portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Administracyjne » Forum » Propozycja uchwały - monitoring
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Propozycja uchwały - monitoring

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    

Jestem za tym, aby moje osiedle było:
  otwarte (brak ochrony, brak monitoringu)
  strzeżone (z ochroną)
  monitorowane (bez ochrony, z monitoringiem)
  strzeżone i monitorowane
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 13:12    Temat postu: Propozycja uchwały - monitoring

Zakładam nowy wątek i ankietę, aby doprecyzować zakres ochrony i bezpieczeństwa na naszym osiedle. Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie oraz dyskusji.
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 13:24    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Po ostatnich zdarzeniach na naszym osiedlu jestem za ochroną i monitoringiem.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 16:27    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Dowiedziałem się że jeżeli mielibyśmy kamery a sprawca nie byłby do ustalenia z różnych przyczyn to i tak otrzymali byśmy odszkodowanie a tak niestety musimy pokryć koszty z nadwyżki .
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
MarcinPtak 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Pon Cze 10, 2013 10:52
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 13:32    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Moim zdaniem monitoring z rejestracją i jednoczesnym emitowaniem obrazu z kamer na paśmie TV, tak aby w ramach osiedla każdy mógł zerknąć czy wszystko OK.
W niektórych inwestycjach jest to norma (zgoda na etapie umowy z developerem), ale w przypadku budowy takiego systemu chyba musielibyśmy WSZYSCY wyrazić zgodę... co z doświadczenia wiem jest nie do zrobienia.

Niemniej jednak uważam takie rozwiązanie za najlepsze. Podgląd na windę, garaż czy dziedziniec z pozycji kanapy daje poczucie bezpieczeństwa i sporą kontrolę samym mieszkańcom.

Mieszkałem kiedyś w Atanerze na Batorego. System kamer, wejścia na osiedle i do klatki za pomocą kodu oraz ochrona koło której trzeba było przejść.
Na 4 piętrze bez windy zapięty do barierki koło moich drzwi rower został ukradziony. Firma ochroniarska wraz z zarządcą nieruchomości nie pozwolili mi zgrać filmu ze złodziejem i poszukać go na własną rękę.
(ustawa o ochronie danych osobowych i inne bzdury)
Policja nawet nie poprosiła o film.
Wnioski: Jeśli nagranie z Twojego osiedla nie jest w Twoich rękach - nie jest Ci ono zupełnie potrzebne bo w sytuacji awaryjnej i tak nic z nim nie zrobisz.

JEŚLI jednak jest w Twoich rękach (bo sobie nagrałeś z TV, albo rada osiedla da Ci dostęp i zgrasz sobie film ze zdarzenia) to już TWOJE ryzyko co dalej z filmem zrobisz.

Ja osobiście zaryzykowałbym upublicznienie wizerunku złodzieja i być może bym go znalazł. Jeśli ten wytoczył by mi proces cywilny o "zniesławienie" - to postarałbym się z tym uporać. Uważam że miałbym na to spore szanse.

Tak to osobiste doświadczenia budują opinię...ale pewnie pozostałych 200 mieszkań ma inne zdanie Wink
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 18:39    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Jeżeli mogę się wypowiedzieć po raz kolejny, to jestem za monitoringiem ale nie za możliwością podglądu online przez mieszkańców .
Taki obraz powinien być tylko w zasięgu Ochrony.
Obraz będzie nagrywany na twardych dyskach i przechowywany przez pewien czas.
Oczywiście każdy ma prawo do swojej wypowiedzi ale z tego co się orientowałem to większość jest przeciwna podglądowi online z kamer przez mieszkańców.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 19:45    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Nie wiedziałam, że toczy się dyskucja nt. podglądu z kamer online.
Jakie są minusy podglądu online z kamer? Oczywiście na serwerze zamkniętym tylko dla mieszkańców?
Czy ktoś mnie obserwuje ze swojego okna, czy z kamery na dziedzincu - co za różnica?
Może to niedobry nawyk z poprzedniego miejsca zamieszkania (o kiepskiej reputacji), ale czułabym się bezpieczniej, gdybym mogła wejść i sprawdzić, czy nic się złego nie dzieje, gdy słychać jakiś krzyk lub hałas w nocy.
JoannaWeronika 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Nie Lip 22, 2012 15:50
Posty: 88
Skąd: Poznań-Rataje

PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 8:54    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Jeśli monitoring to bez dostępu online dla mieszkańców. Ludzie są różni. Takie jest moje zdanie.
Agnieszka866 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Maj 22, 2012 8:18
Posty: 66
Skąd: Poznań - Stare Miasto

PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 12:00    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Popieram- moim zdaniem podgląd online powinna mieć tylko ochrona...[/quote]
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 22:11    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

też uważam, że tylko ochrona z zapisem na dysku z możliwością ewentualnego odczytu danych przy ochroniarzu w razie jakiejś potrzeby. Raz z podglądem online to prawda ludzi są różni, a dwa uważam, ze to są nie potrzebne koszty, a żeby miało to sens to trzeba lepszy sprzęt zakupić, co zaraz się wiąże z potrzebną pamięcia na przesył online itd.
MarcinPtak 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Pon Cze 10, 2013 10:52
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 16:10    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Dając dostęp "tylko" ochronie zamykamy sobie możliwość zgrania nagrań w sytuacjach awaryjnych... a po to chyba ma nam to być.
Czy w przypadku kradzieży np roweru firma ochroniarska jest stroną? NIE
Czy może nam udostępnić nagranie (jak pisałem - już to przerabiałem) NIE! Nie może - inaczej sama odpowie za to prawnie.

No to po co w ogóle ten monitoring? Jak nie dla nas tylko dla ochroniarzy to niech sobie sami zamontują?

Dla nas tak czy siak będzie bezużyteczny....serio.

No ok, przyda się gdy ktoś podepta kwiatki albo wyrzuci śmieci na trawnik.
Wtedy ochrona będzie wiedziała kogo ścigać.
To akurat wygląda mi na za duże koszty w stosunku do "zysków".
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 19:12    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Jeśli zgłosisz sprawę na policję to ona dostanie nagranie monitoringu i wtedy już będziesz jako strona także w to miał wgląd. Tez z doświadczenia. Więc nie do końca wiem o czym piszesz. Ponadto monitoring działa także profilaktycznie.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 19:48    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

abyss87 napisał:
Jeśli zgłosisz sprawę na policję to ona dostanie nagranie monitoringu i wtedy już będziesz jako strona także w to miał wgląd. Tez z doświadczenia. Więc nie do końca wiem o czym piszesz. Ponadto monitoring działa także profilaktycznie.


Ok!

Jeżeli zadecydujecie większością głosów żeby monitoring był dostępny to tak będzie .

Nie wyobrażam sobie aby 400 rodzin miało dostęp do monitoringu online, na pewno to nie będzie poprawnie działało .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Moonlet 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 23, 2014 11:31
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 11:40    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Jesteśmy jak najbardziej za monitoringiem.
myślimy, ze wystarczy jak ochrona będzie miała non stop możliwość jego oglądania i będzie on przechowywany na twardych dyskach przez tydzień-dwa i każdy z mieszkańców czy służb będzie miał możliwość jego obejrzenia u ochrony jeśli nastapi jakieś nieszczęśliwe zdarzenie.

W ciągu ostatniego tygodnia (między 14.11 a 21.11) nie było mnie w Poznaniu i w tym czasie skradziono mi motocykl z hali garażowej....

Monitoring musi być i to jak najszybciej!!!
eM_Jot 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 23:42
Posty: 68
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 15:04    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

To niestety kolejny dowód o wiele mniejszej skuteczności ochrony od monitoringu. W ciągu dnia jeden ochroniarz na 2 duże bloki nie jest w stanie nic zauważyć. Druga sprawa - nie ma szans, żeby ochroniarze znali wszystkich mieszkańców wspólnoty i oceniali czy osoba wynosząca coś to złodziej czy właściciel.

Chyba to już wystarczające udowodnienie dla Mastersa, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest porządny monitoring + ochroniarz. Sam ochroniarz nie daje nam nic.
robur11 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Lut 04, 2014 23:28
Posty: 37
Skąd: Jestem z miasta

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 18:17    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Ręce opadają... co za dziki kraj... mieszkamy tutaj niecały rok i co chwile dochodzi do kradzieży, uszkodzeń...
5093924
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama