portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Osiedle Na Smolnej - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy Osiedlowe » Forum » Grillowanie na balkonie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Grillowanie na balkonie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 11:20    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

ostatnio sąsiad sobie na elektrycznym grillował koło mojej sypialni i wcale nie w ogródku tylko na piętrzeSmile i śmierdzi tak samo....no sam tego oczywiście nie mógł czuć bo drzwi od balkonu miał zamknięte...tylko przez szybę doglądał mięcha czy dochodzi...
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 11:36    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

No cóż, kwestie odczuwania zapachów są różne...Jak ktoś gotuje bigos w domu, to sąsiadowi też będzie śmierdziało (zapachy się rozchodzą).
Jeśli nie ma podstawy prawnej, nic nie można działać.
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:08    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

rozumiem, że sąsiadka należy do społeczności grillującej-praktykującej? pytam z ciekawości.
ginko75 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Sob Lis 10, 2012 14:45
Posty: 120
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:16    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

grillującej-praktykującejSmileSmileSmile
DobreSmile

Co do zapachów to na konsultacje jako wspólnota zaprośmy
może Panią GesllerSmile

Pozdrawiam
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:27    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

aniamich napisał:
rozumiem, że sąsiadka należy do społeczności grillującej-praktykującej? pytam z ciekawości.


Nie. Po prostu argument w rodzaju "mi nie pachnie" nie jest dla mnie wystarczający. Równie dobrze zaczniemy niedługo okładać się kwiatkami balkonowymi, bo komuś nie przypasuje zapach np.surfinii...
Myślałam, że wątek ma wymiar merytoryczny i chodzi o bezpieczeństwo...
Grill, ognisko, butla z gazem - rozumiem.
smolna_13A 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 14:44
Posty: 82
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:31    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

Jest chyba różnica między zapachem kwiatów a grillującego się mięsa.
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:41    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

sue24_login napisał:
aniamich napisał:
rozumiem, że sąsiadka należy do społeczności grillującej-praktykującej? pytam z ciekawości.


Nie. Po prostu argument w rodzaju "mi nie pachnie" nie jest dla mnie wystarczający. Równie dobrze zaczniemy niedługo okładać się kwiatkami balkonowymi, bo komuś nie przypasuje zapach np.surfinii...
Myślałam, że wątek ma wymiar merytoryczny i chodzi o bezpieczeństwo...
Grill, ognisko, butla z gazem - rozumiem.


Bezpieczeństwo to jedno, a poszanowanie sąsiadów to drugie. Razem tworzymy pewną lokalną społeczność, dlatego wypadało by, abyśmy się wzajemnie szanowali i nie uprzykrzali sobie życia.
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:46    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

poznan.smolna napisał:
sue24_login napisał:
aniamich napisał:
rozumiem, że sąsiadka należy do społeczności grillującej-praktykującej? pytam z ciekawości.


Nie. Po prostu argument w rodzaju "mi nie pachnie" nie jest dla mnie wystarczający. Równie dobrze zaczniemy niedługo okładać się kwiatkami balkonowymi, bo komuś nie przypasuje zapach np.surfinii...
Myślałam, że wątek ma wymiar merytoryczny i chodzi o bezpieczeństwo...
Grill, ognisko, butla z gazem - rozumiem.


Bezpieczeństwo to jedno, a poszanowanie sąsiadów to drugie. Razem tworzymy pewną lokalną społeczność, dlatego wypadało by, abyśmy się wzajemnie szanowali i nie uprzykrzali sobie życia.


Ok, to pogadajmy o zrzucaniu petów na tarasy, zakłócanie ciszy nocnej pracami remontowymi, puszczaniu discopolo na całą moc głośników, parkowanie blokujące drogę p-poż, niszczenie korytarzy, zrzucanie na tarasy śniegu ("bo nie wiem, co z nim zrobić").
Jak to poukładamy, to niech wspólnota podejmie uchwałę o zakazie spożywania wieprzowiny na balkonach. I może o zakazie puszczania bąków też. I będzie si.
aniamich 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Wrz 29, 2011 17:49
Posty: 140
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 16:04    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

zgadzam się, że wszystkie wymienione wyżej rzeczy typu pety na tarasie, disco polo itd. są irytujące i sama napisałabym o tym na forum, gdyby mnie one bezpośrednio dotyczyły....mnie osobiście dotyczy zapach grilla i butle gazowe - dlatego piszę.
poznan.smolna 
   

Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Pon Lis 26, 2012 13:13
Posty: 109
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 18:08    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

sue24_login napisał:
poznan.smolna napisał:
sue24_login napisał:
aniamich napisał:
rozumiem, że sąsiadka należy do społeczności grillującej-praktykującej? pytam z ciekawości.


Nie. Po prostu argument w rodzaju "mi nie pachnie" nie jest dla mnie wystarczający. Równie dobrze zaczniemy niedługo okładać się kwiatkami balkonowymi, bo komuś nie przypasuje zapach np.surfinii...
Myślałam, że wątek ma wymiar merytoryczny i chodzi o bezpieczeństwo...
Grill, ognisko, butla z gazem - rozumiem.


Bezpieczeństwo to jedno, a poszanowanie sąsiadów to drugie. Razem tworzymy pewną lokalną społeczność, dlatego wypadało by, abyśmy się wzajemnie szanowali i nie uprzykrzali sobie życia.


Ok, to pogadajmy o zrzucaniu petów na tarasy, zakłócanie ciszy nocnej pracami remontowymi, puszczaniu discopolo na całą moc głośników, parkowanie blokujące drogę p-poż, niszczenie korytarzy, zrzucanie na tarasy śniegu ("bo nie wiem, co z nim zrobić").
Jak to poukładamy, to niech wspólnota podejmie uchwałę o zakazie spożywania wieprzowiny na balkonach. I może o zakazie puszczania bąków też. I będzie si.


O i tu się zgadzamy, ponieważ wymienione przez przez Ciebie zachowania mnie także irytują ... no może z pominięciem spożywania wieprzowiny na balkonach i puszczaniem bąków - nie nazwałbym tego uciążliwościami Smile Pozostałe kwestie o ile mnie pamięć nie myli są już uregulowane obowiązującymi na naszym osiedlu regulaminami. Trzeba to tylko egzekwować. A z tym jest taki problem, że ja ktoś próbuje zrobić porządek to od razu pojawiają się głosy o donosicielstwie albo nagle nie ma osób, które chciałby by zostać świadkami w sądzie bo delikwent nie wpuścił Policji. Tak więc problemem nie jest brak przepisów tylko to, że duża część mieszkańców ma głęboko gdzieś to co się dzieje na osiedlu, no chyba, że mu pies sąsiada zrobi kupę na wycieraczce...
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 20:10    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

Zakaz grilowania na balkonie to nie jest problemem wymyślony przez naszych sąsiadów lecz ogólnokrajowy.

Uważam że duża część mieszkańców naszej Wspólnoty powinna sobie przeczytać dokładnie regulamin wspólnoty , kupując tutaj mieszkanie powinien dostosować się do niego .
http://www.wspolnota-smolna13a.pl/aktualnosci/grupa1/wyciag-z-regulaminu-dot-zasad-obowiazujacych-na-terenie-nieruchomosci

Podstawowa zasada ogień otwarty w okolicy bloku , na balkonie jest zabroniony , czy się to komuś podoba czy nie !!!

Porównywanie zapachu kwiatów do dymu z grila oraz ognia na balkonie to wielki żart , nieźle się ludzie uśmieją jak to przeczytają .
Nasi mieszkańcy już wielokrotnie pokazali że nie mają szacunku dla innych , nie liczą się z sąsiadami .

http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalki,5/majowka-z-grillem-na-balkonie-legalna-ale,208490.html

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Lokator60 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Maj 01, 2013 17:53
Posty: 4
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 21:35    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

Grigori24-absolutnie się zgadzam! Porównywanie smrodu z grilla do zapachu kwiatów balkonowych jest wyższą formą absurdu. Warto pamiętać o tym, że moja swoboda kończy się tam, gdzie zaczyna się swoboda sąsiada, więc rozpalając grilla (również elektrycznego- dymu może i nie ma, ale dokuczliwy zapach pozostaje), zrzucając popiół z papierosa czy śnieg na balkon niżej, trzymając butle gazowe (o zgrozo!) na balkonie (...), działamy na szkodę tych, z którymi we wspólnocie mieszkamy.
sue24_login 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 16, 2012 17:18
Posty: 94
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 22:21    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

Jak już wspominałam. Nie ma podstawy prawnej zakazującej grilla elektrycznego przy zachowaniu odpowiednich warunków - nie ma podstawy roszczeń wobec "ucztujących". Przykre, ale prawdziwe.
punktG 
   

Forumowicz


Wiek: 84
Dołączył: Pon Sie 13, 2012 22:38
Posty: 163
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 7:58    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie

sue24_login napisał:
Jak już wspominałam. Nie ma podstawy prawnej zakazującej grilla elektrycznego przy zachowaniu odpowiednich warunków - nie ma podstawy roszczeń wobec "ucztujących". Przykre, ale prawdziwe.


Sue24 zgadzam się ze wszystkimi twoimi postami! ostatnio jak jakiś sąsiad robił sobie grilla na trawniczku to nie było jakiegoś niewiadomo jakiego "smrodu" jak to nazwał lokator 60(wystarczy że będzie miał krytego grilla i już nie leci), jak komuś "śmierdzi" to niech sobie w nos nie chucha! Natomiast powtórzę raz jeszcze, sam się zastanawiałem nad grillowaniem i czekałem na reakcję innych, z samego szacunku do reszty sąsiadów nic nie będę smażył. Argumenty że śmierdzi i nie wiadomo co się jeszcze stanie są dla mnie śmieszne, co ma się spalić na trawniczku przed tarasem?, jak ktoś robi coś odpowiedzialnie i z głową to najwyżej mu się kiełbasa przypali! a tu afera że zaraz wysadzi w powietrze pół Zawad. Czasami mam wrażenie że to nie zapach grilla denerwuje tylko fakt że samemu nie ma się go gdzie zrobić. Poza tym chyba tylko jedna osoba raz robiła grilla, a afera jakby się coś cały czas kopciło
grigori24 
   

VIP


Wiek: 63
Dołączył: Śro Mar 02, 2011 22:23
Posty: 2743
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 10:06    Temat postu: Re: Grillowanie na balkonie


Oczywiście że grill elektryczny jest bezpieczny i nie zadymia jak grill normalny to oczywiste .



punktG napisał:

- z samego szacunku do reszty sąsiadów nic nie będę smażył
- jak ktoś robi coś odpowiedzialnie i z głową


Z tymi zdaniami całkowicie się z Tobą zgadzam ale z resztą niestety nie ponieważ jeszcze raz powtarzam jest regulamin który obowiązuje wszystkich w końcu po coś ten regulamin stworzono , a jeżeli nie będziemy go przestrzegać i każdy będzie robił co będzie chciał to dopiero będzie jazda .
Uważasz że półmetrowy ogień w pobliżu elewacji okna to jest normalne .

Znam takie zdanie '' lepiej zapobiegać niż gasić ''

_________________
https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Maciejewski-Radny-Osiedla-G%C5%82%C3%B3wna/341031836106015
Pozdrawiam Grzegorz.
10209190
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama