portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Administracyjne » Forum » podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP HELP
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP HELP

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ginko75 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Sob Lis 10, 2012 14:45
Posty: 120
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 22:43    Temat postu: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP HELP

podobno ma to być od osób prawnych?

jaka forma władania? wspołwłasność?

czy powierzchnię gruntów też wypełniamy?

jakieś załączniki trzeba do tego?

jakieś sugestie poza tym?

Smile
JarekJ 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Pon Maj 02, 2011 14:58
Posty: 245
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 22:54    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Jak pierwszy raz zgłaszsz to trzeba załączyć kopię aktu notarialnego. Jeżeli zgłaszałeś już w zeszłym roku to wystarczy sam wniosek. Jak nie jesteś pewien jak wypełnić to panie w Urzędzie Ci pomogą to zrobić. Jak się pomylisz to można kreslić na wniosku i poprawki wystarczy parafować. Można też zapłacić podatek na miejscu kartą. W sumie obsługa przyjazna.
Izulka.b 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 26, 2012 12:43
Posty: 127
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 7:39    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

od podpisania aktu notarialnego notariusz poinformował mnie, że mam 14 dni na zgłoszenie tego faktu do urzędu miasta na słowackiego (podatek od nieruchomości) i na gronowej (użytkowanie wieczyste) - w obu przypadkach należało dołączyć ksero aktu notarialnego i wypełniać jakieś wnioski u nich - pomogą w razie "w"; jeśli chodzi o podatek od nieruchomości to w tamtym tygodniu przyszła pani do domu i wręczyła mi podatek od nieruchomości za rok 2013; i pytanie moje brzmi, czy mam jeszcze raz wypełniać jakiś wniosek???
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 8:49    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Z tego co mi wiadomo to wypełniasz co roku zgłoszenie do podatku od nieruchomości będących współwłasnością z osobami prawnymi - szczegóły tutaj: http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/podatek-od-nieruchomosci-osob-prawnych,1726/ Wniosek ten należy złożyć i opłacić do końca stycznia. Ten podatek dot. tylko hali garażowej.

To co wręczyła Ci pani w ubiegłym tygodniu to podatek od nieruchomości od osób fizycznych i dot. mieszkania oraz części wspólnych. To jest płatne kwartalnie lub rocznie. Tutaj nic nie zgłaszasz, UM będzie Ci dostarczał rozliczenie co roku.

No i ostatni podatek to opłata za wieczyste użytkowanie gruntu (zgłaszałaś do UM na ulicy Gronowej). Tutaj też nic nie zgłaszasz, rozliczenie otrzymasz z UM, płatność jednorazowa do końca marca.

W każdym razie tak ja to rozumiem po rozmowach z kilkoma osobami z UM.
Izulka.b 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 26, 2012 12:43
Posty: 127
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:04    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

więc jeśli jestem jedynym właścicielem mieszkania i nie posiadam miejsca w hali garażowej to nie składam ponownie wniosku ???
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:50    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Izulka.b napisał:
więc jeśli jestem jedynym właścicielem mieszkania i nie posiadam miejsca w hali garażowej to nie składam ponownie wniosku ???


Ale co zgłaszałaś? Wydział Finansowy UM z ulicy Słowackiego obsługuje dwie sprawy - podatek od nieruchomości od hali oraz mieszkania. Ty chyba zgłaszałaś tylko mieszkanie? UM z Gronowej zajmuje się podatkiem od gruntu.
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 9:52    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

wisi info na tablicy koło skrzynek że od osób prawnych mamy złożyć deklarację - ale nie jest napisane że tylko od garażu, ja nie mam garażu

czyli od prawnych i fizycznych czyli 2 deklaracje?

ja jeszcze nic nie zgłosiłam w UM ani aktu nie dostarczyłam więc mam 2 deklaracje wypełnić?
Izulka.b 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 26, 2012 12:43
Posty: 127
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 10:00    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

byłam w urzędzie na słowackiego z aktem, wypełniłam wniosek z pomocą Pani za biurkiem (podatek od nieruchomości no za mieszkanie) i na gronowej - użytkowanie wieczyste; miejsca w hali garażowej nie mam wiec nie miałam co zgłaszać, przecież mają mój akt notarialny więc wiedzą co posiadam
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 10:08    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

dzwoniłam do p. Weroniki - dziś w skrzynkach info ile trzeba zapłacić za rok podatku od nieruchomości

i zaraz dostanę na maila deklarację wypełnioną - jest jedna deklaracja i wystarczy przepisać Smile i tą kwotę z końca deklaracji trzeba pomnożyć przez swój udział i wychodzi kwota do zapłaty za cały rok
Izulka.b 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 26, 2012 12:43
Posty: 127
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 10:38    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

rozmawiałam z P. Weroniką i taką deklarację muszą składać osoby, które posiadają miejsce w hali garażowej, ja nie posiadam więc nie wypełniam tej deklaracji, tylko płacę podatek od nieruchomości za mieszkanie, który otrzymałam w tamtym tygodniu od urzędu miasta
Gojda1 
   

Bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:31
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 10:48    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Chętnie skorzystam z pomocy. Przepisy podatkowe to istna masakra.
Pomijam nasz kochany Budimex, który tak namieszał.
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 11:07    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

sprostowanie od p. Weroniki:

deklarację składają osoby posiadające garaż a bez garażu tylko zgłaszają do urzędu miasta akt notarialny i dostają decyzję

wzór wypełnienia deklaracji u p. Weroniki - wysyła mailem
Freeees 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Cze 25, 2012 21:33
Posty: 30
Skąd: Środa Wlkp.

PostWysłany: Śro Sty 30, 2013 17:21    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Mówimy o podatku, co do którego mieliśmy udzielić Mastersowi pełnomocnictwa w zakresie składania za nas jednej deklaracji i jego płatności tak? Czyli póki co robimy to sami.
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 11:29    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

NOWOŚĆ Z DZISIAJ: w UM chcą info o powierzchni wspólnej budynku a takiej informacji nie mamy w aktach not...

administracja zaskoczona
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 13:14    Temat postu: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP HELP

Taka informacja jest w akcie notarialnym.

Ja mam zapis:
z przedmiotowym lokalem mieszkalnym numer ...związany będzie udział w nieruchomości wspólnej wynoszący 5365/1485567

podobny zapis masz mówiący o udziale w hali garażowej
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama