portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz etc.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz etc.

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
malgoska_f 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 04, 2013 13:01
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:54    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Ja poproszę o wytłumaczenie Smile Podpisałam dopiero wczoraj akt notarialny, za okres kiedy go jeszcze miałam otrzymałam 2 faktury z Budimexu. Wczoraj na spotkaniu pytałam się przedstawiciela B. czy te faktury obejmują koszt energii i innych mediów i otrzymałam odpowiedź, że tak. Pani w Enei też to potwierdziła po czym na końcu spotkania wręczyła mi fakturę za energię liczoną od momentu odbioru mieszkania i spisanych wtedy liczników. Data płatności 30 kwietnia. Czy to ja coś pomieszałam (fakt już byłam zmęczona tym bieganiem po urzędach) czy jednak chodzi o inne rozliczenie? Proszę o pomoc.
UROCZA_ZOCHA 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Kwi 19, 2014 23:51
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2014 12:18    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Witam,
zamierzam kupić mieszkanie 40 m2 w III etapie.
Jak wyglądają opłaty całkowite utrzymania takiego mieszkania? może ktoś ma podobną powierzchnię...
Pozdrawiam Laughing
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2014 20:44    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Mieszkańcy etapu II średnio od lutego są właścicielami i jeszcze nie wiedzą jaki jest koszt utrzymania mieszkania, bo do tej pory nasz ulubiony zarządca nie przysłał rozliczenia Smile
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2014 22:57    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Aga149 napisał:
Mieszkańcy etapu II średnio od lutego są właścicielami i jeszcze nie wiedzą jaki jest koszt utrzymania mieszkania, bo do tej pory nasz ulubiony zarządca nie przysłał rozliczenia Smile


Przesłał juz ale takie z d*** wzięte!
ja dostałam ze mam ok 180zl zaplacic za wodę a mam zużyte nicale 2m3...
Agnieszka866 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Maj 22, 2012 8:18
Posty: 66
Skąd: Poznań - Stare Miasto

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 9:36    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Pewnie tak jak większość mieszkańców II etapu w piątek dostałam od mastersa trzy rozliczenia do zapłaty (za luty, marzec i kwiecień)...Czy ktoś umie mi powiedzieć czy miał potwierdzenie, że opłaty będą wynosiły w przybliżeniu aż 8,00zł /m2? Masters i mi i moim znajomym cały czas potwierdzał, że ta kwota to będzie około 6,00zł/m2...a teraz "miła niespodzianka" na same święta.... i tym sposobem zamiast około 260zł za miesiąc wychodzi 311,00zł.........
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 10:43    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

a jak je dostałaś? Do skrzynki, czy trzeba się do nich zgłosić?

Może nie dostałem jeszcze, bo dopiero we wtorek 15 odebrałem mieszkanie? Akt notarialny podpisałem juz 26 marca...
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 11:26    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Agnieszka866 napisał:
Pewnie tak jak większość mieszkańców II etapu w piątek dostałam od mastersa trzy rozliczenia do zapłaty (za luty, marzec i kwiecień)...Czy ktoś umie mi powiedzieć czy miał potwierdzenie, że opłaty będą wynosiły w przybliżeniu aż 8,00zł /m2? Masters i mi i moim znajomym cały czas potwierdzał, że ta kwota to będzie około 6,00zł/m2...a teraz "miła niespodzianka" na same święta.... i tym sposobem zamiast około 260zł za miesiąc wychodzi 311,00zł.........


Kupując mieszkanie była mowa o ok.6zł / m2 , nam również czynsz poszedł sporo w górę od tego, który był przewidywany. Dodatkowo ilosć wody na lokal, jest za mała na 2 mieszkające osoby, po przeliczeniu zwiększyliśmy rozliczenie o 80zł, żeby uniknąć niedopłaty na koniec roku.
Monika-Robert 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 14, 2013 13:37
Posty: 117
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 21:19    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Wracając dziś wieczorem zauważyliśmy, że wreszcie zmniejszono liczbę zaświeconych lamp na klatkach schodowych w 13B - co trzecia lampa została wyłączona, a dodatkowo - oświetlenie przedsionków przy schodach - zostało wyłączone (oświetlały w sumie nie wiadomo co...). Ciekawe jak to, oraz połączenie ochrony z I etapem - wpłynie na wysokość naszych czynszów.... widać p.Kamil intensywnie działa i zbiera punkty na swoje konto przed wrześniowym zebraniem wspólnoty Smile
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 12:38    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Monika-Robert napisał:
Wracając dziś wieczorem zauważyliśmy, że wreszcie zmniejszono liczbę zaświeconych lamp na klatkach schodowych w 13B - co trzecia lampa została wyłączona, a dodatkowo - oświetlenie przedsionków przy schodach - zostało wyłączone (oświetlały w sumie nie wiadomo co...). Ciekawe jak to, oraz połączenie ochrony z I etapem - wpłynie na wysokość naszych czynszów.... widać p.Kamil intensywnie działa i zbiera punkty na swoje konto przed wrześniowym zebraniem wspólnoty Smile



Super Very Happy Obecnie płace 400 zł czynszu i nie wiem za co bo media mamy zerowe, ponieważ jeszcze nie mieszkamy ^^ miło by było zapłacić mniej WinkSmile
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 13:11    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

a nie patrzyliscie na e-kartoteke mieszkania? tam wszystko jest wypunktowane co za co ile...
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 17:28    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Wiemy, tylko obecnie tam gdzie mieszkamy płacimy podobną kwotę z mediami.
Asia_Tor_Pozn 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 14:25
Posty: 145
Skąd: Torun

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 17:35    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

tylko ze to nie Wasze chyba...
Karolina_Piotr 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 04, 2012 13:43
Posty: 156
Skąd: Na Smolnej

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 19:57    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Nasze Smile ogólnie to jest spółdzielnia mieszkaniowa i może z tego wynika niższa kwota czynszu. np. klatki musimy sami sprzątać a utrzymanie czystości wokół bloku zapewnia dozorca.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 22:28    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Pewnie w spółdzielni mieszkaniowej nie ma ochrony, hali garażowej, wszystkich urządzeń p.poż, wentylacji, utrzymanie zieleni, nowe windy które są jeszcze na gwarancji a trzeba niestety słono płacić za ich konserwacje dopiero po gwarancji można podpisać umowę na konserwacje z tańszą firmą.
Niestety to wszystko wpływa na cenę, ale i tak w moim przypadku 54m2 = 374 zł taka kwota bardzo mnie zadowala a w przyszłości jeszcze można obniżyć koszty, myślę że można zejść poniżej 350zł.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Darth07 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pon Paź 28, 2013 11:42
Posty: 82
Skąd: z Poznania

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 19:24    Temat postu: Re: II etap Smolnej- opłaty ( umowy, akt notarialny, czynsz

Szanowni Państwo,

po pierwsze dziękuję, że Państwa doświadczenia opisane na forum są ogólnodostępne, wiele rad okazało się dla mnie przydatnych Smile
Jestem przyszłym mieszkańcem innej inwestycji Budimexu - osiedla przy Rolnej. Niedługo czeka nas odbiór mieszkania, dlatego mam pytanie:
czy jeżeli odbieram mieszkanie jako jeden z pierwszych, to ponoszę wyższe opłaty za utrzymanie części wspólnej? Chodzi mi o to czy wtedy kwota na utrzymanie części wspólnych rozkłada się na jakąś mniejszą liczbę mieszkańców i normuje dopiero gdy wszyscy odbiorą swoje mieszkania. Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek informację zwrotną Smile
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama