portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » I - II - III Etap Osiedla Na Smolnej » Forum » IV, V etap osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

IV, V etap osiedla

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nelka1111 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 27, 2014 10:54
Posty: 56
Skąd: wlkp

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 20:19    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

No właśnie, 2 etap zaczęto oddawać w styczniu, a w maju dopiero stawiali żurawia na miejscu 3 etapu. Teraz planują oddawać mieszkania w 3 kwartale, więc musieliby zacząć budować akurat jak sie zaczną odbiory/albo jeszcze przed Smile Inna sprawa że te bloki będą mniejsze, więc pewnie budowa pójdzie troche szybciej.

No tak... moje niedopatrzenie - pomyliło mi się, że zaczną budować w 2016 r. Very Happy Skąd wiadomo, że kolejne etapy będą mniejsze?
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 16:14    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Moje domysły- Działka jest mniejsza Wink
mmatys85 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lis 25, 2014 2:00
Posty: 28
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 11:57    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Im więcej bloków tym lepiej , po pierwsze osiedle będzie mogło stanowić realną siłę nacisku na władze, po drugie im większe osiedle tym więcej ochrony, monitoringu czyli ogólnie większe bezpieczeństwo. Oczywiście jest też druga strona medalu w postaci nie reformowalnych ludzi którzy z braku darmowych miejsc parkingowych ( a na jakim nowym osiedlu , deweloper to zapewnia ? )będą utrudniali wjazd i wyjazd z osiedla parkując w miejscach niedozwolonych. Ale suma sumarum będzie więcej plusów i minusów Very Happy
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 12:18    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

mmatys85 napisał:
Im więcej bloków tym lepiej , po pierwsze osiedle będzie mogło stanowić realną siłę nacisku na władze, po drugie im większe osiedle tym więcej ochrony, monitoringu czyli ogólnie większe bezpieczeństwo. Very Happy


Cieszę się że ogromna ilość nowych mieszkańców stawia na monitoring który ma olbrzymi wpływ na nasze bezpieczeństwo Very Happy .
Super

Zawsze większy ma większą siłę przebicia, a co za tym idzie wpływ na władze Osiedla i Miasta.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 15:53    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Mmatys, myśle ze tu chodzi o stosunek miejsc ogólnodostępnych i garaży- dla 2 etapu Bx nie przewidział żadnych miejsc ogólnodostępnych (dla gości np.) a za to ponad 200 miejsc w hali. I teraz maja problem zeby sprzedać je, z tego co słyszałem ciagle około połowy jest niesprzedana. Po sąsiedzku, na wilczaku PSM Winogrady postawiło blok z 110 mieszkaniami, 60 miejsc w hali garażowej, 50 ogólnodostępnych. Myśle ze w takiej proporcji ci co chcą kupić miejsce i tak je kupią, a ci co nie mogą sobie na to pozwolić maja wspólne.
nelka1111 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 27, 2014 10:54
Posty: 56
Skąd: wlkp

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 18:43    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

eelbe9 napisał:
Mmatys, myśle ze tu chodzi o stosunek miejsc ogólnodostępnych i garaży- dla 2 etapu Bx nie przewidział żadnych miejsc ogólnodostępnych (dla gości np.) a za to ponad 200 miejsc w hali. I teraz maja problem zeby sprzedać je, z tego co słyszałem ciagle około połowy jest niesprzedana. Po sąsiedzku, na wilczaku PSM Winogrady postawiło blok z 110 mieszkaniami, 60 miejsc w hali garażowej, 50 ogólnodostępnych. Myśle ze w takiej proporcji ci co chcą kupić miejsce i tak je kupią, a ci co nie mogą sobie na to pozwolić maja wspólne.


Póki co Bdx utrzymuje, że takie "ogólnodostępne" miejsca zapewni w przyszłości... Jak z dotrzymaniem obietnicy będzie, to się okaże.
Twój przykład dotyczy mieszkań budowanych przez spółdzielnię,a trzeba przyznać, że rządzą się one nieco innymi "prawami", np. również po sąsiedzku na Wliczaku 20 w Agrobexie zakup miejca postojowego jest obligatoryjny a o parkowaniu gdziekolwiek na osiedlu nie ma mowy - tak przynajmniej poinformowano mnie podczas ostatnich drzwi otwartych, kiedy rozglądałam się za mieszkaniem Smile To samo tyczy się komórek lokatorskich - przytoczony PSM Winogrady zapewnia tyle komórek, ile mieszkań, a Budimex, Agrobex itd - o wiele, wiele mniej :/ Kupując teraz mieszkanie w III etapie, nie mam już możliwości zakupu komórki, bo po prostu wszystkie zostały sprzedane. Dziwi mnie to, że budują tak mało tych komórek wiedząc, że cieszą się one dużym zainteresowaniem..
eelbe9 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 0:15
Posty: 174
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 19:48    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Bo miejsc parkingowych musi być określona ilośc, a komórek lokatorskich nie. 1etap ma sporo miejsc na powierzchni, przez co w hali zostało tez dużo przestrzeni na komórki. W 13B komórek była wręcz symboliczna ilośc, i tez sie rozeszły błyskawicznie. A jako ze musi być tyle miejsc to teraz zalegają Wink
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 20:30    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Gdyby BX wliczył miejsce postojowe w cenę mieszkania jak to robią inni to wszystkie miejsca w hali były by zajęte a zapotrzebowanie na miejsca na zewnątrz było by mniejsze.
Fakt że nikt nie bierze pod uwagę że teraz wiele rodzin posiada 2 samochody i jeszcze jakieś dodatkowe auto służbowe.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Laurenth 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:29
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 15:43    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Gdyby BDX wliczył cenę miejsca postojowego do mieszkania to by mocno skomplikował MDM (który finansuje tylko mieszkanie) i kredyt, a z tego co się orientuję duża część kupujących korzysta z tego programu. Poza tym cena mieszkania bez garażu wygląda dużo atrakcyjniej marketingowo, bo wydaje się, że jest taniej. Na pierwszy rzut oka ludzie się nie zastanawiają co jest w cenie, jaki standard itp. tylko widzą liczby Wink No i są też ludzie bez samochodu, którzy nie chcą być zmuszeni do kupienia miejsca postojowego. Także zastosowane rozwiązanie jest w porządku, kto chce niech kupuje, kto nie to nie. Ale fakt, miejsca ogólnodostępne, a raczej ich aktualny brak to mega słaba opcja.
jamaica 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 0:50
Posty: 41
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 18:32    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Tak te rozwiązanie jest dobre kupujesz, lub nie kupujesz miejsca postojowego pod warunkiem, że później nie nabierasz "postawy roszczeniowej" w stylu; że ja nic nie wiedziałem i jestem taki poszkodowany bo nie mam gdzie parkować.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 20:17    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

Oczywiście że można dyskutować czy ta opcja z halą w cenie mieszkania jest dobrym rozwiązaniem ( do mieszkania miejsce postojowe gratis ) Very Happy , ale patrząc na naszą sytuację parkingową ciekawe rozwiązanie tym bardziej że mogli by na tym wszyscy zyskać, BX nie miał by problemu ze sprzedażą miejsc a mieszkańcy mieli by miejsce w cenie czyli m2 powiększony o np.320zł/m2 ( mieszkania 50m2 ).
Oczywiście jeżeli komuś ta opcja nie odpowiada kupuje mieszkanie gdzie indziej, zawsze istnieje możliwość wynajęcia tego miejsca.
Myślę że wtedy nie zamknęli by nam dzikiego parkingu Very Happy .

Wiele firm stosuje takie chwyty.

Oczywiście to tylko moje przemyślenia, czy dobre czas pokaże.

http://mieszkaniedlamlodych.com/obejsc-limity-w-programie-mdm-mieszkanie-dla-mlodych/

http://www.osiedle-lutynia.pl/mieszkania-mdm.html

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Laurenth 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:29
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 21:48    Temat postu: Re: IV, V etap osiedla

No tak, na wszystko znajdzie się sposób Smile Polak potrafi.
Niebawem banki będą musiały znaleźć rozwiązanie na 15 i 20% wkład własny, bo nie każdego będzie na to stać, a przecież kredyty ktoś będzie musiał brać Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama