portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Administracyjne » Forum » Propozycja uchwały - monitoring
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Propozycja uchwały - monitoring

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    

Jestem za tym, aby moje osiedle było:
  otwarte (brak ochrony, brak monitoringu)
  strzeżone (z ochroną)
  monitorowane (bez ochrony, z monitoringiem)
  strzeżone i monitorowane
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
AgnieszkaQ 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pon Wrz 02, 2013 12:32
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 20:47    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Asia_Tor_Pozn napisał:
AgnieszkaQ napisał:
Na spotkaniu Pan Kamil wyjaśniał, że nie można tam zrobić rowerowni, bo jest tam jakaś skrzynka od systemu przeciwpożarowego i mogą mieć do niej dostęp tylko upoważnione osoby i nie może im nic tego dostępu blokować.
:/


Ciekawe gdzie wczesniej miala byc taka skrzynka, czyzby jej nie bylo? To jak budynek zostal odebrany przez Straz Pozarna? Zaznaczyli w protokole odbioru - do pozniejszej realizacji??

I czemu zrobili akurat na srodku pomieszczenia ...


Wcześniej było to pomieszczenie dla ochrony, więc wszystko się zgadzało. Może niejasno napisałam "upoważnione osoby", czyli właśnie ochrona/stróże.
Aga149 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lip 05, 2013 22:05
Posty: 147
Skąd: Poznań - Jeżyce

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 20:48    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

A nie taniej by było, żeby jako jedno zlecenie zrobić 13A i 13B - lepsze zniżki? Poza tym już się w tym grzebiąc prowadząc kable itd to też nie wiem czy nie było, by taniej od razu hal garażowych ująć, niż potem znowu dodatkowo kogoś najmować...ale to tylko moje zdanie, a liczy się zdanie większości.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 21:25    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Jutro i w następnych dniach odbędą się spotkania weryfikacyjne i ofertowe jak coś będę wiedział to podam na pw. za zgodą Administratora oczywiście aby informacje były prawdziwe, a Wy sobie na forum rozprowadzicie nie chciałbym takich tematów pisać na forum.
_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 22:16    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie mogłam być na spotkaniu stąd moja niewiedza ale to dobrze, że padły chociaż przybliżone koszty.
abyss87 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 22, 2012 0:48
Posty: 63
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 22:23    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

AgnieszkaQ napisał:
Asia_Tor_Pozn napisał:
AgnieszkaQ napisał:
Na spotkaniu Pan Kamil wyjaśniał, że nie można tam zrobić rowerowni, bo jest tam jakaś skrzynka od systemu przeciwpożarowego i mogą mieć do niej dostęp tylko upoważnione osoby i nie może im nic tego dostępu blokować.
:/


Ciekawe gdzie wczesniej miala byc taka skrzynka, czyzby jej nie bylo? To jak budynek zostal odebrany przez Straz Pozarna? Zaznaczyli w protokole odbioru - do pozniejszej realizacji??

I czemu zrobili akurat na srodku pomieszczenia ...


Wcześniej było to pomieszczenie dla ochrony, więc wszystko się zgadzało. Może niejasno napisałam "upoważnione osoby", czyli właśnie ochrona/stróże.


Rozumiem, że problemem jest tylko dostęp uprawnionych osób a nie miejsce. A jakby jednak zrobić rowerownię/wózkarnię a klucz miałby tylko ochroniarz? Wydaje mi się, że to i tak lepsze rozwiązanie niż brak zagospodarowania tego miejsca w ogóle....
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 22:24    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Mogę tylko powiedzieć że oba monitoringi będzie robiła jedna firma aby było taniej i każda wspólnota płaci za swój monitoring.
Oba monitoringi będą niezależne od siebie ale podłączone do punktu ochrony w budynku 13A.
Co do kwot to na pewno będą jeszcze negocjacje i kolejne spotkania a w niedługim czasie przeprowadzona informacja dla obu wspólnot.

Bądźmy dobrej myśli Smile.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Moonlet 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 23, 2014 11:31
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 12:50    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Fajnie, monitoring to podstawa.
Ale my jako mieszkańcy B chcemy mieć ochroniarza przy swoim wjeździe na teren osiedla to znaczy żeby była budka ochrony w rejonie wjazdu. I żeby w tej budce ochroniarz też miał podgląd monitoringu.
W tym momencie ochroniarze siedzą na A i ta część przez to jest lepiej pilnowana. Nasza jest w głębi i nie ma ochrony na "stałe"...co zachęca potencjalnych amatorów cudzej własności...

I jeszcze piszecie, że koszty instalacji monitoringu w A mają być niższe niż B... A dlaczego jeśli można spytać?? Smile
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 14:24    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Wcześniej już pisałem mieliście swoje spotkanie z Administracją i tam podobno przedstawiono Wam szczegóły monitoringu, kwoty itd.

Pan Kamil Państwu wszystko wytłumaczy dlaczego są połączone ochrony i siedzą w Punkcie ochrony 13A, przedstawi dlaczego monitoringi są niezależne i jakie są koszty z tym związane itd. dotyczące monitoringu.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Kammon 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 18, 2014 19:26
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 20:00    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Moonlet napisał:
Ale my jako mieszkańcy B chcemy mieć ochroniarza przy swoim wjeździe


Rozumiem, że piszesz w swoim imieniu tak? Takie wnioski wymagają przegłosowania na zebraniu wspólnoty i potrzeba zgody większości członków wspólnoty.
Chyba nie byłeś w zeszłą środę 19.11 na zebraniu informacyjnym dla mieszkańców Wspólnoty Smolna 13B. Nikt z obecnych nie wysuwał takich propozycji.
Moonlet 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 23, 2014 11:31
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 20:25    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Nie byłem na tym spotkaniu bo nie miałem takiej możliwości. Rozmawiałem natomiast z kilkoma osobami i uważamy że jest to dobry pomysł. A oczywiście wszystko musi być przegłosowane i robione za zgodą większości Smile
Nie sądzę też, żeby ktoś mógł mieć jakieś większe przeciwwskazania co do takiego pomysłu gdyż znacznie zwiększy nasze bezpieczeństwo.
Pozdrawiam
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 21:29    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Jestem zdecydowanie na nie. Nie po to łączyliśmy ochrony, żeby teraz je rozdzielać, i na dodatek stawiać budki przy szlabanie.
Moonlet 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 23, 2014 11:31
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 22:26    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

zobaczymy czy będziesz podobnie się wypowiadał kiedy/jeśli Ci coś zginie...
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 1:31    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

Drogi sąsiedzie Moonlet szkoda tylko że to Twoje nieszczęście ( współczuje wiem że to kupa kasy ) spowodowało że zabrałeś głos w sprawie monitoringu szkoda że wcześniej nie przeciwstawiłeś się w temacie połączenia ochrony i samego monitoringu.
Tak to jest ludzie dopiero zabierają głos, reagują jak się nieszczęście zdarzy, zawsze to powtarzam na tym forum i to się po czasie sprawdza.

Wspólnota 13A wcale nie musiała się zgadzać na łączenie ochrony, wszystko robimy aby było z korzyścią dla obu wspólnot, z monitoringiem też czkamy kampania informacyjna już 2 miesiące temu jest przygotowana i czekamy aż zejdą wszystkie oferty, dopiero wtedy zadecydujemy którą ofertę Rada 13A i Administracja wybierze, na pewno najkorzystniejszą.
A tu nagle cios macie zamiar zabrać ochronę z powrotem, czyli Rada dobrze oceniła że w razie niedomówień możecie czasami zabrać swoje zabawki Smile .
Jaką mamy pewność że większość nie będzie za budą przed szlabanem, żadnej, zamontujemy mniej kamer a tu po czasie okaże się ze musimy dokładać kamery co może skomplikować sprawę i podrożyć koszty.
Myślicie że budę ktoś Wam da za darmo i przyłącza wykona, a pracownik ochrony co będzie robił patrzył w monitor czy będzie co godzinę robił obchody, hi hi jak wróci to nawet nie zdąży sobie popatrzeć w monitorek bo znów trzeba iść na obchód, a po czasie się okaże się że znów będą niezadowoleni bo ochrona siedzi i cały czas w monitor się gapi skąd to znam.
Jak to się skończy tego nie wiem ja tylko tu sprzątam Smile

cyt''zobaczymy czy będziesz podobnie się wypowiadał kiedy/jeśli Ci coś zginie...'' ja w przeciwieństwie do Ciebie drogi sąsiedzie działam w tym temacie od ponad 2 lat a nic mi jeszcze nie zginęło, może tak trzeba podchodzić do sprawy działać wcześniej a nie płakać nad rozlanym mlekiem, mieć pretensje do całego świata i występować w imieniu całej wspólnoty 13B zabieramy wojsko do siebie.

Teraz mam mętlik w głowie i nie wiem za czym głosować czy zintegrować monitoring czy zrobić 2 niezależne hm....
Może 2 niezależne każdy ma swoje zabawki i nikt nam ich nie zabierze hm...
Może poczekać do zebrania Wspólnot to tylko moje głośne przemyślenia do czego mam prawo.

Sory za długi przewód myślowy ale może komuś rozjaśni się temat monitoringu i ochrony.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 10:32    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

AgnieszkaQ napisał:
Na spotkaniu Pan Kamil wyjaśniał, że nie można tam zrobić rowerowni, bo jest tam jakaś skrzynka od systemu przeciwpożarowego i mogą mieć do niej dostęp tylko upoważnione osoby i nie może im nic tego dostępu blokować.


Czyli "skrzynka" jest ważniejsza niż komfort mieszkańców? A może by pomyśleć chwilkę i np. spróbować ją przenieść? Z uwagi na jej gabaryty powinno łatwiej się znaleźć dla niej miejsce niż dla kilkudziesięciu rowerów... A jeśli się nie da bo kable, bo przepisy, bo coś tam... to można ją wygrodzić w taki sposób aby osoby korzystające z rowerowni nie miały do niej dostępu. Wystarczy chcieć, a nie mówić "nie da się", "nie można" itp.

AgnieszkaQ napisał:
Wygląda na to, że nasza hala garażowa nie różni się niczym od parkowania na górce.


Różni się! Za kilka dni - jak przyjdą mrozy - nie trzeba będzie skrobać szyb. Wink
Kozaczki 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 09, 2014 14:36
Posty: 165
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 10:46    Temat postu: Re: Propozycja uchwały - monitoring

AgnieszkaQ napisał:
Na spotkaniu Pan Kamil wyjaśniał, że nie można tam zrobić rowerowni, bo jest tam jakaś skrzynka od systemu przeciwpożarowego i mogą mieć do niej dostęp tylko upoważnione osoby i nie może im nic tego dostępu blokować.


Czyli "skrzynka" jest ważniejsza niż komfort mieszkańców? A może by pomyśleć chwilkę i np. spróbować ją przenieść? Z uwagi na jej gabaryty powinno łatwiej się znaleźć dla niej miejsce niż dla kilkudziesięciu rowerów... A jeśli się nie da bo kable, bo przepisy, bo coś tam... to można ją wygrodzić w taki sposób aby osoby korzystające z rowerowni nie miały do niej dostępu. Wystarczy chcieć, a nie mówić "nie da się", "nie można" itp.

AgnieszkaQ napisał:
Wygląda na to, że nasza hala garażowa nie różni się niczym od parkowania na górce.


Różni się! Za kilka dni - jak przyjdą mrozy - nie trzeba będzie skrobać szyb. Wink
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama