portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Osiedlowe » Forum » Trudni mieszkańcy osiedla!!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Trudni mieszkańcy osiedla!!!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
TaliaNa 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 13:38
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 22:16    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

hello.kitty napisał:
hahahaha sorry ale nie po to mam sprzęt (wieża, wzmacniacz, głośniki) żeby sluchac w sluchawkach.

Komuś przeszkadza muzyka a komuś innemu krzyk i płacz dzieci - tak bywa
Ale nikt nikomu dzieci nie każe kneblować..

Juz w innym wątku ktos pisał cos nt mieszkania w bloku - to jeden z jego urokówSmile


Jednym z uroków mieszkania w bloku jest to, że trzeba szanować innych (sąsiadów). Jak ktoś chce słuchać muzyki "na full" to niech sobie dom za miastem wybuduje.

P.S. Co jak ktoś ma lepszy (i mocniejszy) sprzęt od
Ciebie? Będziemy się zagłuszać?
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 23:31    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

TaliaNa napisał:
hello.kitty napisał:
hahahaha sorry ale nie po to mam sprzęt (wieża, wzmacniacz, głośniki) żeby sluchac w sluchawkach.

Komuś przeszkadza muzyka a komuś innemu krzyk i płacz dzieci - tak bywa
Ale nikt nikomu dzieci nie każe kneblować..

Juz w innym wątku ktos pisał cos nt mieszkania w bloku - to jeden z jego urokówSmile


Jednym z uroków mieszkania w bloku jest to, że trzeba szanować innych (sąsiadów). Jak ktoś chce słuchać muzyki "na full" to niech sobie dom za miastem wybuduje.

P.S. Co jak ktoś ma lepszy (i mocniejszy) sprzęt od
Ciebie? Będziemy się zagłuszać?




Juz w innym wątku ustaliliśmy ze Cisza nocna (mimo ze prawo nie definiuje takiego pojęcia) zwyczajowo obowiązuje od 22-6 tak wiec od godz. 6:01 do 21:59 każdy niech sobie wydaje odgłosy i slucha czego chce. TO JEST UROK MIESZKANIA W BLOKU I SZACUNEK DO INJYCH LUDZI. Co do tego budowania domu za miastem to z drugiej strony - Jak ktos chciał miec ciszę i spokoj to mógł zamieszkać w lesie... Jeżeli ktos ma lepszy sprzęt od mojego to bardzo sie ciesze ze taki ma i niech go sobie słucha do woli.
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 16:15    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

Czy mam rozumieć że wszyscy ludzie mieszkający w blokach ( miliony rodzin ) to już coś gorszego od rodzin mieszkających w domach wybudowanych za miastem, a wielu z nas skąd tutaj przyjechało.
Trzeba najpierw nauczyć się żyć w Wspólnocie, szanować sąsiadów a nie patrzeć tylko na swój czubek nosa bo ja mam sprzęt to mam wszystko w dupie i wszystko mi wolno !!! Kwasny Kwasny Kwasny

To wcale nie prawda że od 6.00 do 22.00 możesz robić sobie co się Tobie podoba, zapamiętaj Hyhy .

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
kasie.m 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 11, 2012 13:26
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 16:29    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

hello.kitty napisał:

Juz w innym wątku ustaliliśmy ze Cisza nocna (mimo ze prawo nie definiuje takiego pojęcia) zwyczajowo obowiązuje od 22-6 tak wiec od godz. 6:01 do 21:59 każdy niech sobie wydaje odgłosy i slucha czego chce. TO JEST UROK MIESZKANIA W BLOKU I SZACUNEK DO INJYCH LUDZI. Co do tego budowania domu za miastem to z drugiej strony - Jak ktos chciał miec ciszę i spokoj to mógł zamieszkać w lesie... Jeżeli ktos ma lepszy sprzęt od mojego to bardzo sie ciesze ze taki ma i niech go sobie słucha do woli.


Użyję tylko dwóch słów, które często na tym forum są przytaczane: "ręce opadają".
TaliaNa 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lis 10, 2012 13:38
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 20:49    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

hello.kitty napisał:
TaliaNa napisał:
hello.kitty napisał:
hahahaha sorry ale nie po to mam sprzęt (wieża, wzmacniacz, głośniki) żeby sluchac w sluchawkach.

Komuś przeszkadza muzyka a komuś innemu krzyk i płacz dzieci - tak bywa
Ale nikt nikomu dzieci nie każe kneblować..

Juz w innym wątku ktos pisał cos nt mieszkania w bloku - to jeden z jego urokówSmile


Jednym z uroków mieszkania w bloku jest to, że trzeba szanować innych (sąsiadów). Jak ktoś chce słuchać muzyki "na full" to niech sobie dom za miastem wybuduje.

P.S. Co jak ktoś ma lepszy (i mocniejszy) sprzęt od
Ciebie? Będziemy się zagłuszać?




Juz w innym wątku ustaliliśmy ze Cisza nocna (mimo ze prawo nie definiuje takiego pojęcia) zwyczajowo obowiązuje od 22-6 tak wiec od godz. 6:01 do 21:59 każdy niech sobie wydaje odgłosy i slucha czego chce. TO JEST UROK MIESZKANIA W BLOKU I SZACUNEK DO INJYCH LUDZI. Co do tego budowania domu za miastem to z drugiej strony - Jak ktos chciał miec ciszę i spokoj to mógł zamieszkać w lesie... Jeżeli ktos ma lepszy sprzęt od mojego to bardzo sie ciesze ze taki ma i niech go sobie słucha do woli.





To, że kotek sam coś naskrobał w poście nie oznacza, że kotek sam coś ustaliłWink

Tu nie chodzi o brak ciszy i spokoju, ale o bycie upierdliwym dla innych sąsiadów. Ciekawy jestem co by kotek zrobił jakby miał za za ścianą imprezę od rana do wieczora na cały regulator.

Szanuj innych, a inni będą cię szanować.
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 21:54    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

A czy ktos tu tak głośno słucha cały dzien muzyki? Bo ja osobiście nie słyszałam.. To ze sobie puści przez kilka godz to chyba nie zbrodnia

Każdy kiedys bedzir chciał zrobic sobie imieniny i ciekawe czy wtedy po 22 wszyscy beda cicho - trzeba byc tolerancyjnym

P.S. Mieszkałam w miejscach gdzie ludzie słuchali muzyki przez całe dnie tak ze ściany sie trzęsły, gdzie sąsiad ciagle remontował mieszkanie, ciagle jeździła karetka etc i stwierdzam ze do wszystkiego mozna sie przyzywczaic..
I jeżeli komuś przeszkadzają odgłosy za ściana to zawsze mozna wyjsc z domu i isc do sąsiada a nie wylewać żale na forum
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 22:23    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

TaliaNa napisał:

To, że kotek sam coś naskrobał w poście nie oznacza, że kotek sam coś ustaliłWink

Tu nie chodzi o brak ciszy i spokoju, ale o bycie upierdliwym dla innych sąsiadów. Ciekawy jestem co by kotek zrobił jakby miał za za ścianą imprezę od rana do wieczora na cały regulator.

Szanuj innych, a inni będą cię szanować.


Drogi hello.kitty kultura jest najważniejsza, dlaczego mam co tydzień wysłuchiwać czyjeś muzy i idiotyczne imprezy i darcie ryja na cały dziedziniec jakby kogoś zarzynali , dlaczego normalnie nie można uprzedzić o imprezie i normalnie się bawić , jak byłem w Waszym wieku to prywatki były modne ale bawiliśmy się tak aby innym nie przeszkadzać czy to takie trudne?

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 8:44    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

grigori24 napisał:
TaliaNa napisał:

To, że kotek sam coś naskrobał w poście nie oznacza, że kotek sam coś ustaliłWink

Tu nie chodzi o brak ciszy i spokoju, ale o bycie upierdliwym dla innych sąsiadów. Ciekawy jestem co by kotek zrobił jakby miał za za ścianą imprezę od rana do wieczora na cały regulator.

Szanuj innych, a inni będą cię szanować.


Drogi hello.kitty kultura jest najważniejsza, dlaczego mam co tydzień wysłuchiwać czyjeś muzy i idiotyczne imprezy i darcie ryja na cały dziedziniec jakby kogoś zarzynali , dlaczego normalnie nie można uprzedzić o imprezie i normalnie się bawić , jak byłem w Waszym wieku to prywatki były modne ale bawiliśmy się tak aby innym nie przeszkadzać czy to takie trudne?


Ja nigdzie nie napisałam ze darcie ryja jest ok - bo nie jest!! A dziewczyny jak sa pijane sa niestety najgorsze. Uważam także ze warto rozmawiac miedzy sobą twarzą w twarz a nie pisac tylko na forum bo wydaje mi sie ze ci którzy krzyczą niekoniecznie czytają forum czy tez w ogole o nim wiedza...

Co do szacunku to wyraża sie on nie tylko w nie puszczaniu muzyki na cały regulator ale także w tolerancji do czyjegoś gustu muzycznego i jego prawa do remontu etc
Sam wczesniej napisałeś ze mieszka tu 390 rodzin i mysle ze NIGDY wszyscy nie bedziemy miec takiego samego zdania na każdy temat. Ja uważam ze imprezy mozna robic w weekendy a nie w środku tygodnia a ktos inny nie bedzie widział problemu w robieniu ich w środku tygodnia i koło sie zamyka.
SMOLNA13A 
   

Zaglądajacy


Wiek: 57
Dołączył: Pon Maj 28, 2012 22:39
Posty: 18
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 11:41    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

Widzę, że koleżanka się rozkręca Smile

Co ma tolerancja w tym kontekście?

To że ktoś się wprowadza i remontuje, to wszyscy tolerują.
Brak akceptacji zaczyna się wtedy, kiedy robi to w nieodpowiednim czasie.

To, że ktoś słucha sobie muzyki - jakiej chce, to też wszyscy tolerują
(nie słyszałem o przypadku prześladowania na tym tle).
Brak akceptacji zaczyna się, gdy słuchający robi "biesiadę" swoim sąsiadom, ponieważ:
a) to co Tobie się podoba, może nie podobać się innym,
b) ktoś w ogóle nie chce niczego w danej chwili słuchać, bo chce mieć święty spokój,
c) jest to niekulturalne,
d) negatywnie wpływa na wizerunek osiedla,
e) jest to niezgodne z prawem - immisje, poniżej krótka notka z Wikipedii w temacie:

Immisja - działanie właściciela nieruchomości na własnym gruncie, którego skutki odczuwalne są na gruncie sąsiedzkim. Wyróżnia się:

immisję pośrednią (dźwięk, cień), materialną (zapach, dźwięk) i niematerialną (wpływają na odczucia sąsiada np. gromadzenie materiałów wybuchowych)
immisję bezpośrednią (np. porzucenie nieczystości).
Immisja niematerialna - to immisja oddziałująca na sferę psychiki właściciela nieruchomości sąsiedniej (przykładowo organizowanie spotkań osób uzależnionych od środków odurzających w lokalu sąsiednim). W orzecznictwie SN ugruntowane jest stanowisko, że właściciel może dochodzić ochrony przed immisjami tego typu w trybie art. 23 i 24 kc czyli w trybie ochrony dóbr osobistych. Nie przysługuje mu w tym wypadku ochrona z art. 222kc w zw z art. 144kc.

Właścicielowi nieruchomości naruszonemu w swoim prawie przysługuje co do zasady roszczenie negatoryjne o zaniechanie immisji. (...)
hello.kitty 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Sty 20, 2014 11:39
Posty: 162
Skąd: Pzń

PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 13:07    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

SMOLNA13A napisał:
Widzę, że koleżanka się rozkręca Smile

Co ma tolerancja w tym kontekście?

To że ktoś się wprowadza i remontuje, to wszyscy tolerują.
Brak akceptacji zaczyna się wtedy, kiedy robi to w nieodpowiednim czasie.

To, że ktoś słucha sobie muzyki - jakiej chce, to też wszyscy tolerują
(nie słyszałem o przypadku prześladowania na tym tle).
Brak akceptacji zaczyna się, gdy słuchający robi "biesiadę" swoim sąsiadom, ponieważ:
a) to co Tobie się podoba, może nie podobać się innym,
b) ktoś w ogóle nie chce niczego w danej chwili słuchać, bo chce mieć święty spokój,
c) jest to niekulturalne,
d) negatywnie wpływa na wizerunek osiedla,
e) jest to niezgodne z prawem - immisje, poniżej krótka notka z Wikipedii w temacie:

Immisja - działanie właściciela nieruchomości na własnym gruncie, którego skutki odczuwalne są na gruncie sąsiedzkim. Wyróżnia się:

immisję pośrednią (dźwięk, cień), materialną (zapach, dźwięk) i niematerialną (wpływają na odczucia sąsiada np. gromadzenie materiałów wybuchowych)
immisję bezpośrednią (np. porzucenie nieczystości).
Immisja niematerialna - to immisja oddziałująca na sferę psychiki właściciela nieruchomości sąsiedniej (przykładowo organizowanie spotkań osób uzależnionych od środków odurzających w lokalu sąsiednim). W orzecznictwie SN ugruntowane jest stanowisko, że właściciel może dochodzić ochrony przed immisjami tego typu w trybie art. 23 i 24 kc czyli w trybie ochrony dóbr osobistych. Nie przysługuje mu w tym wypadku ochrona z art. 222kc w zw z art. 144kc.

Właścicielowi nieruchomości naruszonemu w swoim prawie przysługuje co do zasady roszczenie negatoryjne o zaniechanie immisji. (...)



Chyba nikt tu nie czyta ze zrozumieniem.
A rozmowa robi się jałowa i raczej nic nie wnosi.
Pytanie: czy zaproszenie kilku osob i wylocie piwa przy muzyce raz w tygodniu przez właściciela danego mieszkania mozna zaliczyć jako "spotkanie osob uzależnionych od środków odurzających"? Czy piwo jest środkiem odurzającym czy sa nim tylko substancje tzw. narkotyki?
Jak wykazać, ze słuchanie przez kogoś muzyki głośniej wpływa na zdrowie psychiczne sąsiada? Wymagane chyba jest jakies orzeczenie biegłego sądowego...


Podsumowując - ŻYCZĘ POWODZENIA W WALCE Z HAŁASEM I PÓŹNIEJSZEJ WALCE W SĄDZIE - ja przestaje obserwować ten wątek
SMOLNA13A 
   

Zaglądajacy


Wiek: 57
Dołączył: Pon Maj 28, 2012 22:39
Posty: 18
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 17:47    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

Witajcie,

czy ktoś wie może w którym mieszkaniu piesek ujada całymi dniami?
czasem też w nocy (chodzi o numer mieszkania).

Udało mi się zlokalizować kletkę nr 2, w drugim etapie.
Mam 5 mieszkań na oku, ale nie wiem, które to?

Chciałbym się spotkać z tą osobą i uświadomić, bo być może nie wie,
że najprawdopodobniej pies tęskni i nie radzi sobie z samotnością przez kilka/kilkanaście godzin na dobę...

Nie może być tak, że bierzemy psa, bo jest fajny, nie mając wystarczającej ilości czasu dla niego.
dawcaaa 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Cze 04, 2012 21:40
Posty: 79
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 8:34    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

SMOLNA13A napisał:
Witajcie,

czy ktoś wie może w którym mieszkaniu piesek ujada całymi dniami?
czasem też w nocy (chodzi o numer mieszkania).

Udało mi się zlokalizować kletkę nr 2, w drugim etapie.
Mam 5 mieszkań na oku, ale nie wiem, które to?

Chciałbym się spotkać z tą osobą i uświadomić, bo być może nie wie,
że najprawdopodobniej pies tęskni i nie radzi sobie z samotnością przez kilka/kilkanaście godzin na dobę...

Nie może być tak, że bierzemy psa, bo jest fajny, nie mając wystarczającej ilości czasu dla niego.


http://www.poznan.pl/mim/main/telefony-zaufania-i-informacyjne,poi,351,6142/towarzystwo-opieki-nad-zwierzetami-zarzad-okregu-w-poznaniu,17275.html
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 11:31    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

Wiaruchna nie piszcie w dwóch wątkach tego samego posta bo się robi gimela Wink
grigori24 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2014 1:33    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

Znowu o sobie dali znać uciążliwi sąsiedzi, Kwasny Kwasny Kwasny w prezencie podarunek :

http://dobre-wychowanie.blogspot.com/search/label/Stosunki%20z%20s%C4%85siadami

http://www.dobre-maniery.com/

Moja przyjęta zasada, jeśli ktoś mnie nie szanuje to ja również szanować go nie będę !

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
dmnjbw 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 23, 2014 10:54
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2014 11:00    Temat postu: Re: Trudni mieszkańcy osiedla!!!

Ktoś wie co robiła policja na naszym osiedlu wczoraj ok 22:00?
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama