt za wode i ogrzewanie 170 co daje w sumie 320 plus oplata za smieci
smolina998 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 16:15
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 9:52    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

hello.kitty napisał:
Jak ku... 8?! za co?! Proponuje zawnioskowac o indywidualne rozliczenia np z aquanetem i wtedy każdy sam bedzie opłacał na bieżąco rachunki a nie jakis dziwny ryczałt do adm.. 8zl?! to przy 50m2 wychodzi 400zl to wiecej niż płaca moi rodzice w spółdzielni gdzie maja 70m2...
I pytanie kiedy w końcu bedzie spotkanie wspólnoty?!

spotkanie moze odbyc sie dopiero w maju bo znajomi z klatki obok nie dostali jeszcze kluczy a co ttu mowic o podpisaniu aktu...
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 10:09    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Wg pierwszych wyliczeń tez wychodził mi czynsz na poziomie 8zł/m2 jednak po wnikliwym przeanalizowaniu dokumentów z księgowości, oprócz żenujących błędów formalnych, znalazłem takie kwiatki jak: opłata za wywóz śmieci ( lokal w stanie deweloperskim, niezamieszkany, nie urządzany ) - czyli 12zł co miesiąc w łeb za nic, opłata za ogrzewanie za 4GJ na miesiąc - rzeczywiste zużycie od stycznia to 4,5GJ ( naliczona opłata za 10GJ + byłoby kolejne 28GJ od kwietnia do października ), nieprawidłowy odczyt licznika energii elektrycznej - pomyłka o jedyne 10000% (zamiast 1kWh - 106kWh ), zaliczki za wodę - gdzie zużycie wody na dzień dzisiejszy to 0,00m3.

Po korekcie czynsz spadł poniżej 7zł/m2.

Jesli chcecie zacząć płacić czynsz realny (nie "budimexowy" i nie wyliczony z sufitu) to po pierwsze:
pogońcie administrację żeby poszła do dewelopera po Wasze akty notarialne, inaczej poczekacie ze 2 miesiące zanim deweloper je "dostarczy",

po drugie SPRAWDZAJCIE za co macie płacić! Opłaty własne ustalacie indywidualnie. Każdy wie ile osób będzie mieszkało i jakie przypuszczalnie będzie zużycie np. wody. Jednemu wystarczą 4m3, a innemu i 12 będzie mało. Warto to uwzględnić przy obliczaniu czynszu ( mail do księgowości z wnioskeim o zmniejszenie/zwiększenie zaliczki za dane media ).
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 10:17    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

ja wszystko rozumiem ale kwota 8zl jest dla mnie wzięta z kosmosu.. oczywiście można ja zmieniejszac lub zwiększać ale nie po roku! Korekta powinna nastąpić max po 6 miesiącach.. zreszta wydaje mi sie ze adm nic nie kuma.. ost nie było prawie cały dzien prądu dzwonię do niej a ona ze nie dostała inf z enei. Dzwonię do enei a oni ze oni nie dzwonią tylko piszą na stronie - to Pupka powinna miec ta stronę w ulubionych i ja codziennie sprawdzać bo za to dostaje kase!!! a nie ze stolarz do mnie nie przyjechał bo bez prądu nic nie zrobi..
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 10:42    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Pamiętam tą sytuację w punkcie Administracyjnym nikogo nie było a powinno być zastępstwo w końcu za coś Zarządcy płacimy prawda. Administracja nie panowała nad jedną wspólnotą lepiej nie myśleć co będzie się działo nad dwoma wspólnotami.
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Jacol13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Paź 09, 2013 7:39
Posty: 60
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 20:41    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Mail od pani P z zeszłego roku:

Witam Pana,
szacunkowy koszt utrzymania cześci wspólnej nieruchomości to ok 3,50 zł od metra kwadratowego posiadanej przez Pana powierzchni. W skład tej opłaty wchodzi koszt:
1. energii elektrycznej w cz. wspólnych
2. utrzymanie czystości, zieleni, odśnieżanie
3. ochrona całodobowo
4. konserwacja wind i opłata Urzędu Dozoru technicznegi
5. bieżące konserwacje i przeglądy urządzeń
6. przegląd budowlany roczny
7. ubezpieczenie budynku
8. zarządzanie/księgowość
9. inne koszty (prowizje bankowe, poczta, materiały do konserwacji itp.)
Dodatkowo pobierana jest od właścicieli zaliczka na media czy ciepłą, zimną wodę oraz centralne ogrzewanie - jest to kwota ok 3 zł.m2 podlega ona rozliczeniu po odczytach liczników. Po roku funkcjonowania nieruchomości przygotowujemy uśrednioną zaliczkę w oparciu o zużycie za cały rok w danym lokalu. Koszt wywozu śmieci wynosi natomiast 12 zł od osoby.
koszt miesięczny eksploatacji miejsca postojowego to ok 35 zł.

Brak słów...
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama