portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Administracyjne » Forum » podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP HELP
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP HELP

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 13:47    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

to ich nie interesuje
ma być powierzchnia a nie udział
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 14:01    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Mogę wiedzieć do czego potrzebna jest ta informacja, co załatwiasz w UM?

Nasz budynek ma 14855,67 m2

np. mieszkanie ma 53,65 m2, więc udział w nieruchomości wspólnej wynosi 5365/1485567 to wszystko jest w akcie notarialnym
Gojda1 
   

Bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:31
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 14:14    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Wczoraj zaniosłam deklarację wypełnioną zgodnie ze wzorem od p. Weroniki i nie było żadnego problemu. Nawet nie wypełniałam info dot. Identyfikatory działek, budynków, lokali.

Pani przyjęła bezproblemowo.
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 14:16    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

U mnie też nie było żadnego problemu.
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 14:34    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

mąż dzis był w UM z aktem notarialnym bo chcialiśmy zgłosić się do podatku od nieruchomości, bez deklaracji bo nie mamy garażu

pani wyraźnie powiedziała co potrzebuje i że tego nie ma w akcie

p. Weronika też była zdziwiona że tego nie ma w akcie i potwierdzi w budimexie swoje wyliczenia i nam poda

chodzi o powierzchnię wspólną budynku żeby chyba więcej kasy zgarnąć do budżetu
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 14:51    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Ja w zeszłym roku zgłaszałem nieruchomość i wystarczył akt notarialny. Dodatkowo złożyłem deklarację ponieważ mam udział w hali garażowej.
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 15:00    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

a podatek juz wyliczyli?
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 15:09    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Tak, podatek za mieszanie już dostałem.
Gojda1 
   

Bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 9:31
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 15:11    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Swój akt notarialny wysłałam pocztą. Potwierdziłam póxniej czy doszedł. Nie było także problemu.

Natomiast samego wyliczenia podatku jeszcze nie dostałam.
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 15:15    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

hymmm no ciekawa sprawa dlaczego od nas chcą takie dane
l.a.y.l.a 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Cze 27, 2012 21:57
Posty: 36
Skąd: Poznan

PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 23:55    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

ciekawa jestem ile mieszkańców jeszcze nie zapłaciło tego podatku,
a tak swoja drogą to wolałabym aby administracja doliczyła ten podatek do czynszu i nie byłoby problemu...ehh
RenaLFC 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 15, 2014 18:13
Posty: 108
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 21, 2015 10:55    Temat postu: Re: podatek od nieruchomości - kto już wypełniał?????? HELP

Witam,
czy ktoś z was posiada może mieszkanie ok 30 m2 i podpowiedziałby jakie są koszty związane z podatkiem od nieruchomości i wieczystym użytkowaniem? co do miejsca parkingowego odpowiedz padła w którymś wątku, a jak to wygląda w przypadku małego mieszkania?
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama